Connect with us
John Wick 5 kiedy

Kultura

John Wick 5. Kiedy będzie premiera? Co wiadomo? Kto zagra?

Seria filmów o płatnym zabójcy robi furorę. Czwarta odsłona filmu John Wick niedawno zagościła na kinowych ekranach. Co wiadomo o kontynuacji serii? Kiedy będzie John Wick 5? Kto zagra główną rolę?

John Wick 4 hitem. Czy będzie kontynuacja? Odpowiadamy

Seria filmów akcji o wyśmienitym zabójcy rozpoczęła się w 2014 roku, wraz z premierą pierwszej części. W niej emerytowany John Wick wraca na ścieżkę mordu w ramach zemsty za zło wyczynione mu przez złoczyńców. Film spotkał się z aprobatą krytyków i widzów. Szczególnie dobrze odebrany został Keanu Reeves, grający tytułową rolę. Budżet przedsięwzięcia wynosił 20 mln dolarów. Najpewniej budżet John Wick 5 będzie wielokrotnie większy.

Ile zarobił John Wick? Zyski z pierwszej części przekroczyły barierę 80 milionów. Oczywiście za falą sukcesu otwarcia serii, powstały kolejne części. W 2017 roku wydano John Wick 2, a w 2019 John Wick 3. Na początku 2023 roku do światowych i polskich kin trafił czwarty epizod przygód Johna Wicka.

Film wyreżyserowany przez Chada Stahelskiego zarobił ponad 260 mln dolarów amerykańskich. Łącznie wszystkie filmy wygenerowały przychód 857 milionów dolarów brutto na całym świecie. Rosnąca popularność historii Johna Wicka powoduje, że już niedługo możemy spodziewać się kontynuacji kasowego hitu.

Kiedy premiera John Wick 5? Kiedy powstanie film? Co wiadomo?

Twórcy serii zapowiedzieli kontynuację przygód Johna Wicka. Jednakże data premiery John Wick 5 nie jest jeszcze znana. Jednak wiemy, że trwają nad nią prace. W międzyczasie ma powstać kilka pomniejszych serii z uniwersum głównego filmu. Produkcja zatytułowana „Ballerina” ma ujrzeć światło dzienne w 2024 roku. Fabuła spin-offu będzie osadzona pomiędzy wydarzeniami z John Wick 3 i John Wick 4. Ponadto twórcy planują stworzyć miniserial „The Continental”, który również będzie nawiązywał do głównej historii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsze filmy o tańcu - TOP 10. Co warto obejrzeć?

Kto zagra główną rolę w John Wick 5? Obsada. Jaki reżyser?

Kto zagra Johna Wicka? Przed rozpoczęciem nakręcania hitu kinowego, producenci brali pod uwagę kilku znanych aktorów do obsadzenia w tytułowej roli. Między innymi propozycję otrzymał Nicolas Cage, czy Johhny Depp. Rozważani byli także Kevin Costner, Sylvester Stalone i Jean-Claude Van Damme.

Jednak nadal nie wiemy kto zagra główną rolę w John Wick 5? Najpewniej ponownie w rolę sprawnego zabójcy wcieli się Keanu Reeves. Jednak jest mała szansa, że aktor zrezygnuje z oferty. Wszystkie dotychczasowe części wyreżyserował Chad Stahelski. Najprawdopodobniej będzie tak również w przypadku John Wick 5. Chociaż za reżyserię Balleriny odpowiada Lena Wiseman.

John Wick. Gdzie oglądać wszystkie części?

W zależności od części serii, filmy z uniwersum Johna Wicka można obejrzeć online. Gdzie obejrzeć John Wick w internecie? Pierwsza część znajduje się między innymi na Viaplay, Playerze, TVP VOD. John Wick 2 można obejrzeć na tych samych platformach. Natomiast trzecia część jest dostępna na Viaplay i TVP VOD.

Gdzie obejrzeć John Wick za darmo? Trylogię często emituje stacja TV Puls. Kanał znajduje się w otwartej telewizji naziemnej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Refleksy na brązowych włosach - czy warto? Opinie i sposoby wykonania

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top