Connect with us
maciej pertkiewicz
Fot. YouTube / Twoja Ekipa

Telewizja

Maciej Pertkiewicz – co wiadomo o architekcie z „Naszego nowego domu”?

Maciej Pertkiewicz od kilku lat zdobywa coraz większą popularność za sprawą programu „Nasz nowy dom”. Co jednak wiadomo o jego życiu prywatnym i zawodowym poza programem?

Kim jest Maciej Pertkiewicz?

Maciej Pertkiewicz jest architektem prowadzącym własną pracownię, a doskonale znanym szerszej publiczności z programu Polsatu „Nasz nowy dom”.

Architekt pochodzi z Warszawy, gdzie w 2003 roku ukończył Politechnikę Warszawską.

Jak trafił do programu? W wywiadzie z kobieta.onet.pl przyznał, że stało się to… dzięki jednej z jego klientek, która pracuje w telewizji. Poleciła go ona do programu, ale oczywiście musiał przejść przez casting. Architekt przyznał, że wcześniej nie miał kontaktu z telewizją, więc było to dla niego spore przeżycie i wyzwanie.

W rozmowie z polsat.pl Maciej Pertkiewicz jasno przyznał, że „Nasz nowy dom” to jego pasja. Ma wielką energię do działania i chce po prostu uczestniczyć w kolejnych pracach w tym programie. Z zaciekawieniem czeka na kolejne wyzwania, bo każdy projekt jest inny, a zadanie odbiera bardzo daleko od rutynowej pracy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Wojciech Strzelczyk – co wiadomo o architekcie „Nasz nowy dom”?

Architekt w rozmowie z kobieta.onet.pl przyznał także, że remonty w 5 dni to nie „magia telewizji”, a sama prawda. „Zaczynamy pracę nad projektem i remont, gdy rodzina już opuści mieszanie i wyjedzie do hotelu. Dopiero wtedy możemy się przekonać w jakim stanie jest dom. Tak naprawdę mamy jeden wieczór, by się rozeznać w sytuacji” – wyznał.

Co robi poza programem „Nasz nowy dom”?

Pertkiewicz od 2007 roku ma własną pracownię architektoniczną – Interior House. Specjalizuje się ona w projektowaniu wnętrz oraz małej architektury. Chodzi tu głównie o projekty i aranżacje domów, mieszkań, apartamentów, biur, hoteli itp.

Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał już w 1997 roku w Domach Towarowych Centrum w Warszawie. Następnie pracował jeszcze w Retail Development Service (Galeria Centrum), Hermanowicz Rewski Architekci oraz Gierych Studio.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Wiesław Nowobilski - co wiadomo o kierowniku budowy "Nasz nowy dom"?

Jest też pasjonatem motoryzacji. Na swoim Instagramie często pokazuje się w towarzystwie niesamowitego i niezwykle rzadkiego samochodu – Datsuna 260Z. To jedno z aut, które wymienia się jako najpiękniejsze w całej historii japońskiej motoryzacji. Zdjęcia architekta z samochodem znajdziecie na kolejnych slajdach.

Wiek, rodzina, dzieci

Architekt urodził się w 1977 roku, obecnie ma więc 45 lat.

Ma żonę Ewę oraz dwójkę dzieci – chłopca i dziewczynkę.

Kanał na YouTube

W 2019 r. wraz z Arturem Witkowskim – kierownikiem budowy znanym z programu „Nasz nowy dom” – założyli kanał „Twoja Ekipa”.

Na kanale znajdują się filmy, które w największym skrócie są poradnikiem po świecie budowlanki dla samouków. Znajdziemy tam pomoc w rozwiązywaniu problemów architektonicznych, remontowych czy budowlanych. Kanał jest oczywiście skierowany do osób, które chcą same coś zrobić w domu – ma pomagać, ale także być inspiracją.

Maciej Pertkiewicz w mediach społecznościowych

Oficjalne publiczne profile Macieja Pertkiewicza można spotkać w dwóch mediach społecznościowych – Facebooku i Instagramie. Na tym pierwszym obserwuje go ponad 25 tysięcy subskrybentów, a na drugim jako @maciejpertkiewiczofficial ponad 9,7 tys. Zamieszcza tam zdjęcia zarówno z życia zawodowego, jak i prywatnego.

4.4/5 (liczba głosów: 36)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top