Connect with us
Julia Belei
Fot. Instagram @yulia.belei

Kultura

Julia Belei. Kim jest Ukrainka zdobywająca popularność w Polsce?

Julia Belei to ukraińska piosenkarka, którą w ostatnich miesiącach coraz częściej możemy oglądać na scenach w Polsce. Co wiadomo na temat życia zawodowego i prywatnego dawnej wokalistki zespołu „Mirami”?

Kim jest Julia Belei?

Kim jest Julia Belei? To ukraińska piosenkarka z polskimi korzeniami, zyskująca coraz większą popularność także w Polsce. Jest absolwentką szkoły muzycznej, gra na fortepianie. Poza tym studiowała filologię polską na Uniwersytecie Lwowskim im. Iwana Franki.

Dużą rozpoznawalność przyniosły jej występy w „Mirami” – ukraińskiej grupie muzycznej wykonującej muzykę pop, dance, house. Zespół był popularny nie tylko na Ukrainie, ale także w innych państwach Europy, jak na Słowacji, Litwie, Czechach, Niemczech, czy oczywiście w Polsce. Jeden z ich największych przebojów to „Sexualna”. W 2011 ukazała się debiutancka płyta „Miramimania”, która szybko uzyskała status złotej płyty. Inne znane utwory, które wokalistka wypromowała z „Mirami” to m.in. „Summer dreams: Layzee”, „Amour” czy „Holiday: Crystal Lake”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Żaneta Rosińska. Kim jest nowa prezenterka pogody w TVN?

W 2013 roku piosenkarka zdecydowała się odejść zespołu, aby założyć rodzinę. Uważała bowiem, że nie da się tego pogodzić z pracą nad nowymi piosenkami i koncertowaniem.

Od 2021 roku Julia Belei skupia się na rozwoju kariery solowej, a od czasu wybuchu wojny na Ukrainie praktycznie na stałe mieszka w Warszawie. Występowała wielokrotnie na imprezach organizowanych przez Telewizję Polską, m.in. brała udział w „Wielkim kolędowaniu” w katedrze we Lwowie i „Sylwestrze marzeń z Dwójką” w 2021 roku. Ostatnio wystąpiła także na „Wakacyjnej Trasie Dwójki” i koncercie „Solidarni z Ukrainą”.

Wiek, rodzina, dzieci

Julia Belei ma 33 lata, urodziła się 15 października 1988 roku we Lwowie.

Piosenkarka jest mężatką, ale na temat jej męża nic nie wiadomo. Para ślub wzięła w 2013 roku. Mają dwójkę synów – Dimę (ur. 2014) i Artema (ur. 2020).

Julia Belei w mediach społecznościowych

Julia Belei prowadzi profil na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @yulia.belei, a obserwuje ją obecnie 27 tys. osób. Dzieli się tam zdjęciami zarówno z kariery zawodowej, jaki i życia prywatnego.

 

4/5 (liczba głosów: 4)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top