Connect with us
prezent lego technic święta 2022

Lifestyle

LEGO Technic – najlepsze zestawy na święta 2022. Co sprawdzi się jako prezent?

Wiecie, że seria LEGO Technic jest świetna i chcecie kupić jakiś zestaw na prezent, ale nie wiecie jaki? Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie z najlepszymi setami, które sprawdzą się jako prezent na Boże Narodzenie 2022.

Zestawy z linii LEGO Technic wyróżniają się tym, że do tradycyjnego budowania dodają dreszczyk emocji „ale czy to zadziała?” i „czy na pewno dobrze to złożyłem?”. W przeciwieństwie do innych zestawów, w rzeczywistości zawsze istnieje ryzyko popełnienia błędu podczas budowy. Z tego powodu koła pojazdu mogą się nie obracać, układ kierowniczy będzie się zacinać, ramię podnośnika nie będzie się wysuwać itp. Krótko mówiąc, są to zestawy, które nie pozwalają na rozproszenie uwagi, co czyni je doskonałym sposobem na stres. Koncentracja, której wymagają, sprawia, że umysł może zostać odciągnięty od codziennych trudności, a na końcu konstrukcji można wykrzyknąć „To działa!!!” oprócz tradycyjnego „Finito!”.

Poniżej zawarliśmy kilka najciekawszych według nas zestawów LEGO Technic, które doskonale sprawdzą się jako prezent pod choinkę na Boże Narodzenie 2022. I nie ma znaczenia, czy dla dorosłych czy dla młodzieży. Zawarliśmy bowiem całkiem tanie i mniej rozbudowane zestawy, jak i te bardzo drogie, które ucieszą nawet naprawdę wybrednych mężczyzn.

Prezent LEGO Technic na święta 2022. #42123 McLaren Senna GTR

lego technic mclaren senna prezent lego technic

Fot. LEGO

To pełen ciekawych funkcji inspirowanych prawdziwym wyścigowym supersamochodem zestaw, który zawiera replikę silnika V8 z ruchomymi tłokami, otwierane do góry drzwi, naklejki wyścigowe i wyeksponowane wykończenie z włókna węglowego prawdziwego samochodu. Działający układ kierowniczy, obsługiwany zarówno z kierownicy w kokpicie, jak i z tzw. sterownika HOG (Hand Of God) umieszczonego na środku dachu. Zestaw LEGO Technic składa się z 830 elementów, a jego cena katalogowa to 239 zł. W Internecie kupicie go kilkadziesiąt złotych taniej – około 180 złotych.

Prezent LEGO Technic od Mikołaja 2022. #42126 Ford F-150 Raptor

Ten zestaw stanowi z kolei idealny prezent dla każdego entuzjasty Forda serii F czy ogólnie amerykańskich pick-upów i ciężarówek. Autentyczne szczegóły obejmują silnik V6 z ruchomymi tłokami i zawieszenie na wszystkie koła. W zestawie znajdują się 4 otwierane drzwi do oglądania wnętrza, a także otwierana maska i skrzynia ciężarówki. Model ma ponad 15cm wysokości, 42cm długości i 18cm szerokości. Zestaw składa się z 1379 elementów, a jego cena katalogowa wynosi 649 zł. W Internecie możecie go jednak kupić poniżej 500 złotych, a na lego.com swego czasu był aż w 30-procentowej obniżce.

ford f-150 lego technic prezent od mikołaja 2022

Fot. LEGO

Duży pojazd LEGO Technic na święta 2022. #42128 Ciężki samochód pomocy drogowej

Pełen detali, w tym oryginalnego grilla, oczyszczaczy powietrza, świateł, rury wydechowej i żywej kolorystyki. Posiada różne pneumatyczne i mechaniczne funkcje do odkrycia. Otwierając dużą maskę, można podziwiać jego 6-cylindrowy silnik rzędowy z ruchomymi tłokami. Sterowanie odbywa się za pomocą polecenia umieszczonego na dachu kabiny. Możliwa jest obsługa ramienia dźwigu, które można podnosić i opuszczać, a także wysuwać i chować wciągarkę lub wysuwać i chować stabilizatory. Debiutujący w LEGO Technic model zawiera mechanizm podnoszenia i opuszczania dodatkowej osi tylnego koła, która podobnie jak w prawdziwym pojeździe, z którego jest inspirowana, służy do lepszego rozłożenia ciężaru zaczepianych i holowanych ładunków. Zestaw składa się z 2017 elementów, a jego cena katalogowa wynosi 849 zł. W Internecie kupicie go oczywiście sporo taniej – około 600 złotych.

lego technic pomoc drogowa pojazd prezent pod choinkę 2022

Fot. LEGO

#42145 Helikopter ratunkowy Airbus H175

Zestaw odwzorowuje za pomocą elementów LEGO Technic śmigłowiec ratunkowy Airbus H175 i jest pełen funkcji, tak jak jego prawdziwa wersja. Silnik (w zestawie) ożywia model dzięki funkcjom, które utrzymują go w ruchu. Wirniki główny i ogonowy z ustawieniami prędkości naprawdę się kręcą, podwozie jest chowane, a wyciągarka działa. Ręczne funkcje obejmują swash plate do kontroli skoku łopat wirnika, drzwi wejściowe do kokpitu, przesuwane drzwi dla pasażerów oraz otwierane przednie i tylne osłony. Zestaw ma łącznie 2001 elementów, a jego cena katalogowa wynosi 999 zł. W Internecie znajdziecie go jednak znacznie taniej – nawet poniżej 700 złotych.

śmigłowiec lego pod choinkę 2022

Fot. LEGO

ZOBACZ RÓWNIEŻ
LEGO Technic 2023. Ogrom zestawów, w tym co najmniej dwa hity

Prezent LEGO Technic na Boże Narodzenie 2022. #42143 Ferrari Daytona SP3

Najnowszy supersamochód z serii LEGO Technic, który odtwarza wszystkie szczegóły fantastycznego Ferrari Daytona SP3. Wśród cech zestawu znajdziemy działający układ kierowniczy, 8-biegową sekwencyjną skrzynię biegów z łopatkami przy kierownicy, silnik V12 z ruchomymi tłokami, zdejmowany dach (jak w prawdziwym samochodzie), amortyzatory i drzwi z otwieranym skrzydłem łabędzim. Można również otworzyć przednią maskę i komorę silnika. Zestaw jest całkowicie pozbawiony naklejek: wszystkie elementy z grafiką są drukowane. Felgi zostały wykonane specjalnie do tego zestawu, a opony mają nowy, efektowny wzór bieżnika. Zestaw składa się z 3778 elementów, a jego cena katalogowa wynosi aż 2149 zł. Dzięki porównywarce Ceneo znajdziecie go jednak duużo taniej – ok. 1400-1500 złotych.

ferrari daytona lego na prezent 2022

Fot. LEGO

Motocykl LEGO Technic dla mężczyzny na prezent 2022. #42130 BMW M 1000RR

Zestaw odwzorowuje model BMW M 1000 RR, który podbił serca miłośników motocykli i sportów motorowych. Skala 1:5 wybrana do odwzorowania topowego modelu z gamy BMW Motorrad to nowość w świecie motocykli LEGO Technic. Dzięki autentycznym cechom model ma taki sam wygląd i ruchy jak prawdziwy motocykl: działająca 3-biegowa skrzynia biegów (+neutralny), działający układ kierowniczy, realistyczne przednie i tylne zawieszenie, napęd łańcuchowy i 4-cylindrowy silnik i tłoki w linii. Zestaw składa się łącznie z 1920 elementów, a jego cena katalogowa wynosi 1199 zł. Po szybkiej analizie ofert w Internecie możecie jednak zaoszczędzić kupę kasy – znajdziecie go bowiem nawet za 650-700 złotych.

BMW motocykl lego technic prezent święta 2022

Fot. LEGO

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top