Connect with us
Magda Łucyan
Fot. Instagram @magda_lucyan

Telewizja

Magda Łucyan. Co wiadomo o znanej dziennikarce TVN?

Magda Łucyan to jedna z najbardziej znanych reporterek stacji TVN. Co wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? Prezentujemy najważniejsze informacje.

Kim jest Magda Łucyan?

Kim jest Magda Łucyan? To polska dziennikarka polityczna związana z grupą TVN. Jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim (studia licencjackie ukończone w 2013 roku).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Magda Łucyan (@magda_lucyan)

Kariera dziennikarska

Magdalena Łucyan za mikrofonem stanęła już w liceum. W 2008 roku odbywała praktyki w Radiu Zet. W tym samym radiu, tuż po maturze zaczęła pracę jako reporterka polityczna. Po dwóch latach, jeszcze w czasie studiów, przeniosła się TVN-u. Dołączyła do zespołu „Faktów”, pracując na początku jako asystentka reportera. Rok później przygotowywała już materiały do głównego wydania programu, była wówczas najmłodszą reporterką w zespole.

Obecnie z pewnością należy do grona najbardziej rozpoznawalnych reporterek. Od początku kariery zajmuje się ważnymi tematami społeczno-politycznymi, przygotowując codzienne materiały.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Marek Horczyczak - co wiadomo o prezenterze pogody w Polsacie?

Jest autorką cyklu programów telewizyjnych „Obóz, Getto, Sierpień ’80”, które były rozmowami o powstaniu warszawskim, powstaniu w getcie warszawskim i Sierpniu ’80. W stacji TVN24 od 2021 roku prowadzi program „Rozmowy o końcu świata”.

W 2019 roku wydała swoją pierwszą książkę pt. „Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy”. Jest to zapis jej wywiadów z powstańcami warszawskimi, które ukazywały się na antenie stacji TVN 24 z okazji 74 rocznicy wybuchu powstania. Natomiast w 2021 roku ukazała się druga publikacja pt. „Dzieci getta. Ostatni świadkowie zagłady.

Za cykl wywiadów „Obóz. Rozmowy Magdy Łucyan z byłymi więźniami obozu KL Auschwitz-Birkenau” została w 2019 roku laureatką MediaTorów w kategorii ObserwaTOR. Była także finalistką konkursu BohaterONy 2019 w kategorii dziennikarz.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Magda Łucyan (@magda_lucyan)

Wiek, rodzina, dzieci

Magdalena Łucyan ma 30 lat, urodziła się 27 grudnia 1991 roku w Warszawie.

Dziennikarka chroni swoją prywatność, dlatego też niezbyt często zdradza informacje dotyczące swojego życia prywatnego. W 2019 roku uchyliła rąbka tajemnicy i pochwaliła się zdjęciami ze ślubu. Uroczystość odbyła się w Pałacu Rozalin pod Warszawą, a wśród gości nie zabrakło gwiazd TVN-u.

Nie wiadomo natomiast czym zajmuje się jej mąż Piotr, dość rzadko pojawia się też na wspólnych zdjęciach z Magdą Łucyan w jej mediach społecznościowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Magda Łucyan (@magda_lucyan)

Magda Łucyan w mediach społecznościowych

Magda Łucyan prowadzi konto na Instagramie. Jest tam obecna pod nazwą @magda_lucyan. Profil obserwuje 19,9 tys. osób. Z obserwatorami dzieli się głównie zdjęciami związanymi z jej pracą, sporadycznie dodaje też prywatne fotografie, w szczególności te z podróży. Natomiast jej stronę na Facebooku śledzi 8,9 tys. obserwujących. Dziennikarkę znajdziemy też na Twitterze. Jej konto na ten moment obserwuje 24,3 tys. osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Magda Łucyan (@magda_lucyan)

 

 

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top