Connect with us
Malik Montana raper
Fot. Instagram @donmalikmontana

Sport

Malik Montana. Co wiadomo o raperze i założycielu federacji High League?

Malik Montana jest ogromną gwiazdą polskiej sceny rapowej. Jego utwory są wyświetlane miliony razy, zarówno na YouTube jak i w serwisie Spotify. 32-latek postanowił poszerzyć swoje horyzonty i wejść na rynek sportowy z freakową organizacją mma. W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje o Maliku Montanie.

Kim jest Malik Montana?

Naprawdę ciężko jest wskazać króla polskiego rapu, ponieważ ta gałąź muzyczna zawsze była jedną z mocniejszych w naszym kraju. Można jednak wymienić kilku faworytów do tego tytułu. Jednym z nich bez wątpienia jest Malik Montana, znany głównie ze słynnego kawałku rapowego „Jagodzianki”, który otrzymał aż cztery platynowe płyty. Do jego twórczości należy również między innymi utwór „Robię YEAH”, który wzbudził zainteresowanie na całym świecie. Obie piosenki mają ponad pięćdziesiąt milionów wyświetleń na YouTube.

 

Malik Montana wypuścił łącznie pięć płyt, na które składa się dwadzieścia singli. Raper założył ponadto wytwórnię muzyczną GM2L, której jest właścicielem. 32-latek w stosunkowo krótkim czasie przebił się do czołówki sceny polskiego rapu i tak naprawdę już teraz może spijać śmietankę swojego sukcesu. Pozwala mu to na realizowanie się w nowych projektach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
High League 1. Co wiadomo o gali Malika Montany? [PPV, data, gdzie]

Największym z nich jest zdecydowanie założenie nowej freakowej federacji High League, która rzuca wyzwanie Fame MMA. Malik Montana wejdzie z nią na rynek 28 sierpnia 2021 roku, przy okazji inauguracyjnej gali w Gdańsku. Bardzo możliwe, że włodarz w trakcie wydarzenia będzie miał swój koncert. Co ciekawe dotychczasowo dwukrotnie robił to przy okazji gal Fame MMA.

Trudne początki

Malik Montana to jedynie pseudonim, a nie prawdziwe imię słynnego rapera. Tak naprawdę nazywa się Mosa Ghawsi. Urodził się w Niemczech, a jego ojciec jest z Afganistanu. Matka rapera ma jednak polskie pochodzenie i to właśnie tam przeniósł się on w wieku 15 lat. Osiedlił się w Warszawie, gdzie zamieszkał ze starszym bratem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Malik Montana (@donmalikmontana)

 

Po przyjeździe zajął się nauką i już w Polsce zdał maturę, a także poszedł na studia. Mniej więcej wtedy zaczął też tworzyć muzykę. Niestety, zanim raper stał się sławny, musiał wiele przecierpieć ze względu na swój wygląd i pochodzenie. Tak w jednym z wywiadów opisuje sytuację z pierwszego roku studiów.

Wyobraź sobie, że idąc na pierwszy semestr, w***** mi się na uczelnię Centralne Biuro Śledcze, robiąc rozeznanie całego otoczenia. Sąsiadki były w to wmieszane. Po fakcie dowiedziałem się, że policja szukała jakiejś broni. Poczułem się oszukany przez uczelnię. Byłem uczniem i chciałem iść dobrą drogą, a oni bez informowania mnie pozwolili, żeby organy typu CBŚ wbijały i dopytywały o moją osobę – powiedział Malik Montana.

Od zera do gwiazdy

Montana postanowił jednak zagryźć zęby i zająć się tworzeniem muzyki. Pomógł mu w tym niemiecki raper Sentino, który zaczął działać na muzycznym rynku naszych zachodnich sąsiadów kilka lat wcześniej. Kompozytorzy zaczęli tworzyć muzykę w języku angielskim, która powoli zaczęła budzić zainteresowanie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Fame MMA 11 - wszystko, co musisz wiedzieć o gali [stream, gdzie, kiedy]

Zagraniczne koncerty w Polsce były wciąż nowością, dlatego Malik Montana dużo zyskiwał na tym, że właśnie takowe organizował. Ostatecznie jednak przerzucił się na język polski. Gdy rozstał się z Sentino, który po kłótni między muzykami wrócił do Niemiec, Malik Montana został jedynym właścicielem wytwórni Get Money Live Life, czyli wspomnianej wcześniej GM2L.

 

Od tego momentu zaczął działać na własną rękę. Wypuścił pięć albumów, które otrzymały niezliczone nagrody w postaci złotych i platynowych płyt. Ponieważ Malik Montana osiągnął ogromny sukces w muzyce, postanowił spróbować swoich sił w sporcie, czego efektem jest stworzenie przez niego federacji High League, która zajmie się organizacją walk freaków.

Malik Montana – wiek, związki, rodzina

Mosa Ghawsi urodził się 11 marca 1989 roku w niemieckim Hamburgu. W 2021 skończył więc 32 lata.

Jego afgański ojciec i matka o polskich korzeniach zostali w Niemczech. Raper mieszka natomiast w Warszawie ze swoją żoną oraz synem Ilyasem i córką Elianą. Często zaprzecza błędnemu wyobrażeniu mówiącemu o tym, że pławi się on w luksusach. Oczywiście jego zarobki są ogromne, ale jak sam zainteresowany przyznaje, wykorzystuje je tak jak lubi, a nie tak jak wymaga ogólne założenie o ludziach z jego świata.

Nie mam nieruchomości czy lokat, które zarabiają na mnie i moich bliskich. Gdybym miał dużo pieniędzy, to bym nie jarał się trampkami Gucci. Mi wystarczy, że mam w pokoju plazmę, karton świeżych trampek, fajne ubrania, pod blokiem stoi auto, mam w kieszeni pieniądze i dalej nie myślę. Potrafię wyjść z domu w outficie za osiemnaście tysięcy, chodząc sobie po moim osiedlu, które jest kojarzone z patologią i biedą. Bez ochrony i bez żadnego anturażu wychodzę w łańcuchu za ponad 30 tysięcy po nocach – powiedział Malik Montana.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Malik Montana (@donmalikmontana)

Włodarz High League w mediach społecznościowych

Media społecznościowe twórcy budzą oczywiście ogromne zainteresowanie. Jego profil na Instagramie @donmalikmontana obserwuje ponad 850 tysięcy osób. Liczba ta cały czas się zwiększa i już niedługo może przekroczyć milion obserwujących.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Malik Montana (@donmalikmontana)

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top