Connect with us
dziewczyna alexa albona
Fot. Instagram @lilymhe

Sport

Muni „Lily” He. Kim jest piękna dziewczyna Alexa Albona?

Kim jest dziewczyna Alexa Albona, Muni „Lily” He? Wraz z powrotem Taja do stawki Formuły 1, do grona WAGs „królowej sportów motorowych” wraca jego piękna partnerka. Co wiadomo o jej życiu prywatnym i zawodowym?

Kim jest dziewczyna Alexa Albona?

Kim jest dziewczyna Alexa Albona, kierowcy F1? To Muni „Lily” He, bardzo znana chińska golfistka.

Urodziła się w miejscowości Chengdu w Syczuanie w Chinach.

Muni He po raz pierwsza spotkała się z golfem w wieku 6 lat i od razu zafascynował ją ten sport. Pasję zaszczepił u niej ojciec, który jest hotelarzem i restauratorem.

Skąd przydomek „Lily”? Jej rodzina wyemigrowała najpierw do kanadyjskiego Vancouver, a następnie do San Diego w USA. Chinka większość życia spędziła więc dotąd w Stanach Zjednoczonych.

Tam też chodziła do szkoły średniej, a następnie studiowała komunikację społeczną na Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Los Angeles.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Lily (@lilymhe)

Kariera sportowa

Amatorską karierę rozpoczęła w 2015 roku i szybko okazało się, że dobrze sobie radzi. Już w tym samym roku awansowała na US Women’s Open.

Na zawodowstwo przeszła w grudniu 2017 r. Wtedy też zaczęła grać w poważnych zawodach i zarabiać naprawdę duże pieniądze. Pierwsze zwycięstwo odniosła w Symetra Tour w lipcu 2018 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Sandra Dziwiszek - kim jest dziewczyna kierowcy F1, Nicholasa Latifiego?

W listopadzie 2019 roku wygrała LPGA Q-Series, aby zapewnić sobie uczestnictwo w LPGA Tour. Przełomowym dla jej kariery był rok 2021, kiedy pokazała się z dobrej strony w wielu turniejach. Pozwoliło to na zarobienie aż blisko 130 tysięcy dolarów, podczas gdy rok wcześniej zarobiła z golfa ledwie… 4 tysiące dolarów.

Kontrakt z Chinką podpisało także Nike, którego produkty reklamuje od dłuższego czasu. Ma także umowę sponsorską z chińskim komunikatorem WeChat.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Lily (@lilymhe)

Związek z kierowcą F1

Para spotyka się od 2019 roku. Niezwykle sympatyczny kierowca, jakim jest z pewnością Alex Albon, w jednej z rozmów zdradził nieco szczegółów na temat ich związku.

Wyznał, że oboje próbowali swoich dyscyplin sportowych. Okazało się jednak, że kierowca F1 był beznadziejny w golfie, a jego partnerka była równie nieporadna w kartingu. Oboje jednak wspominają to ze śmiechem.

„Lily mówi, że nie może mnie trenować, bo jestem na poziomie, którego nie da się trenować. Ona z kolei kiedy jechała ostatnio wózkiem golfowym uderzała w każdy krawężnik, więc choćby z tego wiem, że nie jest dobrym kierowcą” – stwierdził rozbawiony Taj.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Partnerka Maxa Verstappena. Kim jest urocza Kelly Piquet?

Najciekawsza jest jednak ich historia poznania. W 2019 r. kobieta miała naprawdę fatalny okres w swoim życiu, a przyjaciel polecił jej… obejrzenie serialu Netfliksa „F1: Drive to survive” jako sposób na oderwanie od dręczących ją myśli. Serial zainspirował ją do zmian w swoim życiu, w ramach których zaobserwowała konto Albona na Instagramie.

Ten w podobnym czasie coraz bardziej interesował się golfem. Oglądał coraz więcej turniejów i szybko rozpoznał swoją nową obserwującą. Zaczęli rozmawiać, najpierw przez Internet, a następnie przez telefon. Kierowca przyleciał do USA na imprezę, przed którą zorganizował czas wolny na spotkanie z „Lily” i tak się zaczęło. Reszta to już historia. Oboje bardzo się wspierają w każdej sytuacji, oglądając występy sportowe drugiej połówki, nawet jeśli wymaga to wstania bardzo wcześnie rano.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Alex Albon (@alex_albon)

Wiek, rodzina, dzieci

Muni He urodziła się 17 czerwca 1999 roku, ma więc 22 lata. Tym samym jest trzy lata młodsza od swojego partnera.

Para nie ma dotąd żadnych dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Lily (@lilymhe)

Dziewczyna Alexa Albona w mediach społecznościowych

„Lily” jest niezwykle popularna na Instagramie, gdzie śledzi ją aż 440 tysięcy obserwujących. Jest tam obecna jako @lilymhe, a z użytkownikami dzieli się zarówno zdjęciami z kariery sportowej, jak i życia prywatnego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Lily (@lilymhe)

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top