Connect with us
Krzysztof Miruć
Fot. Instagram @krzysztof.miruc

Telewizja

Krzysztof Miruć – co wiadomo o architekcie znanym z TV i Leroy Merlin?

Krzysztof Miruć to znany z programów telewizyjnych i reklam Leroy Merlin architekt. W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje na jego temat.

Kim jest Krzysztof Miruć?

Kim jest Krzysztof Miruć, znany z kanałów HGTV i TVN Style? To architekt i projektant wnętrz, którego z pewnością kojarzą miłośnicy programów zajmujących się remontami mieszkań i domów. W 2002 roku ukończył Politechnikę Warszawską z tytułem magistra inżyniera na kierunku architektura. Jest również absolwentem architektury na prestiżowej paryskiej uczelni Ecole d’Architecture de Paris-la-Villette.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Ola Mirecka. Kim jest jurorka w programie "Lego masters"?

Prywatnie ma dwie wielkie pasje, którym poświęca się w wolnym czasie – motocykle i sport, a konkretniej treningi siłowe. – Uwielbiam chodzić na siłownie i dawać z siebie wszystko. Trener stoi nade mną z batem (śmiech), a ja wylewam z siebie siódme poty. To pewnego rodzaju reset, odpoczynek dla umysłu. Jednak chyba najbardziej kocham motocykle, są moją prawdziwą miłością. Mam ich aż trzy – powiedział w wywiadzie dla ohme.pl.

Kariera zawodowa i telewizyjna

Krzysztof Miruć tuż po studiach, w 2003 roku założył wraz z przyjacielem pracownię architektoniczną L’ab Architekci, która ma swoją siedzibę w Warszawie. Pracownia oferuje wykonanie projektów wnętrz, zarówno biurowych, mieszkalnych czy hoteli, a także projekty architektoniczne. Jak wygląda cennik pracowni, jeśli chcielibyśmy skorzystać z ich usług? Za przygotowanie projektu wnętrz zapłacimy 350 zł netto za każdy metr kwadratowy projektowanej powierzchni.

Ponadto od maja 2019 roku jest dyrektorem artystycznym miesięcznika „Cztery kąty”, czyli magazynu o pomysłach na aranżację wszystkich pomieszczeń w domach i mieszkaniach.

Tak naprawdę przypadek zadecydował, że architekt trafił do mediów. W ramach przysługi dla znajomej użyczył miejsce jednego z jego remontów do planu zdjęciowego. Po kilku tygodniach otrzymał propozycję 0d producenta Piotra Wawrzyniaka. W telewizji zadebiutował w 2017 w programie Garaż marzeń emitowanym w stacji TVN Turbo. W programie pokazywał, jak łatwo i tanio można przeobrazić chaotycznie zapełnione przestrzenie w prawdziwe klimatyczne garaże. Stacja wyemitowała jeden sezon programu.

Następnie przyszła pora na programy emitowane w stacji HGTV, które przyniosły mu największą rozpoznawalność. W programie „Zgłoś remont” wykonuje dla swoich klientów remont marzeń. Uczestnicy przedstawiają mu budżet i opowiadają o swoich oczekiwaniach. Obecnie stacja emituje już siódmy sezon. Prowadził jeszcze drugi program „Weekendowa metamorfoza”. Pomagał tam bohaterom w przygotowaniu niezwykłej niespodzianki dla ich najbliższych: metamorfozy jednego pomieszczenia. Jak nie trudno się domyślić, taki remont trwał zaledwie jeden weekend.

Mogliśmy go oglądać również na kanale TVN Style, gdzie u boku Agaty Młynarskiej występował w programie „Eks-tra zmiana”.

Wiek, rodzina, dzieci

Krzysztof Miruć ma 45 lat, urodził się w 1976 roku w Giżycku.

Niestety na temat jego prywatnego życia niewiele wiadomo, nie dzieli się tą sferą swojego życia w mediach społecznościowych, więc trudno stwierdzić, czy architekt ma żonę i dzieci. W wywiadach odpowiada tylko zdawkowo, że uczucia są dla niego bardzo ważne, a jeśli się zakochuje, to na zawsze.

Krzysztof Miruć w mediach społecznościowych

Architekt prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @krzysztof.miruc. Do tej pory zebrał 136 tys. obserwujących. Skupia się na nim głównie na życiu zawodowym, dlatego znajdziemy tam głównie posty przedstawiające jego dotychczasowe projekty. Ma również stronę na Facebooku, którą obserwuje 356 tys. osób.

4/5 (liczba głosów: 43)
Continue Reading
Zobacz również:
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top