Connect with us
Katarzyna Burakowska
Fot. Instagram @kasiaburakowska

Kultura

Kim jest Katarzyna Burakowska, znana z serialu „Ojciec Mateusz”?

Katarzyna Burakowska, której rozpoznawalność przyniosła gra w serialu „Ojciec Mateusz”. Co wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Katarzyna Burakowska?

Kim jest Katarzyna Burakowska? To aktorka młodego pokolenia, którą mimo młodego wieku możemy oglądać na ekranach już od wielu lat.

Na małym ekranie zadebiutowała zaledwie w wieku ośmiu lat, w serialach „Na Wspólnej” i „Na dobre i na złe”. Największą rozpoznawalność przyniosła jej jednak rola w hicie TVP – „Ojcu Mateuszu”. To serial kryminalny emitowany nieprzerwanie od czternastu lat, produkowany przez ATM Grupa. Opiera się na włoskim serialu Don Matteo.

Na planie serialu początkująca aktorka pojawiła się w 2008 roku, wcielając się w rolę Emilki, krewnej  tytułowego księdza Żmigrodzkiego. Początkowo miała być to tylko rola epizodyczna, jednak z czasem scenarzyści, pod wpływem rosnącej sympatii widzów do dziecięcej aktorki, postanowili, że na stałe będzie gościć w serialu. Burakowska stała się dziecięcą gwiazdą, a widzowie przez te wszystkie lata mogli oglądać jak dorasta. Ostatni raz wystąpiła w jednym z odcinków 25. sezonu serialu (obecnie emitowany jest sezon 27).

Poza tym na koncie ma też role epizodyczne w serialach „Usta usta”, „Wesołowska i mediatorzy” oraz w filmie „Kochaj”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Dorota Czaja. Co wiadomo na temat aktorki i tancerki?

Wszystko wskazuje na to, że Katarzyna Burakowska z aktorstwem wiąże także swoją przyszłość. Obecnie studiuje na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Wiek, rodzina

Katarzyna Burakowska ma 22 lata, urodziła się 1 maja 2000 roku. Pochodzi z Warszawy.

Na temat jej życia prywatnego wiadomo niewiele. Ma dwa lata młodszą siostrę Darię, która również zajmowała się aktorstwem. Jak dotąd wystąpiła w kilku reklamach, a także w serialach m.in w „Na Wspólnej” i „Na dobre i na złe” czy kilku odcinkach „Ojca Mateusza”. Nie wiadomo natomiast czym zajmuje się obecnie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Katarzyna Burakowska w mediach społecznościowych

Katarzyna Burakowska prowadzi profil na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @kasiaburakowska. Na ten moment jej aktywność śledzi 8058 obserwujących. Dodaje zdjęcia o różnej tematyce, chętnie dzieli się fotografiami z podróży.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top