Connect with us
Kod błędu Netflix NW-2-5

Telewizja

Kod błędu Netflix NW-2-5. Jak naprawić?

W aplikacji Netflix pojawił się kod błędu NW-2-5? Jest to jeden z najczęściej występujących błędów, wynikający z problemów z połączeniem internetowym. Wyjaśniamy krok po kroku co zrobić, żeby rozwiązać ten problem.

Kod błędu Netflix NW-2-5 pojawia się gdy problem z siecią uniemożliwia urządzeniu nawiązanie łączności z serwisem Netflix. Problem z łącznością może z różnych powodów, w tym z braku połączenia z Internetem czy błędnych ustawień połączenia. Poniżej przedstawiamy najlepsze rozwiązania, które powinny rozwiązać ten problem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
HBO Max nie działa. Sposoby na rozwiązanie problemów

Kod błędu Netflix NW-2-5. Zweryfikuj sieć pod kątem obsługi Netflix

Jednym z głównych powodów, dla których urządzenie nie łączy się z serwisem Netflix, jest brak możliwości przesyłania strumieniowego w sieci, z której korzystamy. Jeśli korzystamy z publicznej sieci Wi-Fi w kawiarni, hotelu czy szkole, być może dostęp do serwisów wideo, takich jak Netflix, jest zablokowany.

Poza tym publiczne połączenia Wi-Fi są bardzo wolne ze względu na dużą liczbę użytkowników, co uniemożliwia strumieniowe przesyłanie filmów. Również połączenia komórkowe i satelitarne są zazwyczaj zbyt wolne dla takich serwisów, jak Netflix.

Sprawdź stan połączenia internetowego

Błąd NW-2-5 Netflix może pojawiać się również w przypadku wadliwego połączenia internetowego. Najlepiej rozpocząć od testu połączenia internetowego na urządzeniu, korzystając z innej aplikacji nawiązującej połączenie z Internetem. Na niektórych urządzeniach można skorzystać z testu połączenia sieciowego w ustawieniach. Jeśli test wykaże, że połączenie działa, problem leży gdzie indziej i należy przejść do kolejnych kroków.

Sprawdź ustawienia DNS urządzenia do przesyłania strumieniowego

Bardzo często błąd NW-2-5 jest spowodowany nieprawidłowymi ustawieniami DNS. Ustawienia te są bardzo ważne, ponieważ służą do wyszukiwania i przekształcania nazwy domeny (adresu URL) na adres IP. Ustawienia DNS urządzenia mogą się czasami zmieniać, powodując problem podczas wyszukiwania i rozpoznawania nazwy domeny – co jest jednym z powodów, dla których pojawia się błąd w aplikacji.

Prostym rozwiązaniem tego problemu jest przejście do ustawień sieciowych używanego urządzenia, wybranie automatycznej opcji ustawień DNS, a następnie ponowne uruchomienie urządzenia. Jeśli ustawienia uległy zmianie, spowoduje to przywrócenie prawidłowych ustawień, umożliwiając w ten sposób prawidłowe uruchomienie aplikacji.

Ponowne uruchomienie urządzenia

Kod błędu Netflix NW-2-5 może również wystąpić, jeśli występuje problem z urządzeniem. Czasem wyłączenie czy restart wystarczy aby pozbyć się błędu. Wyłącz urządzenie, odłącz go od gniazdka elektrycznego, odczekaj około minuty, a następnie ponowne włącz.

W większości przypadków proces ponownego uruchamiania naprawi wszelkie problemy z oprogramowaniem, które powodowały, że urządzenie nie łączyło się z Internetem.

Kod błędu Netflix NW-2-5. Uruchom ponownie sieć domową

Ponowne uruchomienie routera może rozwiązać problem, umożliwiając wznowienie sesji przesyłania strumieniowego. Aby ponownie uruchomić router, wyłącz urządzenie, a następnie odłącz modem i router od zasilania. Po około minucie podłącz modem i router ponownie, odczekaj aż wszystkie kontrolki zaczną się świecić na zielono, a następnie włącz urządzenie. Na koniec spróbuj ponownie uruchomić serwis Netflix i sprawdź, czy to rozwiązało problem.

Zwiększ siłę sygnału

Jeśli korzystasz z połączenia Wi-Fi, problem może leżeć w sile sygnału. Urządzenie do przesyłania strumieniowego powinno znajdować się jak najbliżej routera. Osłabiać sygnał Wi-Fi mogą również przeszkody takie jak drzwi, ściany, meble i inne przedmioty. Niska prędkość połączenia nie obsługuje przesyłania strumieniowego, a więc Netflix nie będzie działał.

Najlepiej, aby urządzenie znajdowało się w tym samym pomieszczeniu co router. Poprawi to jakość sygnału, a tym samym zwiększy prędkość połączenia.

Jeśli mimo to prędkość Internetu lub jakość połączenia jest zbyt słaba, najlepszym rozwiązaniem jest ominięcie połączenia bezprzewodowego i bezpośrednie połączenie z urządzeniem do przesyłania strumieniowego za pomocą kabla LAN.

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top