Connect with us
Kod błędu NW-6-503

Telewizja

Kod błędu Netflix NW-6-503. Jak naprawić?

Jednym ze stosunkowo rzadkich problemów w serwisie Netflix jest kod błędu NW-6-503. Błąd ten może wystąpić na każdym urządzeniu, którego używamy do przesyłania strumieniowego. W tym newsie wyjaśniamy jaka jest przyczyna tego błędu i jak go naprawić.

Błąd Netflix NW-6-503, wskazuje na problem spowodowany przez informacje o urządzeniu, które wymagają odświeżenia.  Należy również zauważyć, że wszystkie kody błędów związane z kategorią NW-6-X są głównie związane z problemem z połączeniem sieciowym. Ponadto, według niektórych dodatkowych raportów, kod błędu NW-6-503 może również zostać wywołany z powodu nieplanowanych przerw w świadczeniu usług.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kod błędu M7111-1331-2206 w Netflix. Jak naprawić?

Jak naprawić kod błędu NW-6-503 w Netflix? Sprawdź, czy serwery działają

Jeżeli doświadczasz kodu błędu NW-6-503 zacznij od zalogowania się na swoje konto Netflix z innego urządzenia i sprawdź, czy ten sam błąd występuje nadal. Jeśli tak, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić powszechny problem z przesyłaniem strumieniowym, który obecnie wpływa na serwis Netflix. Przejdź na oficjalną stronę serwisu Netlfix i sprawdź, czy nie są obecnie ogłaszane jakieś powszechne problemy.

Sprawdź swoje połączenie internetowe

Słabe jakość połączenia internetowego może również powodować błąd Netflix NW-6-503. Dlatego po napotkaniu błędu ważne jest sprawdzenie połączenia internetowego.

Aby poprawić stabilność połączenia, możesz spróbować ponownie uruchomić router i modem. Wyłącz modem i router ze źródła zasilania na 2-3 minuty, a następnie podłącz ponownie urządzenia i poczekaj aż wszystkie kontrolki zaświecą się na zielono. Następnie uruchom serwis Netflix i sprawdź czy problem nadal występuje.

Ponownie otwórz aplikację Netflix

Innym rozwiązaniem, które możesz wypróbować, jest ponowne otwarcie aplikacji Netflix. Zamknij aplikację i usuń ją z aplikacji działających w tle.

Następnie ponowne otwórz aplikację -czasami całkowite zamknięcie aplikacji Netflix i ponowne jej otwarcie może spowodować szybkie ponowne połączenie z serwerem.

Zaktualizuj aplikację Netflix

Jeśli aplikacja Netflix, której używasz do przesyłania strumieniowego, jest nieaktualna, może wystąpić błąd Netflix NW-6-503. W takim przypadku należy zaktualizować aplikację Netflix do najnowszej wersji.

Nie ma znaczenia, czy używasz urządzeń Apple, czy urządzeń z Androidem; możesz łatwo otworzyć sklepy z aplikacjami i pobrać aktualizację Netflix. W większości przypadków po zakończeniu aktualizacji konieczne będzie ponowne zalogowanie się na konto Netflix.

Ponadto możesz także spróbować odinstalować Netflix, a następnie zainstalować go ponownie, aby naprawić błąd NW-6-503.

Uruchom ponownie urządzenie do przesyłania strumieniowego

Niezależnie od tego, czy oglądasz serwis Netflix bezpośrednio na telewizorze Smart TV, konsoli do gier wideo lub innym urządzeniu do przesyłania strumieniowego, uruchom ponownie urządzenie i sprawdź, czy to pomoże.

Przywróć ustawienia domyślne sieci

Jeżeli korzystasz z VPN, wyłącz ją. Niektóre sieci VPN mogą utrudniać łączenie się z niektórymi usługami przesyłania strumieniowego, takimi jak Netflix. Netflix często wydaje również aktualizacje serwerów, aby całkowicie zablokować urządzenia z VPN. W takim przypadku wyłączenie go może być jedynym wyborem, dopóki VPN nie otrzyma aktualizacji umożliwiającej obejście aktualizacji Netflix.

Zaktualizuj system operacyjny urządzenia

System operacyjny może bezpośrednio wpływać na funkcjonalność i wydajność różnych aplikacji na urządzeniu. W większości przypadków ludzie nie pobierają regularnie aktualizacji systemu operacyjnego, co niekorzystnie wpływa na jakość korzystania z serwisu Netflix. Otwórz ustawienia urządzenia i sprawdź dostępne aktualizacje, a jeśli jest dostępna – pobierz ją. W większości te aktualizacje systemu operacyjnego są instalowane automatycznie, ale może być konieczne zainstalowanie ich ręcznie.

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top