Connect with us
Julia Królikowska
Fot. Instagram @authentic_julga

Kultura

Julia Królikowska. Co wiadomo o córce znanych aktorów?

Kim jest Julia Królikowska, którą możemy kojarzyć z gry w serialu „Klan”? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje na temat jej życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Julia Królikowska?

Kim jest Julia Królikowska? To polska aktorka młodego pokolenia, pochodząca z aktorskiej rodziny. Wydaje się jednak, że nazywanie jej pełnowymiarową aktorką jest przesadzone, bowiem do tej pory zagrała tylko w jednym serialu.

Miała zaledwie dwa tygodnie, kiedy zadebiutowała w „Klanie”. Grała Kasię, córkę serialowych Grażyny i Ryśka Lubiczów, czyli córkę swojej prawdziwej mamy Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. W serialu gra do dzisiaj, ale dużo rzadziej niż kiedyś.

Poza tym wystąpiła w dwóch reklamach – w 2013 roku w kampanii społecznej Lasów Państwowych pt. „Lasy Państwowe. Zapraszamy”, a rok później w świątecznym wydaniu katalogu kosmetycznej firmy Avon.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Małgorzata Główka. Kim jest wokalistka zespołu CamaSutra?

Wszystko wskazuje na to, że Królikowska nie zamierza rozwijać swojej kariery w tym kierunku. Raczej stroni od mediów, rzadko pojawia się publicznie i nie podejmuje się gry w innych produkcjach. Obecnie jest studentką czwartego roku medycyny na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Julia Królikowska (@authentic_julga)

Wiek, rodzina, mąż, dzieci

Julia Królikowska ma 23 lata, urodziła się 21 lutego 1999 roku w Warszawie.

Pochodzi z aktorskiej rodziny. Jest córką wspominanej wcześniej aktorki Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i aktora zmarłego w 2020 roku – Pawła Królikowskiego.

Ma aż czwórkę rodzeństwa, siostrę Marcelinę i trzech braci – Antoniego, Jana i Ksawerego. Spośród nich najbardziej znany jest Antoni Królikowski, który poszedł w ślady rodziców i został aktorem. Jan Królikowski jest natomiast kompozytorem i autorem tekstów piosenek. Pozostała dwójka raczej stroni od mediów – Marcelina zajmuje się modą, natomiast najmłodszy z braci ma dopiero 15 lat.

11 września 2021 roku Julia Królikowska wyszła za mąż. Jej mężem jest dziesięć lat starszy Piotr Nowak, lekkoatleta specjalizujący się w biegach średnio- i długodystansowych, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, reprezentant Polski. Poza tym jest prezesem fundacji Action – Life, która od lat bierze udział w organizacji festiwalu Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej im. Pawła Królikowskiego w Kudowie-Zdrój.

Para nie ma dotąd dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jakub Piotr Nowak (@jakub.p.nowak)

Julia Królikowska w mediach społecznościowych

Julia Królikowska ma profil na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @authentic_julga, a konto na ten moment obserwuje 13,7 tys. osób. Prowadzenia profilu nie traktuje jednak jako priorytet, zdjęcia zamieszcza bowiem sporadycznie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Julia Królikowska (@authentic_julga)

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top