Connect with us
Maciej Kawulski, Kasia Motloch - KSW 57: De Fries vs Kita
Fot. Instagram @kawul_ksw

Sport

Maciej Kawulski – co wiadomo o współzałożycielu polskiej federacji KSW?

Kim jest Maciej Kawulski? W tym artykule przedstawiamy sylwetkę jednego z dwóch założycieli największej organizacji mma w Polsce, która od lat aspiruje do tego, by być w czołówce najlepszych w Europie i na świecie. To jednak nie wszystko – Kawulski próbuje swoich sił także w biznesie filmowym.

Kim jest Maciej Kawulski?

Kim jest Maciej Kawulski? Na to pytanie nie musi sobie odpowiedzieć nikt, kto śledzi poczynania federacji KSW. To właśnie 41-latek jest współwłaścicielem tej ogromnej federacji mma, która działa na rynku od 17 lat. W tym czasie odbyły się sześćdziesiąt dwie gale. Pięćdziesiąt siedem z nich w Polsce, trzy w Anglii, jedna w Irlandii oraz Chorwacji. Na żywo zobaczyło je ponad dwieście tysięcy osób, a w telewizji oraz przez system PPV miliony. Kawulski jako jeden założycieli pełni rolę nie tylko włodarza, ale i organizatora oraz promotora kolejnych wydarzeń.

Obecnie status i pozycja Macieja Kawulskiego pozwala mu na rozwinięcie skrzydeł w każdym kierunku. W 2018 roku postanowił spróbować swoich sił jako reżyser. Od tej pory nakręcił trzy filmy: „365 dni”, „Underdog” oraz „Jak zostałem gangsterem”. Wszystkie z nich cieszyły się sporym zainteresowaniem. Jest to jednak zdecydowanie poboczna kwestia względem tego, jak ogromny sukces odniosła jego federacja KSW.

Kariera, czyli droga do sławy „Kawula”

Wszystko zaczęło się jednak przypadkiem. W 2004 roku 24-letni Maciej Kawulski, był dość dobrze ustawiony finansowo. Posiadał bowiem dwa biznesy. Jeden zajmujący się organizacją programów telewizyjnych oraz wydarzeń, a drugi będący klubem fitness. Popularny „Kawul” mógł spokojnie się z tego utrzymać, ale w tym roku wszystko w jego życiu zmieniło się na lepsze. A to dlatego, że jego przyjaciółka poznała go ze swoim bratem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Conor McGregor whisky. Co wiadomo o trunku od wielkiego mistrza UFC?

Był nim Martin Lewandowski. Panowie bardzo szybko złapali wspólny język i postanowili wykorzystać to, że obaj pałają miłość do mieszanych sztuk walki. Z własnych środków założyli federację, którą nazwali Konfrontacja Sztuk Walki. Lewandowski okazał się kluczową osobą w tym przedsięwzięciu, ponieważ zapewnił lokalizację pierwszej gali. Była nią restauracja Champions w hotelu Mariott w Warszawie, w którym pracował na stanowisku managera ds. promocji. Nigdy jednak nie zapoczątkowałby tej idei, gdyby nie pomoc Macieja Kawulskiego.

 

Pomysł początkowo był wyśmiany przez obserwatorów, którzy pukali się w czoło na widok bijatyki w hotelowej restauracji. Szybko okazało się, że krytykują wielomilionowy, międzynarodowy sukces, przez który przewinęły się gwiazdy światowego mma, takie jak Jan Błachowicz, Mateusz Gamrot, Mamed Khalidov, Roberto Soldić, Phil de Fries i Norman Parke. KSW może się ponadto poszczycić zorganizowaniem drugiej największej gali w historii. W 2017 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie KSW 39: Colosseum zobaczyło ponad 57 tysięcy osób, co przebija nawet najlepszy wynik słynnej amerykańskiej organizacji Ultimate Fighting Championship [UFC 193: Rousey vs Holm 56 214 osób – przyp. red].

Wiek, żona, dzieci, zarobki

Maciej Kawulski urodził się 26 kwietnia 1980 roku. Oznacza to więc, że ma 41-lat. Wiele osób może więc brać go za wzór do naśladowania, ponieważ już w takim wieku zarabia rocznie ponad milion złotych netto z samego KSW. Nie dziwne więc, że w internecie możemy znaleźć jego zdjęcie z Porsche Panamerą lub klasycznym Porsche 911.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez 🙏 Maciej Kawulski (@kawul_ksw)

Mężczyzna jest obecnie żonaty, a także ma syna. Tożsamość jego partnerki nie jest jednak znana, ponieważ ich małżeństwo nie jest w żaden sposób medialne. Zupełnie inaczej niż w przypadku jego wcześniejszego związku z aktorką i tancerką Edytą Herbuś. Para trafiała na okładki gazet lub przynajmniej na wewnętrzne strony kolejnych numerów. Kawulski po rozstaniu w 2010 roku mówił o niej następująco.

Przyjaźnimy się, jest cudowną kobietą. Uważam, że każdy, kto myśli inaczej, mówi tak tylko i wyłącznie dlatego, że jej nie zna. Nie jesteśmy parą. To zupełnie normalne, że ludzie ze sobą są, a potem się rozchodzą. Znam ją od dziesięciu lat albo dłużej. Przychodziła na treningi do mojego klubu fitness ze swoim ówczesnym chłopakiem – powiedział Maciej Kawulski.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez 🙏 Maciej Kawulski (@kawul_ksw)

 Maciej Kawulski w mediach społecznościowych

Maciej Kawulski nie musi sobie „dorabiać” w mediach społecznościowych. Jego Twitter służy głównie do promowania pojedynków kolejnych walk federacji. Natomiast na jego profilu na Instagramie nie znajdziemy sztucznego napinania się i opłaconej promocji produktów, popularnej wśród wielu znanych osób. Mężczyzna – którego obserwuje 110 tysięcy użytkowników – zamieszcza tam głównie zdjęcia z życia prywatnego oraz organizowanych przez niego przedsięwzięć. Od czasu do czasu są to także posty promujące walki KSW.

4.5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top