Connect with us
magdalena pałasz
Fot. Instagram @magdalena_palasz

Sport

Kim jest Magdalena Pałasz, piękna ekspertka Eurosportu i TVN?

Kim jest i czym zajmuje się Magdalena Pałasz, jedyna kobieta w studiach Eurosportu i TVN podczas transmisji skoków narciarskich? Przedstawiamy wszystkie informacje na temat jej życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Magdalena Pałasz?

Kim jest Magdalena Pałasz? To eksperta od skoków narciarskich, pracująca przy programach studyjnych w TVN i Eurosporcie. W przeszłości była skoczkinią narciarską, co z pewnością pozwala jej na przekazywanie wielu ciekawych komentarzy widzom.

Od 2022 roku poza swoimi aktywnościami w mediach jest także instruktorem narciarstwa  w szkole narciarskiej naferie.pl Rusiń-ski Bukowina.

Kariera sportowa

Magda Pałasz zadebiutowała w seniorskich zawodach międzynarodowych w 2011 roku, w wieku 16 lat. Były to całkowite początki skoków narciarskich kobiet w Polsce, a Pałasz była jedną z zawodniczek „przecierających szlaki”. W debiutanckim występie w Pucharze Kontynentalnym zajęła 62. mieijsce.

Jest pierwszą Polką, która zdobyła punkty Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet. Stało się to w sezonie 2013/14, kiedy w jednym z konkursów w Hinzenbach zajęła 28. miejsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Żona Kamila Stocha. Kim jest piękna Ewa Bilan-Stoch?

Pomimo wielu lat startów, jej sukcesy ograniczają się głównie do krajowego „podwórka”. W zawodach międzynarodowych jej największym sukcesem jest kilka miejsc w pierwszej „10” Pucharu Kontynentalnego, a więc „drugiej ligi” w skokach narciarskich.

Na początku 2021 roku doznała poważnych urazów wskutek niebezpiecznego upadku na skoczni. Miała złamaną łopatkę i skręcony kręgosłup w odcinku szyjnym. Choć we wpisie na Instagramie trzy miesiące później przyznała, że ten uraz nie zakończył jej kariery sportowej, od tamtej pory nie pojawiła się w zawodach. Jednocześnie jednak nigdy nie ogłosiła zakończenia kariery sportowej.

Wiek, chłopak, rodzina

Magdalena Pałasz urodziła się 29 sierpnia 1995 roku, ma więc 26 lat.

Ciekawa jest za to sprawa związku, w którym obecnie znajduje się sportstmenka. Jej chłopakiem jest bowiem czeski zawodnik hokeja na lodzie, Emil Svec. Mężczyzna jest starszy od niej o rok i obecnie występuje w zespole Swindon Wildcats w północnoirlandzkiej lidze hokeja. Poznali się jednak niemal na pewno w Polsce – Svec był bowiem w latach 2018-2021 zawodnikiem polskich klubów: Cracovii oraz Podhala Nowy Targ.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Emil Švec (@emiliioo_77)

Magdalena Pałasz w mediach społecznościowych

Magdę Pałasz możecie spotkać w dwóch mediach społecznościowych – na Instagramie oraz Twitterze. Na tym pierwszym jest obecna jako @magdalena_palasz i obserwuje ją już ponad 10 tysięcy obserwujących. Dzieli się tam zdjęciami zarówno z życia zawodowego, jak i prywatnego. Trzeba jednak przyznać, że robi to niezwykle rzadko – dość powiedzieć, że w całym 2021 roku zamieściła tylko pięć wpisów.

Na Twitterze jest obecna jako @m_palasz, a obserwuje ją blisko 1,5 tys. osób. Jest tam też nieco bardziej aktywna niż na Instagramie.

4.7/5 (liczba głosów: 18)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top