Connect with us
żona Michala Doležala
Fot. Instagram @lucindadolezalka

Sport

Żona Michala Doležala – kim jest Lucie Doležalova?

Michal Doležal to były skoczek narciarski, a od 2019 z sukcesami trenuje polską reprezentację skoczków narciarskich. Co wiadomo na temat żony szkoleniowca?

Kim jest żona Michala Doležala?

Kim jest żona Michala Doležala? Doležal to były skoczek narciarski, który po zakończeniu kariery sportowej pracował jako trener kadry B w Czechach. Następnie zaś związał się z Polską. W latach 2016–2019 był asystentem Stefana Horngachera, głównego trenera reprezentacji Polski, a po zakończeniu sezonu 2018/19 zastąpił Austriaka na tym stanowisku.

Pod jego opieką polscy skoczkowie osiągają liczne sukcesy, dzięki czemu szybko zyskał duże uznanie polskich kibiców. Mimo to wciąż niewiele wiadomo na temat życia prywatnego czeskiego trenera.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Marek Rudziński - co wiadomo o znanym komentatorze sportowym?

Okazuje się, że mimo iż Michal Doležal niezbyt często chwali się tym w mediach społecznościowych, ma poukładane życie prywatne. Jego żoną jest Lucie Doležalowa. Tak naprawdę o kobiecie jednak niewiele wiadomo.

Sama określa się jako kobieta kochająca rodzinę, podróże i… zakupy. Kobieta wspiera karierę trenerską męża, cieszą ją także sukcesy polskich skoczków. Kiedy zawody Pucharu Świata odbywają się w Polsce, chętnie się na nich pojawia, aby na żywo dopingować polską reprezentację.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Lucie Dolezalova (@lucindadolezalka)

Wiek, rodzina, dzieci

Michal Doležal tworzy szczęśliwe małżeństwo z Lucie Doležalovą od kilkunastu lat. Jak się okazuje w październiku 2021 roku świętowali 16. rocznicę ślubu. Para ma dwie córki – starszą Emę (ur. 2009) i młodszą Nelę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Sebastian Szczęsny - co wiadomo o znanym dziennikarzu sportowym?

Wiadomo natomiast, że córki są bardzo związane z ojcem i doskwierają im częste rozłąki w trakcie sezonu zimowego, szczególnie starszej z córek. „Jest właśnie w okresie zadawania pytań: dlaczego chłopaki zabierają cię tak często ze sobą? Czy nie mógłbyś wyjeżdżać trochę rzadziej? To są bardzo emocjonalne chwile, długo tłumaczę jej wtedy, że taką mam pracę. Starsza córka rozumie już trochę więcej, ale wiem, że dzieciom jest trudno, szczególnie w trakcie sezonu” – opowiadał Michal Doležal w rozmowie z Eurosportem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Lucie Dolezalova (@lucindadolezalka)

Rodzina na codzień mieszka w Czechach i nie zdecydowała się na przeprowadzkę do Polski po objęciu przez Doležala stanowiska kadry polskich skoczków.

Niestety wiek kobiety nie jest bliżej znany. Wiadomo tylko, że urodziny obchodzi 2 lipca.

Żona Michala Doležala w mediach społecznościowych

Lucie Doležalova prowadzi aktywnie swoje konto na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @lucindadolezalka. Kobieta do tej pory dodała na profil niemal 1000 zdjęć, natomiast obserwuje ją 520 osób. Chętnie pokazuje zdjęcia swojej codzienności. Rodzina lubi spędzać aktywnie czas wolny, czego dowodem są liczne zdjęcia ze wspólnych wycieczek czy podróży.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Lucie Dolezalova (@lucindadolezalka)

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top