Connect with us
Katarzyna Ucherska
Fot. Instagram @katarzyna_ucherska

Kultura

Katarzyna Ucherska. Co wiadomo na temat polskiej aktorki?

Katarzyna Ucherska to aktorka teatralna i filmowa. W tym roku zobaczymy ją w nowej roli, wystąpi bowiem w programie telewizji Polsat „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Co wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? Zdradzamy najważniejsze informacje.

Kim jest Katarzyna Ucherska?

Kim jest Katarzyna Ucherska? To polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. W 2016 roku ukończyła warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza.

Wolny czas lubi spędzać aktywnie. Uprawia różne sporty takie jak bieganie, jazda na rowerze, snowbard, łyżwy i jazda konna. Z ciekawostek warto nadmienić, że ma certyfikat posługiwania się bronią palną.

Kariera aktorska

Aktorka ma na koncie role w kilku znanych polskich serialach. Występowała w takich produkcjach jak m.in. „Ojciec Mateusz”, „Na dobre i na złe”, „Komisarz Alex”, „Barwy szczęścia” czy „Na Wspólnej”. Szerzej publiczność zapadła w pamięć głównie rolą  Olgi Juszczuk w serialu „Dziewczyny ze Lwowa” (w roku 2015 i następnie 2017 – 2019).

Na stałe możemy ją oglądać na deskach warszawskiego Teatru Ateneum. Występowała w takich spektaklach jak „Dziewice i mężatki” w reżyserii Janusza Wiśniewskiego, „Róbmy swoje” w reżyserii Wojciecha Borkowskiego czy też  „Kandyd, czyli Optymizm” Adama Wojtyszki i Macieja Wojtyszki. Obecnie występuje w obsadzie spektaklu „Misja: Młynarski”. W warszawskim Teatrze Syrena zagrała tytułową rolę w spektaklu „Edukacja Rity”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Katarzyna Burakowska, znana z serialu "Ojciec Mateusz"?

W swojej krótkiej karierze udało jej się zdobyć już kilka wyróżnień. Otrzymała nagrodę Fundacji im. Aleksandry Śląskiej za wybitne osiągnięcia artystyczne na scenie Teatru Ateneum w Warszawie. Za rolę Stalina w spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Waldemara Raźniaka na XXXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymała wyróżnienie. Była także nominowana w 2018 roku do Telekamery w kategorii Aktorka za rolę we wspominanym wcześniej serialu „Dziewczyny ze Lwowa”.

Wiek, rodzina

Katarzyna Ucherska ma 29 lat, urodziła się 7 października 1992 roku w Nowym Sączu.

Aktorka raczej stroni od dzielenia się w mediach szczegółami na temat jej życia prywatnego. Dlatego też nie wiadomo, czy obecnie jest w związku.

Katarzyna Ucherska w mediach społecznościowych

Katarzyna Ucherska prowadzi profil na Instagramie. Jest tam obecna pod nazwą @katarzyna_ucherska, a obserwuje ją 14,7 tys. osób. Posty dodaje dość nieregularnie i raczej dotyczą kariery zawodowej. Aktorkę znajdziemy także na Facebooku. Strona na ten moment ma 5,5 tys. obserwujących.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top