Connect with us
kosmetyki fryzjerskie
Artykuł powstał we współpracy z partnerem

Porady

Kosmetyki fryzjerskie czy drogeryjne? Które lepsze?

Nierzadko słyszy się, że profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są lepsze od tych drogeryjnych. Wiele z Was zastanawia się czy jest to prawdą. My się z tym poglądem w pełni zgadzamy! W końcu z jakiegoś powodu fryzjerzy i barberzy na całym świecie korzystają z produktów, których raczej nie zobaczymy na sklepowej półce w naszej drogerii!

Nierzadko słyszy się, że profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są lepsze od tych drogeryjnych. Wiele z Was zastanawia się czy jest to prawdą. My się z tym poglądem w pełni zgadzamy! W końcu z jakiegoś powodu fryzjerzy i barberzy na całym świecie korzystają z produktów, których raczej nie zobaczymy na sklepowej półce w naszej drogerii! Postaramy się nieco rozjaśnić na czym to wszystko polega oraz wskażemy na co powinnaś zwrócić uwagę przed swoim pierwszym zakupem fryzjerskich kosmetyków do użytku domowego.

Co to znaczy, że fryzjerskie kosmetyki są lepsze?

Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są lepsze. Często to słyszymy, zgadzamy się z tym, ale… no właśnie – za bardzo nie wiemy na czym na „lepszość” produktów fryzjerskich ma polegać. Uchylimy rąbka tajemnicy: produkty fryzjerskie mają po prostu lepszy skład. I tyczy się to zarówno samego stężenia czynników aktywnych, jak i doboru wszystkich komponentów kosmetyku.

Produkty fryzjerskie posiadają zauważalnie większe stężenie składników aktywnych w swojej formule. Dzięki temu ich działanie jest silniejsze. To właśnie dlatego po wyjściu od fryzjera masz wrażenie, że Twoje pasma są bardziej odżywione, lepiej nawilżone i wspaniale nabłyszczone. Produkty drogeryjne często korzystają z podobnych składników, ale w formule specyfiku jest ich o wiele mniej, przez co trzeba by dość mocno i dość długo się gimnastykować, aby osiągnąć podobny efekt.

fryzjerski czy drogeryjny który kosmetyk lepszy

Niektórzy ostrzegają, że zbyt częste używanie skoncentrowanych kosmetyków może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego i lepiej postawić na kosmetyki drogeryjne. Nie do końca się z tym zgodzimy. Oczywiście, trzeba obserwować swoje włosy jak reagują na pielęgnację. Jeśli zaczynają szybciej się przetłuszczać lub są obciążone należy spróbować używać mniejszej ilości kosmetyku lub po prostu trzymać go na pasmach krócej – niekiedy wystarczy tylko minuta! Niemniej jednak nie radzilibyśmy rezygnowania z kosmetyków dogłębnie pielęgnujących, a zwłaszcza latem, gdy włosy narażone są na słonce, wodę i inne czynniki, które mogą je znacząco osłabiać!

Skład bez szkodliwych składników

Jak już wspomnieliśmy, kosmetyki fryzjerskie różnią się także samym doborem składników. Zazwyczaj nie zawierają one żadnych komponentów, które mogłyby mieć negatywny wpływ na Twoje pasma: wysuszających alkoholi czy szkodliwych syntetycznych konserwantów. Niestety, te często występują w kosmetykach drogeryjnych, gdyż ich zastosowanie jest tanie i pozwala przedłużyć datę ważności produktu.

Inna cecha, która wyróżnia kosmetyki profesjonalne to stałość ich składu. Raz wypuszczony i sprawdzony produkt raczej nie ulega już zmianie, gdyż zachwiałoby to zaufaniem ekspertów. W przypadku kosmetyków drogeryjnych zmiany w składzie są częste – i nierzadko dobry składnik zastępowany jest w nich tańszą, ale nie do końca pożyteczną dla włosów substancją.

A co z domową koloryzacją?

Masz dość domowej koloryzacji farbami z drogerii? Kolor odbiega od oczekiwanego, jest pozbawiony refleksów i w dodatku szybko się spłukuje? Nie bój się postawić na profesjonalną farbę fryzjerską! Bez obaw możesz samodzielnie wypróbować koloryzację z profesjonalnymi farbami takich marek jak chociażby L’oreal Professionnel, Matrix, Alfaparf czy Wella Professional! Może się zdziwisz, ale profesjonalne farby fryzjerskie w cale nie są droższe od tych drogeryjnych! Ich stosowanie również jest bliźniaczo podobne. Jedyna różnica polega na tym, że osobno musisz dokupić oksydant (w przypadku farb drogeryjnych jest on dodawany odgórnie do farby), ale i ten dostaniesz już w cenie nawet kilkunastu złotych. A to wciąż o wiele mniej niż usługa koloryzacji u fryzjera.

farba fryzjerska a farba drogeryjna

Kupno profesjonalnych kosmetyków: cena vs. wydajność

Rynek profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich sam w sobie jest zróżnicowany: znajdziemy zarówno produkty w bardzo przystępnych cenach, jak i te zdecydowanie droższe od standardowych produktów drogeryjnych. Wiele osób ma wątpliwości, czy kupno drogich kosmetyków do pielęgnacji ma sens. Musimy tu zwrócić uwagę na jedną rzecz: kosmetyki fryzjerskie są przeważnie o wiele bardziej wydajne, niż kosmetyki drogeryjne. Jak wspomnieliśmy: ich składniki aktywne są o wiele bardziej skoncentrowane, w związku z czym jednorazowo wystarczy zaaplikować ich niewielką ilość. Należy też spojrzeć na same salony fryzjerskie: czy ich pracownikom chciałoby się co dzień lub dwa wymieniać asortyment na nowy? Nie! Raz otwarty produkt służy im dłużej, a przecież liczba klientów w ciągu dnia jest spora!

A zatem: kosmetyki fryzjerskie są bardziej skoncentrowane i bardziej wydajne. Planując ich zakup należy zatem liczyć się z jednorazowo większym wydatkiem. Niemniej jednak założymy się, że dużo wody upłynie, zanim kosmetyki te wykorzystasz w całości. W tym samym czasie kupiłabyś pewnie kilkukrotnie kosmetyk z drogerii. A to mogłoby dać nawet porównywalny koszt, tyle, że rozłożony na raty.

Tysiące kosmetyków fryzjerskich znajdziesz tutaj na stronie -> sprawdź teraz.

Gdy marzysz o pięknych włosach

A zatem powtórzymy: naszym zdaniem inwestycja w profesjonalne kosmetyki fryzjerskie to naprawdę dobry pomysł! Jeśli zależy Ci na właściwej i świadomej pielęgnacji Twoich pasm oraz pięknym wyglądzie Twoich włosów to warto się przełamać i choć raz spróbować. Jesteśmy przekonani, że przy właściwym dobraniu profesjonalnych kosmetyków (w tym może pomóc Ci Twój fryzjer lub konsultant online!) bardzo szybko zauważysz pozytywne efekty i sama przekonasz się, że warto było zmienić kosmetyki drogeryjne na te profesjonalne!

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top