Connect with us
fifa 23 lech poznań

Gry

Lech Poznań w grze FIFA 23. Jakie oceny otrzymali piłkarze „Kolejorza”?

Lech Poznań w grze FIFA 22 jest jednym z najmocniejszych polskich klubów. Dwaj jego piłkarze są najwyżej ocenianymi kartami z polskiej Ekstraklasy. Sprawdźmy jednak, jak wyglądają oceny wszystkich piłkarzy „Kolejorza”.

Jacy są najlepsi piłkarze w Lechu Poznań?

Po mistrzowskim sezonie 2021/22 i turbulencjach na początku kolejnego sezonu Lech Poznań został umiarkowanie oceniony w grze FIFA 23. Wielu jego piłkarzy znajduje się w ligowej czołówce kart, ale nie są oni najlepszymi z najlepszych.

Najlepszym piłkarzem Lecha Poznań jest Joao Amaral, którego oceniono na 73. Oznacza to, że „Kolejorz” nie ma w tym roku żadnej złotej karty (podobnie jaka cała PKO BP Ekstraklasa). Wyższą ocenę od Portugalczyka w polskiej lidze uzyskał jedynie Ivi Lopez (74). Trzech kolejnych piłkarzy otrzymało natomiast ogólną notę 72. To Mikael Ishak, Jesper Karlstrom i Pedro Rebocho. Żadna nich jest nie jest jednak z rzadką tarczą.

Lech Poznań w grze FIFA 23 – bramkarze i obrońcy

Dwaj podstawowi bramkarze Lecha Poznań otrzymali zwykłe srebrne karty. Filipa Bednarka oceniono na 66, a Artur Rudko otrzymał taką samą notę. Trzeci bramkarz Krzysztof Bąkowski otrzymał natomiast zwykłą brązową kartę z „overallem” 58.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Legia Warszawa w grze FIFA 23. Jakie oceny otrzymali "Legioniści"?

Najwyżej ocenionym obrońcą w Lechu Poznań został wyżej wspomniany Rebocho. Jeszcze dwóch defensorów może pochwalić się ogólną oceną na poziomie co najmniej 70. To Bartosz Salamon (71) oraz Antonio Milić (70). Lubomira Satkę i Joela Pereirę oceniono na 69, natomiast Barry’ego Douglasa i Filipa Dagerstala na 68. Zwłaszcza w przypadku prawego obrońcy z Portugalii można mówić o małym skandalu.

Poniżej znajdziecie wszystkie oceny obrońców. Co ciekawe, jedyną rzadką kartę w tej formacji otrzymał Rebocho.

Jakie „overalle” otrzymali pomocnicy i napastnicy?

Z pomocników największą uwagę przykuwają oczywiście wspomniani wyżej Amaral i Karlstrom. Warto zwrócić uwagę, że EA Sports nie doceniła Michała Skórasia, dając mu co prawda rzadką srebrną kartę, ale z „overallem” tylko 67. Lepiej od niego oceniono Adriela Ba Louę (71), Giorgiego Tsitaishviliego (71), Afonso Sousę (71) czy Radosława Murawskiego (69).

Poza wspomnianym wyżej Ishakiem, napastnicy w Lechu Poznań otrzymali dość dziwne oceny. Będący od dawna w fatalnej dyspozycji Artur Sobiech otrzymał bowiem 67, a wchodzący do pierwszego zespołu Filip Szymczak jedynie 61. Poniżej znajdziecie oczywiście pełne zestawienie ocen. Co ciekawe, aż sześciu pomocników otrzymało karty z rzadkimi tarczami.

Co jeszcze warto wiedzieć o Lechu Poznań w FIFIE 23?

W Lechu Poznań mamy do czynienia łącznie 21 srebrnymi i 8 brązowymi. 9 spośród nich jest rzadkich – 8 srebrnych i 1 brązowa. Przypomnijmy, że złote karty to oczywiście te z oceną ogólną 75+, srebrne 65+, a brązowe mają maksymalną ocenę ogólną na poziomie 64.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsi polscy piłkarze w grze FIFA 23. Bez rewelacji, ale nie jest źle

Jeśli chodzi o statystyki szczegółowe, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Mikael Ishak i Filip Szymczak otrzymali pięć gwiazdek oceny słabszej nogi, co jest zaskakujące w przypadku tego drugiego, który ma niskiego „overalla”. Najszybszymi piłkarzami w Lechu są natomiast Giorgi Tsitaishvili i Adriel Ba Loua. Obaj mogą pochwalić się niezłym wynikiem w tym względzie – 88.

Lech Poznań w grze FIFA 23 – oceny ogólne

Bramkarze:

Filip Bednarek – 66
Artur Rudko – 66
Krzysztof Bąkowski – 58

Obrońcy:

Pedro Rebocho – 72
Bartosz Salamon – 71
Antonio Milić – 70
Lubomir Satka – 69
Joel Pereira – 69
Barry Douglas – 68
Filip Dagerstal – 68
Alan Czerwiński – 67
Mateusz Żukowski – 61
Maksymilian Pingot – 57

Pomocnicy:

Joao Amaral – 73
Jesper Karlstrom – 72
Adriel Ba Loua – 71
Giorgi Tsitaishvili – 71
Afonso Sousa – 71
Radosław Murawski – 69
Michał Skóraś – 67
Nika Kvekveskiri – 67
Kristoffer Velde – 65
Filip Marchwiński – 63
Antoni Kozubal – 57
Jakub Antczak – 55

Napastnicy:

Mikael Ishak – 72
Artur Sobiech – 67
Filip Szymczak – 61
Norbert Pacławski – 55

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top