Connect with us
Maciej Iwański
Fot. Instagram @iwanski.on_air

Telewizja

Maciej Iwański. Co wiadomo o znanym dziennikarzu i komentatorze TVP?

Maciej Iwański to znany dziennikarz i komentator TVP Sport. Co wiadomo na temat jego życia zawodowego i prywatnego? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Maciej Iwański?

Maciej Iwański to dziennikarz i komentator sportowy, specjalizujący się w piłce nożnej i piłce ręcznej. W 2021 roku był jedynym Polakiem biorącym udział w plebiscycie złotej piłki magazynu „France Football”. Komentowanie meczów piłkarskich jest spełnieniem jego marzeń z dzieciństwa.

Studiował dziennikarstwo na SWPS, a także zarządzanie sportem na Unwersytecie Jagiellońskim i prawo i administrację na Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maciej Iwański (@iwanski.on_air)

Kariera dziennikarska

Dziennikarz karierę zawodową rozpoczął w 1996 roku w Radiu WaMa, czyli sieci warmińsko-mazurskich rozgłośni radiowych. Zajmował się tam głownie relacjami z meczów piłarskiego Stomilu Olsztyn, był również prowadzącym programu „Po Gwizdku”. Dla radia pracował do 2001 roku. W międzyczasie w latach 1998 – 1999 był lokalnym korespondentem tygodnika „Piłka Nożna”.

Od 1998 do 2005 roku współpracował z serwisem UEFA.com jako polski korespondent. W 2004 roku zaliczył też krótki okres pracy w „Przeglądzie Sportowym”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Krystian Sobierajski - co wiadomo o sportowym dziennikarzu Polsatu?

Od 2003 roku pracuje dla telewizji TVP Sport. Zadebiutował komentując mecz Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy angielskim Manchesterem United a greckim Panathinaikosem Ateny. Na co dzień komentuje głównie mecze piłkarskie, ale pracuje także przy innych wydarzeniach. Pracował np. przy Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 oraz Letnich Igrzyska Olimpijskich 2016.

W czasie dotychczasowych 18 lat pracy dla TVP Sport był prowadzącym różnych programów dotyczących piłki nożnej jak np. „Szybka Piłka” czy „Dwójka Sędziowska”. Od 2016 roku jest współprowadzi również program „Gol”, czyli magazyn podsumowujący najświeższe wydarzenia w PKO Ekstraklasie.

Poza piłką nożną zajmuje się również piłką ręczną, ktorą dość często komentuje. Pisze również felietony publikowane na stronie sport.tvp.pl.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maciej Iwański (@iwanski.on_air)

Wiek, rodzina, dzieci

Maciej Iwański ma 42 lata, urodził się bowiem 17 listopada 1979 roku w Olsztynie.

Na temat jego życia prywatnego niewiele wiemy, w jego mediach społecznościowych próżno szukać informacji na temat rodziny. Wiadomo tylko, że ma córkę Zosię.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maciej Iwański (@iwanski.on_air)

Maciej Iwański w mediach społecznościowych

Macieja Iwańskiego znajdziemy na Instagramie. Ma tam profil pod nazwą @iwanski.on_air, który obserwuje niespełna 2300 osób. Dziennikarz koncentruje się tam głównie na życiu zawodowym. Zdecydowanie bardziej aktywny jest na Twitterze. Profil zgromadził do tej pory 31,9 tys. obserwujących.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maciej Iwański (@iwanski.on_air)

 

2.4/5 (liczba głosów: 5)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top