Connect with us
krystian sobierajski
Fot. YouTube / Prawda Moto

Telewizja

Krystian Sobierajski – co wiadomo o sportowym dziennikarzu Polsatu?

Krystian Sobierajski – co wiadomo o dziennikarzu Polsatu, który zajmuje się w dużej mierze sportami motorowymi? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje.

Kim jest Krystian Sobierajski?

Kim jest Krystian Sobierajski? To dziennikarz i komentator sportowy Polsatu. Zajmuje się tam głównie sportami motorowymi, w szczególności wyścigami Formuły 1 i Formuły 2, a także MotoGP.

Kariera w mediach

Krystian Sobierajski właściwą karierę w mediach rozpoczynał w 2001 roku w Polsacie Sport, gdzie zresztą pracuje do dzisiaj. Jak sam przyznał w jednym z wywiadów, pracę otrzymał po rozmowie z szefem sportu w Polsacie, Marianem Kmitą, który zadał mu zagadkę o urugwajskich piłkarzach w Interze Mediolan.

Sobierajski nie od początku zajmował się sportami motorowymi. Jego pierwszym wyjazdem na transmisję był Drużynowy Puchar Świata na żużlu, a następnie przez lata był związany z piłką nożną. W tym okresie został także wydawcą programów, którym jest do dzisiaj.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Aldona Marciniak. Kim jest dziennikarka Viaplay od F1? Wiek, kariera, media, partner

Z motorsportem zaczął się kojarzyć za sprawą „złotych lat” Roberta Kubicy. Sam dziennikarz przyznaje, że polski kierowca F1 miał istotny wpływ na jego karierę zawodową. Gościł go w studio Polsatu, a potem także wielokrotnie rozmawiał z nim jako reporter podczas wyścigów.

Sobierajski był związany także z dwoma tytułami prasowymi. W latach 2005-2007 współpracował z „Przeglądem Sportowym”, a następnie w latach 2008-2009 z „Dziennikiem” (dzisiejszy „Polska. The Times”).

W 2019 roku wraz z Grzegorzem Jędrzejewskim założył kanał YouTube „Prawda Moto”, na którym omawiane są tematy głównie z Formuły 1 oraz MotoGP. Kanał zebrał już ponad 7 tysięcy subskrybentów, a łączna liczba wyświetleń filmów przekroczyła 700 tysięcy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Andrzej Borowczyk. Co wiadomo o popularnym komentatorze F1?

Wiek, rodzina, dzieci

Mężczyzna niechętnie dzieli się informacjami na temat swojego życia prywatnego i należy to uszanować.

Jest na tyle dyskretny, że w ogóle nie wiadomo, ile ma lat oraz czy ma żonę lub dzieci.

Krystian Sobierajski w mediach społecznościowych

Dziennikarza Polsatu Sport możecie spotkać na Twitterze, gdzie obserwuje go nieco ponad 3,2 tys. osób. Jest tam niespecjalnie aktywny, ale dyskutuje nie tylko na tematy Formuły 1 czy MotoGP, ale także wielu innych sportów motorowych.

4/5 (liczba głosów: 4)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top