Connect with us
Małgorzata Główka
Fot. Instagram @malgorzataglowkaofficial

Kultura

Małgorzata Główka. Kim jest wokalistka zespołu CamaSutra?

Małgorzata Główka to wokalistka popularnego zespołu disco-polo – CamaSutra. Co wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? O tym przeczytacie w poniższym newsie.

Kim jest Małgorzata Główka?

Kim jest Małgorzata Główka? To wokalistka zespołu wykonującego muzykę disco polo i dance – CamaSutra, działającego na rynku muzycznym od niemal dziewięciu lat.

Piosenkarka skończyła dwa kierunki studiów – ekonomię na poziomie licencjatu oraz studia magisterskie na kierunku zarządzanie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jest absolwentką Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu.

Kariera

Zanim Małgorzata Główka została liderką zespołu CamaSutra, mogliśmy oglądać ją w muzycznych programach. Występowała m.in. jako wokalistka w programie TVP1 „Jaka to melodia?”. Brała też udział w „Szansie na sukces”, „Śpiewaj i walcz”. W „The Voice of Poland” trafiła do drużyny Patrycji Markowskiej i doszła do etapu bitwy.

W 2013 roku dołączyła do zespołu CamaSutra po przyjęciu propozycji menadżera zespołu After Party. Wokalistka od zawsze marzyła o karierze muzycznej, ale nie skupiała się na jednym gatunku muzycznym. Próbowała swoich sił w jazzie, bluesie czy r’n’b. W przypadku CamaSutry menedżer zaproponował muzykę dance. Do tej pory zespół wydał jeden album „Tego chcesz” (2018), a także siedem singli, a wszystkie utwory w serwisie YouTube odtworzono już ponad 240 milionów razy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Dawid Narożny? [disco polo, mma, związki, dzieci]

Artystka ma na koncie szereg nagród muzycznych. W latach 2009 – 2011 trzykrotnie zdobywała nagrodę „Talenty Świętokrzyskie”, w 2010 – Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w 2011 – nagrodę Prezydenta Kielc „Nadzieje Kielc”. Poza tym zdobyła I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Window of Europe” w Sankt Petersburgu i I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Krzysztofa Klenczona, Szczytno 2009.

Wiek, rodzina

Małgorzata Główka ma 28 lat, urodziła się 10 kwietnia 1993 roku. Pochodzi z Kielc.

Od 2015 roku jest żoną Mateusza Grabdy. Meżczyzna kilka lat temu grał w siatkówkę, a następnie był asystentem trenera drużyny siatkarskiej Effector Kielce, trenerem  Skórzanych Skarżysko-Kamienna/SMS. Pełnił też funkcję drugiego trenera reprezentacji Polski do lat 19. Od sierpnia 2019 roku jest szkoleniowcem pierwszoligowego zespołu siatkarzy KPS Siedlce.

Mają dwójkę dzieci – bliźnięta Zosię i Stasia (ur. 2019).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Małgorzata Główka w mediach społecznościowych

Małgorzata Główka prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @malgorzataglowkaofficial. Konto obserwuje 34,2 tys. osób. Wokalistka aktywnie prowadzi swój profil, dzieląc się z obserwatorami codziennym życiem. Poza tym ma też stronę na Facebooku, którą obserwuje 80 tys. fanów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top