Connect with us
koloryzacja włosów
Artykuł sponsorowany

Porady

Koloryzacja włosów – najlepsze techniki i trendy na rynku

Stylizacja włosów nie kończy się na upinaniu fryzur, a jej dużą częścią jest właśnie zabawa kolorami. Farbowanie ograniczone jest jednak pewnymi zasadami, których warto się trzymać podczas zleceń. Poznaj aktualne trendy w koloryzacji włosów.

Koloryzacja włosów – rodzaje

Koloryzacja to nic innego jak zmiana naturalnego lub uprzednio zmodyfikowanego koloru włosów za pomocą określonych produktów. Docelowy odcień można wybrać według własnych upodobań. Należy jednak pamiętać, że w zależności od pierwotnego koloru oraz stanu włosów osiągnięcie upragnionego efektu końcowego może wymagać wykorzystania różnych technik i odpowiedniej ilości sesji. W szczególności jeśli chcesz przejść z ciemnych odcieni na jasne, konieczne będzie wtedy rozjaśnianie.

Zauważ, że nie ma jednego rodzaju koloryzacji, a wręcz są trzy. Pierwsza z nich to trwała koloryzacja, która ma zapewnić długotrwały efekt. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniego pigmentu, który wnika głęboko w strukturę włosa. Półtrwała koloryzacja natomiast polega na utrzymaniu pigmentu na powierzchni włosów. Po kilkunastu myciach można więc wrócić do naturalnego koloru. Zmywalna koloryzacja jest jeszcze słabsza i pozwala pozbyć się zabarwienia już po 2-8 myciach.

Trendy w koloryzacji włosów

Różne rodzaje koloryzacji można wykorzystywać zarówno w przypadku jednorodnego farbowania, jak i innych technik. Współcześnie nie brakuje sposobów na tworzenie unikalnych fryzur jedynie przy pomocy odrobiny koloru. Jeżeli chcesz uzyskać wyjątkowy efekt, warto wybrać się do doświadczonego stylisty. Zanim jednak umówisz się na wizytę, sprawdź, jakie trendy obecnie panują w świecie włosów. Oto zestawienie popularnych technik:

  • klasyczne ombre;
  • soft ombre (sombre);
  • blorange;
  • bronde;
  • splashlight;
  • flamboyage;
  • dip dye hair.

Każda z nich delikatnie się od siebie różni, przykładowo klasyczne ombre polega na rozjaśnieniu ciemnych włosów na końcach, aby stworzyć widoczny kontrast. Natomiast dip dye hair opiera się na farbowaniu końcówek na wyraziste, krzykliwe kolory, czyli między innymi niebieski, zielony czy czerwony.

Farbowanie włosów – co warto wiedzieć?

Koloryzacja nie jest prosta do wykonania, jednak w zależności od wykorzystywanej techniki poziom trudności się zmienia. Na farbowanie składa się również umiejętność dobrania odpowiednich produktów w odpowiednich proporcjach. Dzięki temu nie tylko można osiągnąć oczekiwany efekt, ale także nie dojdzie do osłabienia włosów, a tym bardziej do ich nagłego spalenia. Ponadto umiejętne farbowanie nie przyczyni się do podrażnienia skóry głowy.

Jeżeli chcesz zacząć przygodę z farbowaniem włosów, zacznij od konsultacji z profesjonalistą. Znajdź inspirację, do której chcesz nawiązać we własnych włosach, pamiętaj jednak, że czasami nie da się tego osiągnąć podczas jednej wizyty. Zdrowe włosy po koloryzacji to nie tylko efekt specjalistycznej pracy fryzjera, ale także działanie odpowiednich kosmetyków ochronnych i nawilżających. Nie zapomnij zatem o wyposażeniu się w naturalne szampony do włosów z odżywczymi składnikami.

Continue Reading
Zobacz również:
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top