Connect with us
łukasz wiśniowski
Fot. Instagram @lukaszwisniowsk

Sport

Łukasz Wiśniowski – ile ma lat i z kim jest związany? Najważniejsze informacje o dziennikarzu

Łukasz Wiśniowski – co wiadomo na temat dziennikarza sportowego Canal + i współautora popularnego kanału na YouTubi’e? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje na jego temat.

Kim jest Łukasz Wiśniowski?

Kim jest Łukasz Wiśniowski? To dziennikarz i komentator sportowy, a także YouTuber. Pochodzi z niewielkiej wsi Ubiad położonej w Beskidzie Sądeckim. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Łukasz Wiśniowski (@lukaszwisniowsk)

Kariera

Łukasz Wiśniowski karierę dziennikarską zaczynał od pracy w internetowym radiu iGol FM, poza tym pisał artykuły dla serwisu poświęconego Valencii CF, której fanem jest od wielu lat.

Pierwszy raz z profesjonalnym dziennikarstwem zetknął się w 2009 roku, kiedy to rozpoczął praktyki w Orange Sport, co wiązało się z przeprowadzką z Krakowa do Warszawy. Chociaż przez pierwsze miesiące pracował praktycznie za darmo, ciężka praca opłaciła się i z czasem stał się jednym z czołowych dziennikarzy stacji.

Po trzech latach otrzymał propozycję pracy w PZPN. Wraz z Jakubem Polkowskim (który wcześniej pracował w Canal +) tworzyli kanał youtub’owy Łączy Nas Piłka poświęcony polskiej reprezentacji. Kanał z codziennymi vlogami poświęconymi zgrupowaniom kadry, reportażami i wywiadami został przyjęty z dużym entuzjazmem wśród fanów piłki nożnej. Dzisiaj kanał obserwuje aż 813 tys. osób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Ada Mizgalska. Kim jest piękna dziewczyna Michała Skórasia?

W 2018 roku podjął decyzję o zakończeniu współpracy z PZPN, tuż po tym jak reprezentacja odpadła z mistrzostw świata. Kolejnym etapem w karierze zawodowej była telewizja Elven Sports. Komentował tam mecze ligi hiszpańskiej i włoskiej.

W międzyczasie wraz z Jakubem Polkowskim zaczęli prowadzić własny projekt o futbolu w postaci kanału na YouTube – Foot Truck. Obecnie kanał cieszy się sporą popularnością, posiada 196 tys. subskrybentów, a wszystkie zamieszczone filmy zebrały już prawie 41 milionów wyświetleń.

Od sierpnia 2021 roku Łukasz Wiśniowski współpracuje z telewizją Canal + Sport. Jest m.in. współprowadzącym program poświęcony lidze hiszpańskiej – „Hola LaLiga”. Poza tym w każdy poniedziałek możemy go zobaczyć w programie „Misja Futbol” zamieszczanym w Onecie i na youtubo’wym kanale Przeglądu Sportowego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Łukasz Wiśniowski (@lukaszwisniowsk)

Wiek, rodzina

Łukasz Wiśniowski ma 34 lata, urodził się 4 września 1988 roku.

Dziennikarz nie dzieli się szczegółami ze swojego życia prywatnego, więc nie znajdziemy zbyt wielu informacji na ten temat. Wiadomo tylko, że ma żonę. Nie wiemy natomiast czy ma dzieci, czasami w swoich social mediach zamieszcza tylko zdjęcia z chrześnicą.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Łukasz Wiśniowski (@lukaszwisniowsk)

Łukasz Wiśniowski w mediach społecznościowych

Łukasz Wiśnioewski prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy go tam pod nazwą @lukaszwisniowsk, a profil obserwuje 66,3 tys. osób. Dodawane posty w głównej mierze dotyczą kariery zawodowej, sporadycznie zamieszcza prywatne fotografie. Poza tym jest aktywny na Twitterze, jak dotąd dodał 23 tysiące tweetów, a jego konto obserwuje 144,8 tys. osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Łukasz Wiśniowski (@lukaszwisniowsk)

4.7/5 (liczba głosów: 4)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top