Connect with us
Karol Zawrotniak
Fot. Instagram @karoldefis

Kultura

Karol Zawrotniak. Co wiadomo o gwiazdorze disco polo z zespołu Defis?

Defis to zespół, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród fanów disco-polo. Jego wokalistą jest Karol Zawrotniak. Co wiadomo na jego temat? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje na temat gwiazdy disco polo.

Kim jest Karol Zawrotniak?

Kim jest Karol Zawrotniak? To wokalista zespołu disco polo Defis. Wykształcenie ma jednak zgoła inne – studiował politologię na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Muzyka towarzyszyła mu jednak od najmłodszych lat. W podstawówce uczył się gry na akordeonie, a także występował na scenie, zdobywając nagrody w konkursach. Po tragicznej śmierci ojca (miał wtedy 11 lat) na długi czas porzucił plany związane z muzyką.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Żona Zenka Martyniuka. Kim jest Danuta Martyniuk?

„Grał na akordeonie. Motywował mnie do stawiania kroków w muzyce. W jednej chwili w domu pojawił się smutek. Nie miałem nastroju i kontynuowania przygody. Dopiero po kilku latach obudziło się we mnie pragnienie kontynuowania swojej pasji” – mówił o swoim ojcu w wywiadzie dla „Na żywo”.

W życiu Karola Zawrotniaka obecna jest nie tylko muzyka. Jego drugą pasją jest piłka nożna – jest sponsorem, wiceprezesem, a jednocześnie i piłkarzem zespołu LKS Błękit Cyców, grającego w Lubelskiej Klasie Okręgowej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Karol Zawrotniak (@karoldefis)

Zespół Defis

Karierę zawodową wiązał ze Strażą Graniczną, uczęszczał nawet w technikum do klasy mundurowej. Plany zmienił jednak, kiedy znalazł ogłoszenie o naborze do zespołu Defis. Po castingu, na który zaprosił go Dariusz Zieliński, założyciel grupy, szybko otrzymał szansę dołączenia do zespołu jako wokalista.

Zespół zaczynał w 2012 roku od gry na małych imprezach czy weselach. Prawdziwa popularność zespołu zaczęła rosnąć po udziale Zawrotniaka w telewizyjnym show „Disco Star” w Polo TV. Z czasem zaczęli grać coraz większe koncerty, a także wylansowali hity takie jak „Niespotykany kolor” – singiel ten otrzymał nawet diamentową płytę).

ZOBACZ RÓWNIEŻ
"MiłyPan". Kim jest piosenkarz i zawodnik Fame MMA Piotr Kołaczyński?

Ta piosenka, a także „To złamane serce”, „Czy Ty weźmiesz ze mną ślub”, „Róże” czy inne utwory mają wiele milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Występują też na dużych imprezach transmitowanych w telewizji – dwa razy grali na Sylwestrze Marzeń z TVP.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Karol Zawrotniak (@karoldefis)

Wiek, rodzina

Karol Zawrotniak ma 29 lat, urodził się 7 stycznia 1993 roku w Chełmie.

Na temat prywatnego życia muzyka nie znajdziemy zbyt wielu informacji. Obrączka na palcu wskazuje, że ma żonę, ale nic nie wiadomo na jej temat.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Karol Zawrotniak (@karoldefis)

Karol Zawrotniak w mediach społecznościowych

Lider zespołu Defis prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy go pod nazwą @karoldefis, a profil obserwuje 33,1 tys osób. Nie prowadzi go jednak zbyt systematycznie i posty dodaje raczej sporadycznie. Najczęściej dotyczą one muzyki.

Fani zespołu mogą oczywiście śledzić też oficjalny profil zespołu @defisoficjalny, który zgromadził jak dotąd 13,7 tys. osbserwujących.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Karol Zawrotniak (@karoldefis)

4.9/5 (liczba głosów: 10)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top