Connect with us
łukasz bąk dziennikarz
Fot. Instagram @lukaszbak_caroseria

Telewizja

Łukasz Bąk. Kim jest nowy prezenter „Automaniaka” TVN Turbo?

Kim jest Łukasz Bąk znany z „Automaniaka” na antenie TVN Turbo? W tym artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat jego życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Łukasz Bąk?

Kim jest Łukasz Bąk? To dziennikarz motoryzacyjny, w przeszłości zajmujący się także sprawami ekonomicznymi.

Znaczną popularność zyskał dzięki swojemu kanałowi na YouTube pod nazwą „Caroseria” oraz pojawieniu się w obsadzie programu „Automaniak” emitowanego na TVN Turbo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Przemek Szafrański. Co wiadomo o gwieździe TVN Turbo?

Poza tym jest także prezenterem i konferansjerem prowadzącym imprezy, konferencje czy szkolenia.

Kariera w mediach

O początkach jego kariery wiadomo niewiele. Sam na swoim profilu LinkedIn rozpoczyna swój zawodowy życiorys od 2007 roku, kiedy to został redaktorem naczelnym magazynu „Motor”. W marcu 2008 roku przeniósł się do redakcji tygodnika „Wprost”, gdzie został szefem działu zajmującego się ekonomią i biznesem. Tam pracował przez nieco ponad 1,5 roku.

Swój azyl znalazł w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, gdzie pracę rozpoczął pod koniec 2009 roku i jest tam do dziś. Obecnie jest szefem sekretariatu redakcji, a w przeszłości był także zastępcą szefa działu zajmującego się biznesem i społeczeństwem. W ramach swojej aktywności dla tego podmiotu znany jest głównie z felietonów motoryzacyjnych ukazujących się w papierowym wydaniu gazety, jak i serwisie forsal.pl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Adam Kornacki. Co wiadomo o znanym dzienikarzu motoryzacyjnym?

Pracę w „DGP” łączy z nagrywaniem programów dla TVN Turbo. W 2018 roku został bowiem jednym z prowadzących kultowy program „Automaniak”. Nastąpiła wtedy bowiem zmiana pokoleniowa – Rafała Jemielitę i Jarosława Maznasa zastąpili Adam Kornacki i właśnie Bąk.

Poza pracą w telewizji tworzy także swój kanał na YouTube pod nazwą „Caroseria”. To jego drugie podejście do tego kanału, a pierwsze zakończyło się po… jednym filmie. Teraz jednak na to się nie zanosi, bowiem kanał dość szybko stał się niezwykle popularny, a spory potencjał widać było już od pierwszego opublikowanego materiału. Kanał stopniowo się rozwija – zaczęło się wyłącznie od testów nowych samochodów, a teraz są już dostępne osobne serie o samochodach używanych oraz tych z USA.

Wiek, żona, rodzina

O życiu prywatnym dziennikarza wiadomo niewiele. Nie znamy także jego wieku.

Od lat jest związany z żoną Anetą, z którą ma trójkę dzieci – starszą córkę i dwóch młodszych synów. Po zdjęciach widać, że rodzina doskonale czuje się w swoim towarzystwie.

Łukasz Bąk w mediach społecznościowych

Łukasza Bąka spotkać możecie przede wszystkim za pomocą filmów z jego udziałem na YouTube. Wspomniana już wyżej „Caroseria” zebrała już ponad 113 tysięcy subskrybentów. Fanpage na Facebooku obserwuje natomiast 2,2 tys. osób. Dziennikarz prowadzi także profil na Instagramie. Jako @lukaszbak_caroseria zebrał tam już ponad 21 tys. obserwujących.

4.6/5 (liczba głosów: 9)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top