Connect with us
Maja Strzelczyk
Fot. Instagram @maja_strzelanina

Telewizja

Maja Strzelczyk. Co wiadomo o dziennikarce Canal + Sport?

Maja Strzelczyk to dziennikarka sportowa i radiowa, znana głównie ze stacji Canal + Sport. Co wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Maja Strzelczyk?

Kim jest Maja Strzelczyk? To dziennikarka sportowa związana z Canal + Sport. Pracowała także w Weszło FM.

W przeszłości grała w piłkę nożną na pozycji napastniczki w drugoligowej drużynie MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna. Przygodę z zespołem zakończyła po maturze. Poza tym uprawiała też inne sporty, m.in. tenis i badminton.

Pracę jako dziennikarka sportowa rozpoczęła tuż po maturze w telewizji Orange Sport. Jej niewątpliwym atutem okazała się znajomość języka hiszpańskiego, którego uczyła się już od podstawówki (poza tym zna też angielski, włoski i francuski). Po krótkiej rozmowie kwalifikacyjnej z ówczesnym szefem stacji, zaproponowano jej współpracę. Następnie dość niespodziewanie rozpoczęła pracę dla Ekstraklasa Live Park.

„Akurat skończyłam studia. W planach miałam doktorat. Ale pewnego dnia na Messengerze napisał do mnie Marcin Serafin, którego znałam z pracy w Orange. Zaproponował pracę w Live Park, „na jedną nóżkę”, tak niezobowiązująco. Zgodziłam się. Pomyślałam, że początek tutaj sobie tymczasowo popracuję. Moja przygoda z Live Park trwała trzy lata. Tym sposobem z mojej kariery naukowej wyszły nici” – wyznała w wywiadzie dla „Futbolowni”. Współpracowała także z internetowym radiem sportowym zapinamypasy.pl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Maja Rutkowska. Co wiadomo o pięknej współwłaścicielce Lecha Poznań?

Następnie w grudniu 2018 roku została reporterką Canal + Sport. Przeprowadza głównie wywiady wokół meczów PKO BP Ekstraklasy, często z hiszpańskojęzycznymi zawodnikami, prowadzi też programy studyjne, a także różne wydarzenia sportowe jak np. Galę Ekstraklasy.

W sierpniu 2019 roku dołączyła do Weszło FM, gdzie prowadziła m.in. poranną audycję „Dwójka bez sternika”. Na zakończenie współpracy z radiem zdecydowała się w 2021 roku, tłumacząc to rozwojem i kolejnymi zawodowymi wyzwaniami.

Współpracowała z Betfanem, prowadząc na ich YouTubowym kanale program „Pogadajmy o typach”. Obecnie można usłyszeć ją od poniedziałku do piątku w porannej audycji Newonce.radio „Bolesne Poranki”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez maja strzelczyk (@maja_strzelanina)

Wiek, rodzina

Maja Strzelczyk ma 30 lat, urodziła się 15 listopada 1991 roku w Kolbuszowej.

Na temat jej obecnego życia prywatnego niewiele wiadomo. Przez kilka lat była w związku z Mateuszem Cetnarskim, byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej. Jej kolejnym partnerem również był piłkarz, ale nie zdradzała jego nazwiska. Nie wiadomo też, czy ten związek nadal trwa.

Maja Strzelczyk w mediach społecznościowych

Maja Strzelczyk ma profil na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @maja_strzelanina, a profil obserwuje 16,5 tys. osób. Na ten moment nie jest tam jednak zbyt aktywna. Od 2019 roku dodała zaledwie 9 postów, czasami dodaje instastories. Nieco częściej pojawia się na Twitterze, który obserwuje 30,8 tys. fanów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez maja strzelczyk (@maja_strzelanina)

 

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top