Connect with us
Kamila Szczwińska
Fot. Instagram @kamilaszczawinska

Lifestyle

Kamila Szczawińska. Co wiadomo na temat znanej modelki?

Kamila Szczawińska to polska modelka, psycholog, a także influencerka. Co wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Kamila Szczawińska?

Kim jest Kamila Szczawińska? To polska modelka, a także psycholog. Studiowała Psychologię Kliniczną i  Psychodietetykę na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Kariera

Kariera Kamili Szczawińskiej rozpoczęła się dość niespodziewanie w 2001 roku. Została dostrzeżona przez małą poznańską agencję modelek i tak rozpoczęła się jej praca w tym zawodzie. Po pierwszym pokazie, w którym brała udział, dostała propozycję wyjazdu od agentki z Mediolanu.

Niemal od razu zaczęła prezentować kolekcje największych domów mody jak Valentino, Armani czy Gucci. Później zmieniła agencję, bo poprzednia wymagała od niej porzucenia szkoły i wyjechała do Paryża. Pracowała dla światowych marek, takich jak choćby Chanel, Yves Saint Laurent czy Christian Dior. W Nowym Jorku promowała domy mody, m.in Marca Jacobsa, Ralpha Laurena i Kenzo. Ostatni raz na światowym wybiegu pojawiła się w 2007 roku w pokazie Stelli McCartney.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Natalia Jakuła. Co wiadomo na temat założycielki Bungee Fitness Polska?

W 2008 roku zdecydowała się na zawieszenie kariery, głównie wpływ miało na to zmęczenie ciągłymi podróżami i samotność. Poświęciła się wychowywaniu dzieci, a także skończyła studia. Sporadycznie pojawiała się na pokazach polskich projektantów.

W 2014 wróciła natomiast na europejskie wybiegi i podpisała ponowny kontrakt z agencją w Mediolanie.

Co poza modelingiem?

W 2015 wzięła w trzecie edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, zajmując dziewiąte miejsce. Rok później wystąpiła w programie „Agent – Gwiazdy” w TVN, odpadając w trzecim odcinku.

Z czasem jednak odeszła na dobre z modelingu. Założyła bloga, na którym dzieliła się przepisami i poradami na temat zdrowego stylu życia. 23 listopada 2016 miała premierę jej książka kucharska zatytułowana „Kuchnia dla całej rodziny”.

Obecnie spełnia się głównie w zawodzie psychologa, a także poświęca wychowywaniu trzeciego dziecka. Patrząc na ilość postów sponsorowanych pojawiających się na jej Instagramie, można nazwać ją również influencerką.

Wiek, rodzina, dzieci

Kamila Szczawińska ma 37 lat, urodziła się 20 września 1984 roku w Poznaniu. Wychowywała się natomiast w Rożnowiczach i Jaraczu, niewielkich wsiach w województwie wielkopolskim. Przez trzy lata mieszkała w Hiszpanii, a w 2021 roku zdecydowała się na przeprowadzkę do Berlina.

13 czerwca 2009 roku, po dwóch latach związku, wyszła za mąż. Na temat jej męża Piotra właściwie nic nie wiadomo, modelka rzadko o nim wspomina i praktycznie nie zamieszcza z nim zdjęć w swoich mediach społecznościowych.

Mają trójkę dzieci – syna Julka (ur. 2009), córkę Kalinę (ur. 2011) i Zoyę (ur. 2021).

Kamila Szczawińska w mediach społecznościowych

Kamila Szczawińska prowadzi profil na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @kamilaszczawinska, a konto obserwuje 67,8 tys. osób. Dodaje tam zdjęcia związane z życiem zawodowym i prywatnym, chętnie dzieli się fotografiami dzieci. Pojawiają się również posty we współpracy z różnymi markami.

5/5 (liczba głosów: 3)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top