Connect with us
Karolina Głowacka
Fot. Instagram @karusglowacka

Kultura

Karolina Głowacka. Co wiadomo o dziennikarce radia TOK FM?

Karolina Głowacka to dziennikarka naukowa od lat związana z Radiem TOK FM. Co wiadomo o jej życiu zawodowym i prywatnym? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Karolina Głowacka?

Kim jest Karolina Głowacka? To polska dziennikarka, a także autorka książek, specjalizuje się w tematyce naukowej i technologicznej. Planowała zostać lekarką, bądź aktorką, ostatecznie jednak zdecydowała się na dziennikarstwo. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego (2012).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Karolina Głowacka (@karusglowacka)

Kariera dziennikarska

Karolina Głowacka w mediach pracuje od ponad 10 lat. Zaczynała w 2008 roku w Radiu TOK FM. Przez lata prowadziła audycje: biograficzne, filmowe, historyczne, społeczne, m.in. Radiową Akademię Nauk”, „Poranki Radia TOK FM”, czy „Magazyn Radia TOK FM”. Pracowała także na portalu radia – tokfm.pl (we współpracy z gazeta.pl).

Cały czas pracuje dla TOK FM, prowadząc sobotnie Poranki w godzinach 7:05-9:00. Zajmuję się tematami międzynarodowymi, społecznymi i politycznymi. Czasami pojawia się także w innych pasmach.

W stacji TVN Style prowadziła program „Cała prawda”, który skupiał się na obalaniu mitów zdrowotnych i żywieniowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Beata Cholewińska. Co wiadomo o dziennikarce Polsat News?

Jest twórczynią podcastu popularnonaukowego „Radio Naukowe”. Wszystkie dotąd opublikowane odcinki można wysłuchać pod tym adresem strony, a także na kanale na YouTubie.

Publikowała teksty popularnonaukowe, m.in. w „Focusie”, miesięczniku „Znak”, „Wysokich Obcasach Praca”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Karolina Głowacka (@karusglowacka)

Co poza pracą w mediach?

Karolina Głowacka jest także współautorką trzech książek popularnonaukowych. Te tytuły to „Czy Wielki Wybuch był głośny?” (napisana wraz z prof. Jeanem-Pierrem Lasotą), „W czym grzyby są lepsze od ciebie” (napisana wraz z dr hab. Martą Wrzosek), a także „Kłopoty z Eureką. O co kłócą się fizycy (napisana z prof. Jeanem-Pierrem Lasotą). Pierwsza z nich otrzymała nagrodę Złotej Róży Festiwalu Nauki w Warszawie dla najlepszej książki popularnonaukowej 2017 roku.

Jest członkinią Komitetu Etyki w Nauce Polskiej Akademii Nauk i Rady Naukowej Patronite, jedną z organizatorek Kawiarni Naukowej Festiwalu Nauki.

W 2016 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie Popularyzator Nauki organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwis PAP Nauka w Polsce, a w 2021 roku nagrodę „Podkaster 2021 roku” Za promocję i przybliżanie świata nauki słuchaczom. Różnorodność tematów, entuzjazm, zapał oraz dociekliwość i prowadzenie rozmów przystępnym językiem, w mądry sposób.

Poza tym prowadzi debaty dla Biura Parlamentu Europejskiego, spotkania autorskie, panele dyskusyjne konferencje, itp.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Karolina Głowacka (@karusglowacka)

Wiek, rodzina, dzieci

Karolina Głowacka ma 33 lata, urodziła się 13 września 1988 roku. Obecnie mieszka oczywiście w Warszawie.

Mężem dziennikarki jest Filip Pachla, absolwent studiów doktoranckich na kierunku filozofia religii na Uniwersytecie Warszawskim.

Para ma jedno dziecko, syna Jerzego (ur. 2019).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Karolina Głowacka (@karusglowacka)

Karolina Głowacka w mediach społecznościowych

Karolina Głowacka prowadzi trzy publiczne profile w mediach społecznościowych. Znajdziemy ją na Instagramie pod nazwą @karusglowacka, a na ten moment konto obserwuje 851 osób. Dodaje tam zarówno zdjęcia związane zza kulis pracy, jak i prywatne fotografie. Poza tym ma także profil na Twitterze, który obserwuje 3,2 tys. osób oraz stronę na Facebooku z 2 tys. obserwujących.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

4.5/5 (liczba głosów: 8)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top