Connect with us
Karol Stopa
Fot. polsatsport.pl

Telewizja

Karol Stopa. Co wiadomo o znanym komentatorze tenisa?

Karol Stopa to dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, od lat współpracujący ze stacją Eurosport. Co wiadomo na jego temat? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Karol Stopa?

Kim jest Karol Stopa? To dziennikarz sportowy, od wielu lat znany z anten telewizyjnych z roli komentatora tenisa ziemnego. Jest absolwentem prawa i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

W młodości sam czynnie uprawiał tą dyscyplinę sportu, był też zawodnikiem klubu SKS Warszawianka. Organizował tenisowe Grand Prix Warszawy Amatorów (pierwsza edycja rozegrana była w 1977 roku). Uczestniczył też z sukcesami w międzynarodowych zawodach tenisowych dla dziennikarzy.

Kariera dziennikarska

Pracował m.in. w nieistniejącym już „Kurierze Polskim” (1978 – 1979), „Przeglądzie Sportowym”, w Telewizji Polskiej jako sekretarz programowy redakcji sportowej. Pełnił też funkcję szefa redakcji sportowej TVN w latach 1997 – 1998.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Sylwia Dekiert - co wiadomo o pięknej prezenterce TVP? [wiek, dzieci]

Jako komentator zaczął pracować w 1992 roku podczas igrzysk w Barcelonie w 1992 roku. W 1998 roku został komentatorem tenisa na antenie Eurosportu. Gościnnie pojawia się także w innych stacjach – choćby w tym roku komentuje wielkoszlemowy Wimbledon w Polsacie Sport.

Mimo wieloletniej obecności w mediach, wielu kibicom zapadł w pamięć po „wpadce” w 2021 podczas meczu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Między gemami komentował w niecenzuralny sposób jeden z meczów tenisowych, nie zdając sobie sprawy, że mikrofon jest włączony i wszystko poszło prosto na antenę. Eurosport przeprosił za zaistniałą sytuację, ale temat był chętnie komentowany w mediach.

Wiek, rodzina

Karol Stopa ma 74 lata, urodził się 12 marca 1948 roku.

Próżno w sieci szukać informacji na temat jego rodziny. Wiadomo tylko, że miał żonę, która niestety zmarła przed 15 laty po chorobie nowotworowej, o czym dziennikarz dzielił się w pojedynczych wywiadach na przełomie kilkunastu lat.

Musiałem w tamtym czasie pracować, m. in. dlatego, że byłem jedyną osobą, dostarczającą środki do życia. Komentowanie meczów było wtedy trochę obowiązkiem, a trochę odskocznią. Obciążenia w domu stawały się coraz większe” – powiedział w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego”.

Dziennikarz ponownie ożenił się, ma także dwie córki.

Karol Stopa w mediach społecznościowych

Dziennikarz jest obecny na Instagramie, ale tak naprawdę go… tam nie ma. Kilka lat temu założył konto @karsto48, ale ostatecznie po dodaniu dwóch zdjęć w 2018 roku jest tam nieaktywny.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Karol Stopa (@karsto48)

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top