Connect with us
Klaudia Szafrańska
Fot. Instagram @laboleth

Kultura

Klaudia Szafrańska. Co wiadomo o znanej wokalistce?

Kim jest Klaudia Szafrańska? W tym newsie znajdziecie informacje na temat wokalistki, która do niedawna występowała w zespole Xxanaxx, a obecnie rozwija solową karierę. Zebraliśmy informacje zarówno na temat jej życia zawodowego, jak i prywatnego.

Kim jest Klaudia Szafrańska?

Kim jest Klaudia Szafrańska? To piosenkarka, którą mogliśmy poznać w drugiej edycji programu „X Factor” w 2012 roku. Trafiła tam pod opiekę Tatiany Okupnik, ale ostatecznie nie udało jej się wejść do finałowej dziewiątki.

Muzyka jest jej pasją od dawna, występowała na wielu festynach i festiwalach, należała do chóru kościelnego i szkolnego zespołu, ale jak sama przyznaje – jest muzycznym samoukiem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Klaudia Szafrańska (@laboleth)

Kariera muzyczna

Po udziale w programie artystka szukała producenta. W Warszawie spotkała Michała Wasilewskiego, z którym ostatecznie założyła zespół Xxanaxx, wykonujący muzykę elektroniczną. W latach 2015 – 2018 do zespołu należał Wojciech Baranowski, znany dzisiaj jako Baranovski.

Grupa w swojej dyskografii ma cztery albumy studyjne. W 2013 roku ukazał się „Disappear EP”, a rok później „Triangles”. Nagrania z tej płyty zadebiutowały na 31. miejscu krajowej listy przebojów OLiS. Trzeci album nosił tytuł FWRD (2016), gościnnie wystąpił w nim raper Ten Typ Mes. Album „Gradient” wydany w 2018 roku otrzymał Fryderyka 2019 w kategorii „Album Roku Elektronika”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
bryska. Kim jest wschodząca gwiazda polskiej muzyki?

W 2021 Szafrańska zdecydowała się na solową karierę. Obecnie pracuje nad solową płytą – wydała już cztery single, ale nie wyklucza powrotu do XXanaxx. „Nie zamykam za sobą drzwi. Z pewnością wrócimy jako Xxanaxx, ale nie będę jeszcze podawać szczegółów” – mówiła w wywiadzie z „Plejadą”.

W 2017 roku wystąpiła w teledysku Quebonafide do utworu „Candy”, wykonała tam jedną zwrotkę. Współpracowała również z Kalim, PlanBe, Sariusem oraz Mariką.

Wiek, rodzina

Co do wieku wokalistki, próżno szukać w Internecie jej dokładnej daty urodzenia. Zważywszy jednak na to, że w 2012 roku miała 18 lat, w tym roku skończyła, albo skończy 28 lat. Pochodzi z położonego w Wielkopolsce Konina.

Klaudia Szafrańska od kilku lat jest w związku z aktorem Józefem Pawłowskim, znanym m.in. z filmu „Miasto 44” i seriali takich jak „Wojenne dziewczyny” czy „Diagnoza”.

Para w 2019 roku w tajemnicy przed mediami wzięła ślub. Po czasie w mediach społecznościowych podzielili się zdjęciem z uroczystości. Nie mają jednak dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Klaudia Szafrańska (@laboleth)

Klaudia Szafrańska w mediach społecznościowych

Klaudia Szafrańska prowadzi profil na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @laboleth. Konto obserwuje na ten moment 51,6 tys. osób. Posiada też stronę na Facebooku, którą obserwuje niespełna 23,3 tys. fanów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Klaudia Szafrańska (@laboleth)

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top