Connect with us
Krzysztof Skórzyński
Fot. YouTube/ Wydawnictwo WAM

Telewizja

Kim jest Krzysztof Skórzyński, prowadzący programy o skokach w TVN?

Krzysztof Skórzyński to dziennikarz od lat związany ze stacją TVN. Co wiadomo na jego temat? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Krzysztof Skórzyński?

Krzysztof Skórzyński to dziennikarz, od lat związany ze stacją TVN. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Wielokrotnie w wywiadach deklarował, że jest praktykującym katolikiem.

Kariera dziennikarska

Krzysztof Skórzyński przez ostatnie lata był reporterem polityczno-społecznym. Karierę dziennikarską zaczynał jednak w radiu TOK FM, gdzie miał własną audycję. W 2006 roku związał się ze stacją TVN. Na początku robił głównie wejścia na żywo z Sejmu. Przygotowywał też materiały do programu „Polska i świat”. W 2010 roku dołączył do redakcji „Faktów” TVN, chociaż reportaże dla programu przygotowywał już wcześniej. Skupiał się głównie na tematach politycznych, a także kościele i sprawach społecznych.

Od września 2020 roku prowadził swój autorski program publicystyczny „Sprawdzam” w stacji TVN24. Emitowany był na żywo w każdy piątek o godzinie 20. W programie oddzielano prawdziwe informacje od fake newsów, a także prezentowano dziurawe przepisy i tych, którzy za nimi stoją. Do programu byli zapraszani goście związani z danym tematem, który był aktualnie poruszany. Program szybko zyskał dużą popularność. W lutym 2021 roku średnia oglądalność wyniosła 643 tys. osób. Stacja zakończyła nadawanie programu we wrześniu 2021 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @k.skorzynski

Dziennikarz w nowej roli

We wrześniu 2021 roku stacja TVN24 zawiesiła Krzysztofa Skórzyńskiego. Był to efekt „afery mailowej”. W siec ujawniono maile, jakie Michał Dworczyk miał rzekomo wysyłać właśnie do dziennikarza TVN24, chociaż on sam zarzekał się, że tego typu korespondencja nie miała miejsca. Po kilku tygodniach TVN24 zdecydował, że Krzysztof Skórzyński zostanie odsunięty od dotychczas pełnionych funkcji na dłuższy czas. „Wspólnie z Krzysztofem Skórzyńskim uznaliśmy, że obecnie dziennikarz będzie zajmował się niezwiązanymi z polityką formatami i programami TVN Grupa Discovery” – poinformowała stacja. Nie wiadomo czy i kiedy dziennikarz wróci do tematów politycznych.

W efekcie były dziennikarz „Faktów” będzie teraz pracował przy relacjach z konkursów w skokach narciarskich, które od nowego sezonu będzie transmitowała stacja TVN. Krzysztof Skórzyński występuje już powoli w nowej roli. Przygotował krótki materiał przed rozpoczynającym się niebawem sezonem Pucharu Świata. 16 listopada dziennikarz pojawił się na kilka minut pod koniec programu „Polska i świat”, prezentując materiał poświęcony diecie polskich sportowców.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @k.skorzynski

Wiek, rodzina, dzieci

Dziennikarz jest żonaty, jego żona ma na imię Anna. Małżeństwo ma trójkę dzieci – syna Antka oraz córki Helenę i Marysię. Para poznała się na… pielgrzymce.

Krzysztof Skórzyński bardzo poważnie traktuje rolę ojca, o czym niejednokrotnie wypowiadał się w wywiadach. „Mężczyźni popełniają potężny grzech, jeśli mają wobec żony-matki takie same oczekiwania, jakie mieli zanim pojawiło się dziecko. Sam tak kiedyś miałem! Pytałem żonę, czemu nie zrobiła czegoś, skoro cały dzień „siedziała” w domu… Jeśli nie zadba się o siebie wzajemnie, przyjdzie kryzys. A czasem naprawdę wystarczy niewiele” – mówił w wywiadzie dla serwisu Aleteia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @k.skorzynski

Doświadczenia związane z rolą ojca skłoniły go do napisania książki „Świat na głowie. Rozmowy z ojcami o największym wyzwaniu życia”. Książka ma formę wywiadów. O największej przygodzie i wyzwaniu życia jakim jest ojcostwo z Krzysztofem Skórzyńskim rozmawiają: Michał Koterski, Bartek Królik, Adam Nowak, Cezary „Cezik” Nowak oraz Przemysław Saleta.

Krzysztof Skórzyński w mediach społecznościowych

Krzysztof Skórzyński posiada konto na Twitterze. Znajdziemy go tam pod nazwą @skorzynski. Dziennikarz obserwuje 66 tys. osób. Ma też stronę na Facebooku, którą śledzi 7,5 tys. osób. Na Instagramie jest natomiast obecny jako @k.skorzynski i obserwuje go nieco ponad 3,1 tys. osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @k.skorzynski

4/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top