Connect with us
Kasia Wilk
Fot. Instagram @kasiawilkcom

Kultura

Kasia Wilk. Co wiadomo o znanej wokalistce?

Kasia Wilk to wokalistka, której ponad dekadę temu popularność przyniosła współpraca z raperem Mezo. Później jej kariera nieco przygasła, ale teraz powraca do mediów, aby wziąć udział w 17. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Przedstawiamy najważniejsze informacje

Kim jest Kasia Wilk?

Kim jest Kasia Wilk? To polska piosenkarka, którą w 2010 magazyn „Machina” umieścił na liście „50 najlepszych polskich wokalistek”. Uczyła się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lublinie (1989 – 1995). Śpiew doskonaliła w Policealnym Studium Piosenkarskim w Poznaniu (obecnie Zespół Szkół Muzycznych) w latach 2002 – 2004.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kasia Wilk (@kasiawilkcom)

Kariera muzyczna

Kasia Wilk występy na scenie rozpoczęła ponad 20 lat temu. W latach 1997-2000 śpiewała w żeńskim sekstecie. Należała także do chóru Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Na dużej scenie zadebiutowała w 2005 roku na Festiwalu w Opolu wraz z zespołem Kto To, gdzie dzięki utworowi „Gdy minie sen” zajęli drugie miejsce w konkursie „Debiutów”. Rok później z utworem „Zero do stracenia” wzięli udział w polskich eliminacjach do konkursu Eurowizji zajmując 7 miejsce. Wspólnie wydali album pt. „Jedenaście”.

Występowała także w chórkach, współpracując m.in. z Kayah czy z Adamem Sztabą (śpiewała w Orkiestrze m.in. w „Tańcu z Gwiazdami”).

W 2008 roku zdecydowała się rozpocząć karierę solową. Jej trzeci singiel pt. „Do kiedy jestem” z 2009 roku dał jej zwycięstwo w polskim finale Międzynarodowego Sopot Festivalu, następnie w etapie międzynarodowym uplasowała się na trzeciej pozycji. Łącznie wydała dwa solowe albumy – „Unisono” (2008) i „Drugi raz” (2011).

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Katarzyna Polewany. Co wiadomo o polskiej aktorce?

Poza tym wydała jeszcze wspólnie z raperem Mezo płytę „Eudaimonia”, która zdobyła status złotej płyty, uzyskując sprzedaż powyżej 15 tys. egzemplarzy. To właśnie współpraca z poznańskim raperem przyniosła jej największą popularność. Ich wspólne utwory „Ważne” i „Sacrum” zdobyły kilka nagród m.in. w konkursie Eska Music Awards, Superjedynkę czy „Srebrną Premierę”.

 

Z czasem zniknęła jednak z mediów, ale wciąż pozosawała aktywna zawodowo. W 2021 roku wydała nowy singiel – „Płacz samotnych i wdów”, którym zapowiedziała trzeci solowy album pt. „Kaśka wraca trzeci raz”. Teraz będzie miała doskonałą okazję, aby nieco przypomnieć o sobie mediom, bowiem wystąpi w 17. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Wiek, rodzina, dzieci

Katarzyna Wilk ma 40 lat, urodziła się 3 stycznia 1982 roku w Lublinie.

Wokalistka stroni od dzielenia się szczegółami na temat swojego życiu prywatnego. Dlatego nie znajdziemy nigdzie informacji o jej mężu/partnerze czy dzieciach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kasia Wilk (@kasiawilkcom)

Kasia Wilk w mediach społecznościowych

Kasia Wilk jest obecna na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @kasiawilkcom, a jej aktywność obserwuje ponad 11 tys. osób. Dodaje tam zarówno zdjęcia związane z karierą wokalną, jak i prywatne fotografie. Dodatkowo ma stronę na Facebooku, gdzie zebrała 46 tys. obserwujących.

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kasia Wilk (@kasiawilkcom)

 

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top