Connect with us
kapitan jawor
Fot. YouTube / Discovery Channel Polska

Telewizja

Kapitan Jawor. Kim jest jedna z gwiazd programu „Złomowisko PL”?

Kapitan Jawor – co wiadomo o jednej z gwiazd znanego programu „Złomowisko PL”? W tym artykule przedstawiamy najważniejsze fakty na jego temat.

Kim jest Kapitan Jawor?

Kapitan Jawor jest doskonale znany szerokiej publiczności z programu „Złomowisko PL”. Mężczyzna ma na imię Rafał, a „Kapitan” to oczywiście pseudonim. Pochodzi ze Strumienia w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim.

Jest jednym z pracowników firmy „Autorecykling” z Radostowic należącej do Rafała Lokwenca. „Ekipa z Radostowic” także jest doskonale znana z programu Discovery Channel, a Kapitan Jawor jest jedną z najważniejszych jej części.

Jawor jest kierowcą i mechanikiem, a często także mózgiem całej operacji odbioru pojazdów do zezłomowania. W programie często to właśnie on wskazuje, jak ma wyglądać odbiór danego samochodu.

 

Kapitan Jawor kojarzony jest z pomarańczową kurtką i marynarską czapką. Te atrybuty przez lata stały się jego znakiem rozpoznawczym.

Mężczyzna w programie stwarza wrażenie niezwykle sympatycznego i czującego się w towarzystwie innych jak ryba w wodzie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Rafal Jawor (@kapitan_jawor)

Rafał „Kapitan” Jawor – wiek, rodzina, dzieci

Jawor urodził się w 1978 roku, ma więc 43 lata.

O jego życiu prywatnym niewiele wiadomo. Mężczyzna na prywatnym profilu Facebook ustawił status „w związku”, nie ma jednak żadnych publicznych fotografii z wybranką jego serca.

Nie ma też żadnych informacji o dzieciach Kapitana Jawora.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Janusz Pawłowski - co wiadomo o "Januszku" ze "Złomowisko PL"?

Co robi poza pracą?

Od lat jest związany z wyścigami wraków. W związku z tym jest częstym gościem „Wrak Race”, nie tylko w województwie śląskim, ale także w całej Polsce. Co więcej, często nazywany jest „legendą wyścigów wraków”, co świadczy o jego pozycji w tym zakresie.

Co ważne, wyścigi wraków często poza świetną zabawą wspierają także ważne sprawy. Wydarzenia są bowiem często charytatywne, a uczestnicy zbierają pieniądze na leczenie konkretnej osoby.

 

Jakiś czas temu w programie „Złomowisko PL” przedstawiany był także jako wodzirej, który pracuje na imprezach okolicznościowych, np. osiemnastkach. W 2021 nie sposób znaleźć informacji na ten temat, więc być może już się tym nie zajmuje. Cały czas jest jednak znany jako człowiek, który może rozkręcić każdą imprezę.

Rafał „Kapitan” Jawor w mediach społecznościowych

Kapitana Jawora znajdziecie w dwóch mediach społecznościowych – Facebooku i Instagramie. Na tym pierwszym zebrał już 12,5 tys. obserwujących. W ostatnim czasie jest tam jednak mało aktywny – dość powiedzieć, że w 2021 roku nie zamieścił jeszcze żadnego wpisu.

Na Instagramie bohatera programu „Złomowisko PL” znajdziecie jako @kapitan_jawor. Obserwuje go tam blisko 900 osób, choć ostatnie zdjęcia pochodzą… z 2017 roku. Można jednak mieć nadzieję, że Jawor za jakiś czas wróci do komunikowania się ze swoimi fanami za pośrednictwem tego medium.

4.6/5 (liczba głosów: 5)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top