Connect with us
liga europy transmisje
Fot. YouTube / TVP Sport

Sport

Liga Europy – transmisje w Polsce w 2022 roku. Gdzie oglądać? [stream, live, online]

Liga Europy UEFA – gdzie oglądać transmisje w Polsce w 2022 roku? W tym newsie znajdziecie najważniejsze informacje na temat tych piłkarskich rozgrywek w Polsce.

Kto pokazuje piłkarską Ligę Europy UEFA w 2022 roku?

Piłkarska Liga Europy UEFA – gdzie oglądać transmisje? Prawa do transmitowania piłkarskiej Ligi Europy UEFA od sezonu 2021/22 przejęła platforma Viaplay. To serwis streamingowy Nordic Entertainment Group, skandynawskiego nadawcy, który powoli wchodzi na kolejne europejskie rynki. Podmiot zabezpieczył na sobie prawa do końca sezonu 2023/24.

Oznacza to, że Viaplay ma wyłączne prawa do transmitowania piłkarskiej Ligi Europy UEFA w Polsce, więc co do zasady nie zobaczycie ich w żadnym kanale telewizyjnym. Redakcja sportowa pod kierownictwem Pawła Wilkowicza transmituje wszystkie spotkania każdej kolejki drugich najważniejszych międzynarodowych piłkarskich rozgrywek w Europie.

Kto komentuje mecze Ligi Europy w Viaplay?

Trzeba przyznać, że Viaplay skompletowało bardzo ciekawą ekipę komentatorów do meczów piłki nożnej. Znaleźli się w niej bowiem byli pracownicy Canal+ czy Polsatu, cenieni za swoją wiedze. Na pokładzie są np. dwaj komentatorzy z absolutnego polskiego topu. Mowa oczywiście o Mateuszu Borku i Rafale Wolskim.

Poza nimi podczas meczów można usłyszeć Piotra Domagałę, Marcina Borzęckiego, Dominika Piechotę, Rafała Przybysza, Szymona Ratajczaka, Michała Gajdka, Kamila Kanię, Dawida Króla czy Michała Borkowskiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Premier League w Viaplay. Wszystko, co musicie wiedzieć

Liga Europy – transmisje w Polsce. Jak oglądać Viaplay?

Viaplay nie bez powodu nazywany jest „sportowym Netfliksem„. Można go bowiem oglądać za pomocą strony internetowej viaplay.pl, aplikacji na telefony czy tablety czy aplikacji na Smart TV. Poza bezpośrednim dostępem do kupienia na stronie platformy, jest możliwość wzięcia go w pakietach w UPC, Vectrze czy sieci komórkowej Play.

Dostęp do Viaplay w Polsce kosztuje 34 złote miesięcznie. Od 2023 roku cena ulegnie jednak zmianie i wyniesie aż 55 złotych miesięcznie. Jednocześnie jednak będzie można kupić roczny pakiet za 399 zł, co oznacza 33,25 zł miesięcznie. .

Viaplay nie oferuje różnych pakietów cenowych różniących się jakością video i ilością kont możliwych do „podpięcia”. Cena jest jedna, podobnie jak jakość video – to Full HD 1080p w przypadku filmów i seriali oraz HD 720p w przypadku transmisji na żywo. Jeden jedyny pakiet Viaplay Total to znacząca odmiana w porównaniu np. z wspomnianym Netfliksem.

Bundesliga i Premier League to najważniejsze rozgrywki piłkarskie, jakie posiada Viaplay. Poza tym transmituje także mecze wspomnianej Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy. Co istotne, od sezonu 2023 przejmie także prawa do transmitowania w Polsce Formuły 1.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top