Connect with us
Kris Adamski
Fot. Instagram @kris.adamski

Kultura

Kris Adamski. Co wiadomo o choreografie z „Twoja twarz brzmi znajomo”?

Krzysztof Kris Adamski to choreograf znany głównie z programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Odpowiada tam za przygotowanie taneczne uczestników. Co wiadomo na temat jego życia zawodowego i prywatnego? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Krzysztof Kris Adamski?

Kim jest Krzysztof Adamski, znany jako Kris Adamski? To polski reżyser i choreograf. Studiował pantomimę w Warszawskim Studium Pantomimy przy Teatrze Żydowskim.

Kariera

Dorobek Krzysztofa Adamskiego jest bardzo rozbudowany i nie sposób wymienić wszystkie projekty, w których brał udział.

W 1985 roku razem z Grzegorzem Staniszewskim założył w Koszalinie znany do dziś zespół taneczny Break Dance „Top Toys”. Dwa lata później wyjechał na studia do Warszawy. W 1990 roku dostał się do Musicalu METRO w reżyserii Janusza Józefowicza. Do 1997 roku grał w Teatrze Studio „Buffo” zdobywając cenne doświadczenie niezbędne w dalszej karierze. Następnie występował w wielu innych musicalach, m.in. w „Fame”, „Crazy for you” w Teatrze Roma czy „Halce” w Teatrze Wielkim

Od wielu lat realizuje się w roli choreografa i reżysera, tworząc układy taneczne, zarówno do spektakli, jak i filmów czy programów telewizyjnych. Pracował jako choreograf w Teatrze Kwadrat, Teatrze Nowym, a także za granicą, choćby w moskiewskim Teatrze Luna czy Teatrze Mastodontes w Kopenhadze. Na koncie ma choreografie do takich filmów i seriali jak „Tancerze”, „Sara”, „Baobab – Czy Zielono  Mi”.

Reżyserował w Teatrze na Woli musical dla dzieci „Czerwony Kapturek – Ostateczne starcie”, a Teatrze Wielkim musicale „Modus Creati” i „Razem możemy więcej”. Zajmuje się również reżyserowaniem różnych spotkań i eventów, jak np. gali ramówek stacji telewizyjnych, premier modeli samochodów, czy widowisk sportowych. Choćby w 2014 roku był autorem widowiska choreograficznego podczas Gali Losowania grup MŚ w Siatkówce. Stworzył ponad 200 produkcji reklamowych na całym świecie, m.in., w Kapsztadzie, Paryżu, Bombaju czy Buenos Aires. Przez dwa lata był choreografem reklam dla Cubus – Norwegia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Michał Baryza. Co wiadomo na temat modela znanego z "Top Model"?

Nieprzerwanie od 2014 roku jest trenerem aktorskim, choreografem oraz odpowiada za inscenizacje w show Polsatu – „Twoja twarz brzmi znajomo”. Uczestnikom na scenie towarzyszy Kris Crew, czyli grupa taneczna Krzysztofa Adamskiego.

Gościnnie wystąpił w jury „Tańca z gwiazdami”.

Wiek, rodzina, dzieci

Krzysztof Kris Adamski ma 52 lata, urodził się 24 marca 1970 roku w Koszalinie.

Na temat jego życia prywatnego nie znajdziemy zbyt wielu informacji. Wiadomo tylko, że ma żonę Magdę i dwójkę dzieci – syna Mateusza i córkę Lenę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Krzysztof Kris Adamski (@kris.adamski)

Kris Adamski w mediach społecznościowych

Nie da się ukryć, że Kris Adamski nie przykłada zbyt dużej wagi do social mediów. Profil choreografa znajdziemy na Instagramie pod nazwą @kris.adamski. Jednak praktycznie w ogóle go nie prowadzi – po roku od założenia konta dodał zaledwie 7 postów. Nieco więcej publikacji znajdziemy na jego stronie na Facebooku, którą obecnie obserwuje 6700 osób.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top