Connect with us
Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka Fame MMA 12
Fot. Instagram @wiewior_official

Sport

Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka. Kim jest topowy zawodnik Fame MMA?

Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka już niedługo może stać się najważniejszym zawodnikiem w prestiżowej kategorii średniej Fame MMA. Kim jest ta często niedoceniana gwiazda oktagonu Wojtka Goli i Michała „Boxdela” Barona?

Kim jest pretendent do pasa kategorii półśredniej Fame MMA?

Gala Fame MMA 12 najprawdopodobniej nie zawiedzie pod względem emocji. Wszystko za sprawą mocnej karty walk, która sprawia, że federacja „Boxdela”, Goli, Pasternaka i Rozpary zgodnie z oczekiwaniami zakończy 2021 rok w wielkim stylu. Jedną z walk, która to zapewni, będzie bez dwóch zdań starcie mistrzowskie pomiędzy Adrianem „Polakiem” Polańskim i faworyzowanym pretendentem, którym jest Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Fame MMA 12 - wszystko, co musisz wiedzieć o gali [stream, gdzie, kiedy]

Dla często niedocenionego zawodnika to pierwsza szansa na pokazanie tego, że to on jest najlepszym walczącym w kategorii półśredniej Fame MMA. Sam zainteresowany już dawno to stwierdził, więc teraz w końcu ma szansę to udowodnić. Mężczyzna na pewno może liczyć na ogromne wsparcie fanów. Jest jedną z tych osób w federacji, które otrzymują je za całokształt, osobowość i bycie postacią, którą po prostu chce się lubić.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Don Kasjo, gwiazda "Warsaw Shore" i Fame MMA?

„Wiewiór” jest jednym z cichszych zawodników organizacji, dlatego ludzie często zastanawiają się, skąd tak naprawdę mogą go kojarzyć. Najlepszą odpowiedzią jest znana seria „YT Shore”, w której wystąpił też Kasjusz „Don Kasjo” Życiński. Wiewiór ponadto próbuje swoich sił na własnym kanale na YT, a także oczywiście na Instagramie.

Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka w Fame MMA

Maksymilian Wiewiórka nieironicznie tworzył Fame MMA od podstaw. To dlatego, że był jedną z gwiazd pierwszej, historycznej gali. Co prawda przegrał swój pojedynek z Michałem Handke, ale był to rywal cięższy o 43 kilogramy. Wiewiór nic sobie z tego nie zrobił i zaprezentował się naprawdę solidnie, dzięki czemu zapewnił sobie angaż na trzeciej gali w Łodzi. To tam doszło do historycznej batalii z Kamilem „Hassim” Hassanem. Po dziś dzień jest ona uznawana za jeden z najlepszych pojedynków Fame MMA.

 

Rewanż w tej sytuacji był obowiązkowy, lecz na takowy należało zaczekać ponad dwanaście miesięcy, aż do 5 września 2020 roku. W obu starciach „Wiewiór” był stroną dominującą. Dlatego oba te pojedynki zakończyły się jego zwycięstwami wyłonionymi przez jednogłośną decyzję sędziów. Na kolejną walkę to już 22-latek stawiał warunki. Wybrał sobie ogromne wyzwanie, którym był pojedynek z Amadeuszem „Ferrarim” Roślikiem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Amadeusz "Ferrari" Roślik - co wiadomo o gwieździe Fame MMA?

Wiewiór dolał oliwy do ognia, zgadzając się na formułę kickboxingu, która eliminuje zapasy i parter, czyli to, co ma najlepsze. A jak wiadomo, jego rywal jest najgroźniejszy gdy może rozpuścić ręce w stójce. Wiele osób było więc zaskoczonych, gdy to Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka wygrał decyzję sędziów ten pojedynek, w którym był spisany na straty. Jego „streak” kolejnych trzech zwycięstw pozwolił mu myśleć o pasie mistrzowskim w kategorii do 77 kg.

 

Taka okazja nadeszła przy okazji Fame MMA 1o, gdzie mężczyzna miał się zmierzyć z mistrzem Dawidem Malczyńskim. Zatrzymała go kontuzja, dlatego walkę przejął Adrian „Polak” Polański, który został nowym posiadaczem pasa. „Wiewiór” prędzej czy później musiał otrzymać swoją szansę i wydarzy się to już na Fame MMA 12 w Gdańsku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Adrian Polański - kim jest popularny "Polak", były mistrz Fame MMA?

Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka – wiek, wzrost, waga

Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka urodził się w 1998 roku. Mężczyzna jest niski, ale tym samym posiada jedną z najlepszych sylwetek w swojej kategorii. Jego wzrost wynosi 178 centymetry. Ciężko podać jego obecną wagę, ponieważ jego ostatnia walka odbyła się w kategorii średniej. Tym razem będzie musiał utrzymać się w limicie wagowym 70-77 kilogramów. Jeśli to mu się nie uda, jego walka z „Polakiem” straci rangę mistrzowskiej.

 

Wiewiór w mediach społecznościowych

22-latek posiada kanał na YouTube’ie, lecz zdecydowanie ciężko znaleźć jakikolwiek powód, by na ten moment się nim chwalić. Nie ma tam niemal żadnych treści, a ostatni film został wrzucony sześć miesięcy temu. Trzeba wziąć pod uwagę to, że Maksymilian prawdopodobnie nie ma chęci do tworzenia filmów przy swoim napiętym grafiku. Jego kanał subskrybuje bowiem zaledwie  25 tysięcy osób. Ciężko więc przebić mu się w dzisiejszych realiach tej platformy.

 

Dużo lepiej prosperuje jednak jego Instagram. 125 tysięcy obserwujących, przy nie tak dużym nakładzie postów to zdecydowanie szanująca się liczba. Wzrośnie ona po ewentualnym zdobyciu pasa przez „Wiewióra”. Liczby to jednak tylko liczby, a Maksymilian Wiewiórka jest lubiany w federacji Fame MMA za to, jaką jest osobą, a nie umieszczane przez niego materiały.

3/5 (liczba głosów: 6)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top