Connect with us
lionel messi zarobki
Fot. YouTube / Olé

Sport

Lionel Messi – jakie są zarobki i kontrakty sponsorskie znanego piłkarza?

Lionel Messi – jakie są zarobki Argentyńczyka, jednej z największych gwiazd światowej piłki nożnej? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje.

Lionel Messi jest jednym z najlepiej zarabiających sportowców na świecie. Ile jednak dokładnie wynoszą jego zarobki? Argentyńczyk dorobił się fortuny grając oczywiście w FC Barcelona. Już w 2017 roku został najlepiej opłacanym zawodnikiem ligi hiszpańskiej. Stało się to podczas podpisania nowego kontraktu do 2021 roku.

Nie ma się co jednak dziwić. Reprezentant Argentyny jest jednym z najbardziej znanych zawodników piłkarskich na świecie. Dość powiedzieć, że na Instagramie obserwuje go oszałamiająca liczba 223 milionów osób. Nie wzięło się to jednak znikąd. Messi wszystko uzyskał dzięki ciężkiej pracy i umiejętnościom, które zaprowadziły go na sam szczyt futbolu.

Jaka jest wartość netto Lionela Messiego?

Szacuje się, że wartość netto Messiego w 2020 r. wyniosła około 400 milionów dolarów. Dane te nie są jednak oczywiście oficjalne. Wiele jego biznesów nie jest przecież szeroko nagłaśnianych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Cristiano Ronaldo - ile ma dzieci i z jakich związków pochodzą?

W rankingu „Forbesa” za 2021 rok, Leo Messi zajął drugie miejsce – za Conorem McGregorem. Jego roczne zarobki oszacowano na 130 milionów dolarów. Tym samym o 10 milionów wyprzedził drugiego najbardziej znanego piłkarza na świecie – Cristiano Ronaldo.

Pomimo już 34 lat na karku, Leo Messi z pewnością jeszcze przez kilka lat będzie grał na najwyższym poziomie i znajdował się wśród najlepiej zarabiających sportowców.

Lionel Messi – zarobki

Kontrakt Messiego z Barceloną jest podobno wart 610 000 dolarów tygodniowo. Oznacza to ponad 31 milionów dolarów rocznie podstawowej pensji.

To jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Piłkarze dostają przecież rozmaite premie – za wygrany mecz, za awans do kolejnej rundy w europejskich pucharach, za zdobycie trofeum czy też za indywidualne nagrody (np. dla najlepszego piłkarza). Do tego dochodzą wypłaty z krajowego związku piłkarskiego za mecze reprezentacyjne.

„Forbes” szacuje, że ze 130 milionów dolarów zarobków Leo Messiego rocznie, 97 milionów jest zarobione nogami na boisku, a pozostałe 33 to różnego rodzaju kontrakty promocyjne.

Jakie kontrakty sponsorskie ma zawarte Leo Messi?

Podobnie jak Cristiano Ronaldo i wielu innych znanych sportowców, także Leo Messi ma oczywiście wiele kontraktów sponsorskich. Aby wymienić je wszystkie, potrzebny byłby kolejny news, więc skupmy się na tych najważniejszych.

Dla każdego piłkarza kluczowym kontraktem jest dostawca butów. Jako że Nike ubiera Cristiano Ronaldo, to Adidas zdecydował się na umowę z Leo Messim. Obecna umowa podobno obowiązuje… do końca kariery piłkarskiej i jest niezwykle lukratywna. Zupełnie nas to jednak nie dziwi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Leo Messi (@leomessi)

Argentyńczyk jest także znany z dwóch kampanii szeroko obecnych w telewizji – Pepsi i Lays. Obie budzą kontrowersje, bowiem piłkarz reklamujący niezdrowe przekąski oraz gazowane, słodzone napoje nie dla każdego jest wzorem sportowca. Cristiano Ronaldo np. kategorycznie sprzeciwia się słodzonym napojom gazowanym, czego dowód dał podczas jednej z konferencji w trakcie Euro 2020, kiedy to… odstawił dwie butelki Coca-Coli ze stołu na niewidoczne miejsce na ziemi. Dodatkowo wskazał wtedy, żeby pić wodę pokazując jej butelkę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Leo Messi (@leomessi)

Messi jest także obecny w kampaniach Gillette i Turkish Airlines. Pojawia się także na okładkach gry Pro Evolution Soccer.

Lionel Messi zarobki. Co wiadomo o działalności biznesowej Argentyńczyka?

Messi w swojej działalności biznesowej idzie w zupełnie inną stronę niż najczęściej porównywany do niego Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ma bowiem własną linię bielizny, butów czy zapachów. Argentyńczyk nie zdecydował się na wejście w żadną z tych branż.

Piłkarz FC Barcelona inwestuje za to w nieruchomości. I tak na przykład w swoim rodzinnym Rosario (ogromne miasto, liczące grubo ponad milion mieszkańców) zainwestował pieniądze w projekt Azahares del Parana. To zespół zamkniętych osiedli z dala od centrum. W tym samym mieście zainwestował także w luksusowe apartamenty w centrum miasta.

Z pewnością Argentyńczyk inwestuje w znacznie więcej podmiotów, jednak bardzo dba o swoją prywatność i tak naprawdę nic więcej o nich nie wiadomo.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top