Connect with us
Katarzyna Łaska
Fot. Instagram @katarzyna.laska

Telewizja

Kim jest Katarzyna Łaska, uczestniczka „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Kim jest Katarzyna Łaska, uczestniczka programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat kobiety.

Kim jest Katarzyna Łaska?

Kim jest Katarzyna Łaska? To polska piosenkarka, aktorka musicalowa i dubbingowa. W 2020 roku świętowała 25 lat działalności na scenie. Prowadzi warsztaty dubbingowe online, a także pierwszą w Polsce Szkółkę Dubbingową dla Dzieci, również w trybie zdalnym.

Kariera musicialowa i dubbingowa

Katarzyna Łaska karierę sceniczną rozpoczęła w 1995 roku. Związana była z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie zagrała główne role w takich musicalach jak „Miss Saigon”, „Grease” i „Piotruś Pan”. Zobaczyć można ją było także na deskach Teatru Komedia (musicale „Fame” i „Chicago)” oraz Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu („West Side Story”). Po długiej przerwie wróciła do musicali w 2017 roku. Obecnie oglądać można ją w Teatrze Muzycznym w Łodzi, w spektaklu „Les Miserables”, a także ponownie w „Miss Saigon”.

Piosenkarka głównie znana jest jednak z działalności dubbingowej. Przez ponad 20 lat działalności użyczyła głosu postaciom z niezliczonej liczby seriali i filmów animowanych. Niektóre z nich to takie tytuły jak „Psi Patrol”, „Mój mały kucyk”, „Mała syrenka”, „Księga dżungli” czy „Pingwiny z Madagaskaru”.

Chyba największą rozpoznawalność przyniosło jej jednak zaśpiewanie tytułowej piosenki „Mam tę moc” w polskiej wersji językowej do filmu animowanego Disneya „Kraina Lodu” z 2013 roku. Nie ma chyba fana „Krainy Lodu”, który nie słyszałby nigdy tej piosenki, a film na YouTube został już wyświetlony ponad 122 miliony razy. Piosenkarka zaśpiewała również piosenkę do drugiej części filmu pt. „Chcę uwierzyć snom”.

 

W 2020 roku Katarzyna Łaska jako pierwsza Polka wystąpiła na oscarowej gali. Zaśpiewała w grupie towarzyszącej Idinie Menzel i Aurorze. Artystki wykonały nominowaną do Oscara piosenkę „Chcę uwierzyć snom” z „Krainy Lodu 2”.

W latach 2008 – 2012 współpracowała z Jonem Lordem, byłym członkiem grupy Deep Purple. Była główną wokalistką w „Concerto for Group and Orchestra” m.in. w Polsce, Luksemburgu, Szwajcarii, Niemczech, Węgrzech, Słowacji, Korei, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Rosji.

Katarzyna Łaska komponuje również piosenki. W 2013 wydała debiutancki singiel, „For My Love”. Współtworzyła też piosenki dla popularnego kanału dla dzieci na YuouTubie – Śpiewanki.tv.

Ma również na koncie epizodyczne role w serialach telewizyjnych: Daleko od noszy (2006), Hela w opałach (2007) i Hotel 52 (2010).

Wiek, rodzina, dzieci

Kasia Łaska urodziła się 26 maja 1979 roku w Tomaszowie Mazowieckim, w tym roku zatem świętowała 42 urodziny.

W 2016 roku wyszła za mąż. Jej mąż zajmuje się zawodowo montażem obrazu. Para ma 5-letniego syna Henryka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Klara Williams, uczestniczka "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?

Dawniej była związana przez jakiś czas z aktorem Mateuszem Damięckim.

Katarzyna Łaska w mediach społecznościowych

Piosenkarka prowadzi bardzo aktywnie swoje konto na Instagramie, dodała tam już ponad 1200 zdjęć. Znajdziemy ją pod nazwą  @kasia_laska, a obserwuje ją 37,4 tys. osób. Pod taką samą nazwą jest obecna na TikToku. Jej konto śledzi już ponad 351 tys. fanów, a niektóre filmiki osiągają nawet ponad milion wyświetleń.

Na kolejnych slajdach znajdziecie kilka zdjęć Katarzyny Łaski.

Wstecz1 z 6
Użyj strzałek ← → do przeglądania

5/5 (liczba głosów: 8)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top