Connect with us
Krzysztof Marciniak
Fot. Instagram @kaem07

Telewizja

Krzysztof Marciniak. Co wiadomo o dziennikarzu Canal + Sport?

Kim jest Krzysztof Marciniak, znany dziennikarz sportowy stacji Canal + Sport? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje na temat jego życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Krzysztof Marciniak?

Kim jest Krzysztof Marciniak? To dziennikarz sportowy, przede wszystkim znany z Canal + Sport. W 2009 roku ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Komunikacja społeczna i dziennikarstwo.

Dawniej amatorsko trenował siatkówkę, przez cztery lata grał w zespole AZS Uniwersytet Warszawski.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Krzysztof Marciniak (@kaem07)

Kariera dziennikarska

Początki kariery zawodowej Krzysztofa Marciniaka sięgają jeszcze czasów licealnych. Wówczas po rozmowie z Adamem Godlewskim, ówczesnym zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Piłka Nożna”, został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Pracę otrzymał i w gazecie pracował przez ponad dwa lata.

Następnie w latach 2006 – 2009 współpracował z nSport. Był reporterem programów informacyjnych i publicystycznych, a także wydawcą serwisów sportowych dla TVN i TVN24. Dalszą karierę dziennikarza sportowego kontynuował w Orange Sport, gdzie trafił dzięki rozmowie z Januszem Basałajem. Również w tej stacji pełnił funkcję dziennikarza, reportera i wydawcy serwisów sportowych, a także programów publicystycznych. Prowadził m.in. program „Sport raport”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Maja Strzelczyk. Co wiadomo o dziennikarce Canal + Sport?

W 2011 roku rozpoczął współpracę z Canal+, którą kontynuuje nieprzerwanie od 11 lat. Był prowadzącym magazynu ligowego „Ekstraklasa po godzinach”, od 2017 roku z Andrzejem Twarowskim (a od listopada 2020 roku z Bartoszem Gleniem) prowadzi co niedzielę program „Liga + Ekstra”.

Prowadzi też inne programy studyjne, jak m.in. studia Ligi Mistrzów UEFA. Jest reporterem na meczach Ekstraklasy, Ligi Europy i Ligi Mistrzów, a także pracuje jako komentator. Specjalizuje się głównie w lidze polskiej i francuskiej.

Poza doświadczeniem telewizyjnym, w swoim dorobku ma pracę jako prowadzący licznych konferencji, gali i turniejów sportowych. W latach 2014 – 2017 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zajmował się prowadzeniem warsztatów dziennikarstwa sportowego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Krzysztof Marciniak (@kaem07)

Wiek, rodzina

Krzysztof Marciniak ma 36 lat, urodził się 7 listopada 1985 roku.

Dziennikarz ma żonę Weronikę, a ślub wzięli w 2017 roku. Para ma trzyletnią córkę Polę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Krzysztof Marciniak (@kaem07)

Krzysztof Marciniak w mediach społecznościowych

Krzysztof Marciniak prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy go tam pod nazwą @kaem07, a profil obecnie obserwuje niespełna 8 tysięcy osób. Dzieli się tam zdjęciami zarówno zza kulis pracy, jak i z życia prywatnego, chętnie zamieszcza fotografie z rodziną. Poza tym ma konto na Twitterze, na którym zgromadził 77,6 tys. obserwujących.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top