Connect with us
Katarzyna Polewany
Fot. Instagram @polewany

Kultura

Katarzyna Polewany. Co wiadomo o polskiej aktorce?

Katarzyna Polewany to aktorka filmowa i teatralna, która wystąpi w 17. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Co wiadomo o jej życiu zawodowym i prywatnym? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Katarzyna Polewany?

Kim jest Katarzyna Polewany? To polska aktorka filmowa i teatralna. W 2022 roku ukończyła Wydział Aktorski Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Poza tym kształciła się w aktoRstudio Romy Gąsiorowskiej i innych warsztatach aktorskich.

Należy do agencji aktorskiej Big Production, na której stronie możemy znaleźć o niej dokładne informacje.

Kariera aktorska

Jak dotąd główne doświadczenie aktorskie zbierała głównie w teatrze. Pierwsze kroki na cenie stawiała w wieku 16 lat w polskiej wersji musicalu High School Musical na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego. Występowała też na deskach Teatru Roma i Teatru Groteska.

Od 2015 roku można ją oglądać w Teatrze Palladium w spektaklu „Mayday 2”, poza tym gra też w „Pchła Szachrajka” w reżyserii Anny Seniuk w Teatrze Groteska w Krakowie, gdzie odgrywa główną rolę.

Aktorka ma na koncie role w serialach „Na dobre i na złe”, „Zakochani po uszy”, „Barwy szczęści” czy „Klangor”. Były to jednak raczej epizody. Wcześniej grała w etiudach filmowych i filmach fabularnych m.in. w „Mojej jaskółce” i Mrocznym żelazie”.

W 2012 wystąpiła w teledysku zespołu Enej do piosenki „Skrzydlate ręce”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Ewa Błachnio. Co wiadomo o polskiej stand-uperce?

Wiek, rodzina

Aktorka ma 29 lat, urodziła się 22 lipca 1993 w wielkopolskim Jarocinie.

Na temat jej życia prywatnego praktycznie nie znajdziemy żadnych informacji. Dlatego też nie wiadomo czy obecnie jest w związku. Niemal na pewno nie ma natomiast dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Katarzyna Polewany (@polewany)

Katarzyna Polewany w mediach społecznościowych

Katarzyna Polewany prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @polewany. Profil na ten moment śledzi 16,7 tys. obserwujących. Posty dodaje dość nieregularnie i dotyczą przeważnie kariery zawodowej – głównie występów w teatrze. Sporadycznie pojawiają się też zdjęcia z czasu wolnego. Piękna aktorka założyła także fanpage na Facebooku, ale póki co nie budzi on większego zainteresowania.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Katarzyna Polewany (@polewany)

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top