Connect with us
gdzie oglądać ligę konferencji europy

Sport

Liga Konferencji Europy – gdzie oglądać mecze w 2022 roku w Polsce? [transmisja, stream, na żywo]

Liga Konferencji Europy UEFA – gdzie oglądać transmisje w Polsce w 2022 roku? W tym newsie znajdziecie najważniejsze informacje na temat tych piłkarskich rozgrywek w Polsce.

Kto pokazuje piłkarską Ligę Konferencji Europy UEFA w 2022 roku?

Pilkarska Liga Konferencji Europy UEFA – gdzie oglądać mecze w 2022 roku w Polsce? Prawa do transmitowania piłkarskiej Ligi Konferencji Europy UEFA od sezonu 2021/22 przejęła platforma Viaplay. To serwis streamingowy Nordic Entertainment Group, skandynawskiego nadawcy, który powoli wchodzi na kolejne europejskie rynki. Podmiot zabezpieczył na sobie prawa do końca sezonu 2023/24.

Oznacza to, że Viaplay ma wyłączne prawa do transmitowania piłkarskiej Ligi Konferencji Europy UEFA w Polsce, więc co do zasady nie zobaczycie ich w żadnym kanale telewizyjnym. Redakcja sportowa pod kierownictwem Pawła Wilkowicza transmituje wszystkie spotkania każdej kolejki trzecich najważniejszych międzynarodowych piłkarskich rozgrywek w Europie.

Kto komentuje mecze Ligi Konferencji Europy w Viaplay?

Trzeba przyznać, że Viaplay skompletowało bardzo ciekawą ekipę komentatorów do meczów piłki nożnej. Znaleźli się w niej bowiem byli pracownicy Canal+ czy Polsatu, cenieni za swoją wiedze. Na pokładzie są np. dwaj komentatorzy z absolutnego polskiego topu. Mowa oczywiście o Mateuszu Borku i Rafale Wolskim.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Rafał Wolski - co wiadomo o znanym komentatorze piłkarskim?

Komentują jednak oni najważniejsze mecze, do których prawa ma platforma. Mowa tu więc o niemieckiej Bundeslidze albo Lidze Europy UEFA. Mecze Ligi Konferencji Europy UEFA odbywają się w tym samym czasie, co LE, więc siłą rzeczy jej mecze komentuje „drugi garnitur” Viaplay. Wśród komentatorów znajdują się Piotr Domagała, Marcin Pawłowski, Mariusz Hawryszczuk, Dawid Szymczak, Matuesz Juza czy Kamil Kania. Ekspertami są natomiast Michał Borkowski, Mateusz Skwierawski czy Mariusz Moński.

Liga Konferencji Europy – transmisje w Polsce. Jak oglądać Viaplay?

Viaplay nie bez powodu nazywany jest „sportowym Netfliksem„. Można go bowiem oglądać za pomocą strony internetowej viaplay.pl, aplikacji na telefony czy tablety czy aplikacji na Smart TV. Poza bezpośrednim dostępem do kupienia na stronie platformy, jest możliwość wzięcia go w pakietach w UPC, Vectrze czy sieci komórkowej Play.

Dostęp do Viaplay w Polsce kosztuje 34 złote miesięcznie. Zarządzający platformą na start usługi w naszym kraju przygotowali jednak promocję – pierwsze 30 dni za darmo dla nowych użytkowników. Nie wiadomo jednak, jak długo potrwa ta oferta.

Viaplay nie oferuje różnych pakietów cenowych różniących się jakością video i ilością kont możliwych do „podpięcia”. Cena jest jedna, podobnie jak jakość video – to Full HD 1080p w przypadku filmów i seriali oraz HD 720p w przypadku transmisji na żywo. Jeden jedyny pakiet Viaplay Total to znacząca odmiana w porównaniu np. z wspomnianym Netfliksem.

Bundesliga to najważniejsze rozgrywki piłkarskie, jakie posiada Viaplay. Poza tym transmituje także mecze Ligi Europy oraz wspomnianej Ligi Konferencji Europy. Co istotne, od sezonu 2022/23 przejmie także prawa do transmitowania w Polsce brytyjskiej Premier League.

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top