Connect with us
gdzie oglądać ligę narodów uefa

Sport

Liga Narodów UEFA – transmisja za darmo. Gdzie oglądać? [stream, live, online]

Internauci często wyszukują informacji, gdzie oglądać piłkarską Ligę Narodów UEFA w Polsce za darmo. W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat transmisji tych rozgrywek.

Gdzie oglądać piłkarską Ligę Narodów UEFA w 2022 roku?

Gdzie oglądać piłkarską Ligę Narodów UEFA w Polsce? Od początku rozgrywek, a więc 2018 roku, mecze piłkarskiej Ligi Narodów UEFA transmituje Polsat za pomocą swoich kanałów sportowych. Obecna umowa obowiązuje na rozgrywki w latach 2022 i 2023. Stacja spotkania transmituje zarówno w otwartych kanałach (Polsat Sport, Polsat Sport Extra oraz Polsat Sport News), jak i kanałach premium.

W 2021 roku telewizja ze słońcem w logo podpisała jednak porozumienie z Telewizją Polską. Na jego podstawie Polsat może pokazywać mecze reprezentacji Polski (do których prawo miał tylko publiczny nadawca). W zamian TVP może natomiast pokazywać wybrane mecze Ligi Narodów poza tymi rozgrywanymi przez reprezentację Polski. To bardzo ważne oczywiście ze względu na dostępność. TVP2 i TVP Sport (na którym głównie transmitowane są spotkania) są dostępne za darmo dla szerokiego grona odbiorców.

Obaj nadawcy mają ponadto możliwość publikowania skrótów meczów w programach informacyjnych i magazynach poświęconych lidze.

Liga Narodów za darmo – zalety i problemy

Podsumowując powyższe informacje, piłkarska Liga Narodów dostępna jest za darmo w TVP Sport, TVP2 (rzadko, bardzo ważne mecze), Polsacie Sport, Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News. Najbardziej trzeba tutaj docenić możliwości publicznego nadawcy, który pozwala oglądać mecze także na swojej stronie internetowej sport.tvp.pl, a także aplikacji mobilnej czy na smart tv.

Najbardziej problematyczne są darmowe transmisje Polsatu – stacja mając do dyspozycji płatne kanały premium (poniżej jak można je oglądać) transmituje na szeroko dostępnych kanałach najsłabsze mecze. Napisaliśmy na szeroko dostępnych, bowiem nie zawsze są one darmowe, będąc częściami droższych pakietów telewizyjnych. Jeśli więc jesteście zainteresowani spotkaniami topowych europejskich reprezentacji, to jest duże prawdopodobieństwo, że nie obejrzycie ich za darmo.

Gdzie oglądać Polsat Sport Premium – w telewizji i online

Oferta Polsat Sport Premium obejmuje dwa kanały nadające w sposób ciągły (Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2) oraz cztery kanały dostępne tylko przy okazji większej ilości meczów (Polsat Sport Premium 3, Polsat Sport Premium 4, Polsat Sport Premium 5 oraz Polsat Sport Premium 6).

Kanały są dostępne oczywiście w Polsat Box (dawny Cyfrowy Polsat) – także w Internecie. Głównym miejscem jest strona samego nadawcy, która od jakiegoś czasu powiązana jest z nową usługą Polsat Box Go. W skrócie za pomocą strony polsatboxgo.pl możecie kupić pakiet „Polsat Box Go Sport„, który kosztuje 40 zł na 30 dni. W jego ramach poza dostępem np. do zwykłego Polsatu Sport otrzymacie także właśnie kanały Polsat Sport Premium transmitujące Ligę Mistrzów UEFA), Eleven Sports, Eurosport, a nawet dwa kanały Canal + (Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4), które transmitują PKO BP Ekstraklasę. Poza telewizją satelitarną i stroną internetową, jest też dostępna aplikacja na urządzenia mobilne czy Smart TV.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Marcin Feddek. Co wiadomo o znanym dziennikarzu Polsatu Sport?

Polsat Sport Premium w kablówkach i Canal+

Co ważne, pakiet z kanałami Polsat Sport Premium jest dostępny u operatorów kablowych, ale tylko wybranych. W swojej ofercie nie mają go np. ani Vectra, ani Inea. Jest natomiast dostępny w UPC. Pakiet „Polsat Sport Premium” kosztuje tam 19,90 zł miesięcznie, ale zawiera wyłącznie te kanały. W przeciwieństwie do usługi Polsat Box nie znajdziecie w nim więc Eleven Sports czy kanałów Canal+ (osobne pakiety).

Sportowe kanały Polsatu PPV są też dostępne na Platformie Canal+, ale tylko w Canal+ online. To internetowa platforma francuskiego nadawcy, dzięki której mecze można oglądać za pomocą Internetu, a więc na stronie internetowej, aplikacji mobilnej czy aplikacji na Smart TV. Nie kupicie tego pakietu będąc jednak abonentem telewizji satelitarnej Canal+. Cena pakietu z Eleven Sports i kanałami Polsat Sport Premium to 20 zł miesięcznie (15 zł promocyjnie przez pierwszy miesiąc). Warunkiem jest jednak wykupienie bazowej oferty Canal+, która kosztuje 40 zł miesięcznie (20 zł za pierwszy miesiąc). Krótko mówiąc, w cenie 60 zł miesięcznie (a 40 zł za pierwszy miesiąc) poza Ligą Narodów UEFA możecie mieć dostęp do wszystkich kanałów Canal+. To nie tylko te sportowe transmitujące PKO BP Ekstraklasę czy Premier League, ale Canal+ Film, Planete+ i wiele innych.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top