Connect with us
kod błędu 41

Telewizja

Kod błędu 41 w Disney+. Jak naprawić?

W czasie korzystania z serwisu Disney+ można napotkać różne błędy uniemożliwiające działanie aplikacji. Jednym z problemów jest kod błędu 41. W tym newsie wyjaśniamy jaka jest jego przyczyna i co należy zrobić, aby aplikacja zaczęła działać.

Gdy w serwisie Disney+ wystąpi kod błędu 41 zobaczymy następujący komunikat o błędzie Przepraszamy, ale nie możemy odtworzyć żądanego filmu. Proszę spróbuj ponownie. Jeśli problem będzie się powtarzał, odwiedź Centrum pomocy Disney+ (kod błędu 41)”. Błąd ten wskazuje, że treści, które próbujemy przesyłać strumieniowo, nie są dostępne na serwerach Disney+. Aby naprawić ten kod błędu, musimy rozwiązać wszelkie możliwe problemy z łącznością lub, jeśli to nie pomoże po prostu zaczekać aż Disney naprawi problem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kod błędu 83 w Disney+. Przyczyny i sposoby rozwiązania

Kod błędu 41. Ponowne uruchomienie urządzenia

Jeżeli napotkamy w serwisie Disney+ kod błędu 41, jest kilka kroków, które możemy wykonać aby rozwiązać problem. Pierwszym krokiem jest ponowne uruchomienie urządzenia do przesyłania strumieniowego. Spowoduje to wyczyszczenie pamięci RAM i przyznanie nowego dostępu do serwera Disney+.

Jeśli używasz Disney+ za pomocą odtwarzacza internetowego, uruchom ponownie komputer. Jeśli natomiast używasz telefonu, całkowicie go wyłącz i uruchom ponownie.

Przetestuj połączenie internetowe

Sprawdź stan połączenia sieciowego, aby zobaczyć, czy działa na urządzeniu, którego używasz do strumieniowania. Spróbuj odwiedzić niektóre strony internetowe lub przesyłać strumieniowo za pomocą innej usługi lub aplikacji. Następnie przetestuj prędkość Internetu, aby upewnić się, że jest wystarczająco szybka. Do wyświetlania treści w wysokiej rozdzielczości Disney+ wymaga ponad 5,0, a do zawartości 4K UHD ponad 25 Mb/s.

Większość problemów z łącznością można rozwiązać, uruchamiając ponownie router i modem. Odłącz modem i router od zasilania, pozostaw je odłączone na chwilę, a następnie podłącz wszystko z powrotem, aby ponownie uruchomić sprzęt sieciowy.

Jak naprawić kod błędu 41 w Disney+? Odśwież odtwarzacz

Spróbuj ponownie odtworzyć film. W niektórych przypadkach chwilowa usterka może spowodować awarię aplikacji Disney+ lub odtwarzacza internetowego z powodu problemu z zarządzaniem prawami. Kiedy tak się stanie, po prostu odświeżenie lub ponowne załadowanie wideo spowoduje, że kod błędu 41 przestanie się wyświetlać.

Można też spróbować odtworzyć inny film. Jeśli inne filmy i programy działają dobrze, może to oznaczać problem z zarządzaniem prawami do filmu, którą próbujemy obejrzeć.

Ponownie zainstaluj aplikację

Jeśli używasz Disney+ na telefonie lub telewizorze, spróbuj usunąć aplikację Disney+. Następnie pobierz ją i zainstaluj ponownie. Spowoduje to usunięcie wszelkich potencjalnie uszkodzonych danych, a także zmusi do ponownego zalogowania się do aplikacji, co może potencjalnie naprawić awarię.

Jeśli kod błędu 41 nadal się wyświetla, może to oznaczać problem z serwerami Disneya. W tym momencie warto sprawdzić czy Disney Plus nie działa.  Jeżeli Disney+ ma problemy z powodu nadmiernego ruchu, wszystko, co możesz zrobić, to poczekać, aż problem sam się rozwiąże. To samo dotyczy sytuacji, gdy Disney ma problemy ze swoimi serwerami.

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top