Connect with us
Malwina Wędzikowska
Fot. Instagram @malwinawedzikowska

Lifestyle

Malwina Wędzikowska. Kim jest znana stylistka gwiazd?

Co wiadomo o stylistce gwiazd, Malwinie Wędzikowskiej. W tym newsie zdradzamy informacje na temat jej życia prywatnego i zawodowego.

Kim jest Malwina Wędzikowska?

Kim jest Malwina Wędzikowska? To prezenterka telewizyjna, stylistka, scenograf i kostiumograf.

Z pewnością jest jedną z najpopularniejszych stylistek gwiazd z pierwszych stron gazet, o czym świadczy fakt, że pracuje m.in. dla Maryli Rodowicz.

W 2005 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

W 2017 wystąpiła w teledysku do utworu Andrzeja Piasecznego „Wszystko dobrze”.

Kariera zawodowa

Pierwsze kroki w karierze zawodowej stawiała jeszcze na studiach jako kostiumograf i scenograf. Pracowała przy licznych etiudach filmowych takich jak „Koma”, „Śnieg”, „Cykl” czy „Roomservice”. Przygotowała też kostiumy do kilku filmów fabularnych – „Ambition”, „Kafe i Gdańsk”, „Bohaterska Papuga z Psem” oraz „Zamiana” (wystąpiła w nim także jako aktorka).

Prawdziwą rozpoznawalność w mediach przyniosła jej praca przy produkcjach telewizyjnych. Była odpowiedzialna za stylizacje do takich programów jak „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, „The Voice of Poland”, „Top Model”, „Kocham cię, Polsko”.

W 2018 roku była jednym z ekspertów w programie „Druga twarz”, który pomagał ludziom z nietypowym i kontrowersyjnym wyglądem. Prowadziła także program „Ostatnia szansa” na kanale TTV, w którym pomagała mężczyznom przejść metamorfozę stylu. W 2021 roku wzięła udział w programie „Ninja Warriors Polska”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Katarzyna Zdanowicz. Co wiadomo o znanej prezenterce Polsatu?

Za kostiumy do reklamy „BAL” z serii spotów Allegro „Czego szukasz?” w 2017 roku otrzymała nagrodę w kategorii „Warsztat Audio Video” w konkursie KTR organizowanym przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR

Stylistka realizuje się również jako projektantka. Stworzyła, między innymi, kolekcję dżinsów dla amerykańskiego reżysera, Davida Lyncha.

 

 

Wiek, rodzina, dzieci

Malwina Wędzikowska ma 41 lat, urodziła się bowiem 24 lutego 1981 roku w Łodzi.

Jest kuzynką Anny Wendzikowskiej – aktorki, dziennikarki i prezenterki telewizyjnej.

W latach 2010 – 2015 była związana z Rinke Rooyensem, który jest właścicielem i prezesem przedsiębiorstwa mediowego Rochstar S.A. Nie wiadomo natomiast, czy aktualnie stylistka jest z kimś związana.

Kobieta nie ma dzieci.

 

 

Malwina Wędzikowska w mediach społecznościowych

Malwina Wędzikowska prowadzi profil na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @malwinawedzikowska. Na ten moment profil obserwuje 123 tys. osób. Kobieta ma również konto na Facebooku, które zgromadziło 8,5 tys. obserwujących.

 

 

5/5 (liczba głosów: 2)
Continue Reading
Zobacz również:
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top