Connect with us
mama kevina catherine o'hara 2022

Kultura

Mama Kevina 2022. Czym zajmuje się dzisiaj Catherine O’Hara?

Czym zajmuje się filmowa mama Kevina McCallistera w 2022 roku? Przyjrzeliśmy się, co porabia Catherine O’Hara i jak obecnie wygląda jej kariera aktorska. Z całą pewnością aktorce nie można przykleić łatki przywiązania do jednego filmowego hitu.

Catherine O’Hara wystąpiła w wielu filmach, ale znana jest głównie jako mama Kevina

Co robi mama filmowego Kevina w 2022 roku? Catherine O’Hara, kanadyjsko-amerykańska aktorka i scenarzystka najbardziej znana jest oczywiście z ról Kate McCallister w filmach „Kevin sam w domu” (1990) oraz „Kevin sam w Nowym Jorku” (1992), ale to nie wszystko. W Stanach Zjednoczonych i wśród kinomaniaków znana jest także z programów komediowych w latach 70. i 80. XX wieku, a także kilku innych filmach – m.in. „Po godzinach” (1985) i „Sok z żuka” (1988).

Zadebiutowała w telewizji w 1974 roku, w którym to rozpoczęła karierę jako aktorka komediowa. W 1975 roku wylądowała w swojej pierwszej dużej roli telewizyjnej, występując u boku Johna Candy’ego i Dana Aykroyda w kanadyjskim sitcomie „Coming Up Rosie”, który trwał trzy lata.

W 1976 roku rozpoczęła współpracę z Second City Television (1976-1984), dając się poznać zarówno jako aktorka, jak i scenarzystka. Jej scenariusze do serialu rozrywkowego zdobyły w 1981 roku nagrodę Primetime Emmy Award. Skecz „High-Q” został uznany za jeden z najśmieszniejszych skeczy w SCTV.

W filmach i produkcjach telewizyjnych, w których wystąpiła, udało jej się wyróżnić ekspresyjną mimiką twarzy. Jako dziecko wykazała się talentem komediowym, gdy w rodzinie rywalizowała z braćmi i siostrami (było ich siedmioro) w opowiadaniu najbardziej porywających historii. „Wszyscy w mojej rodzinie są zabawni” – mówi często.

Tata opowiadał dowcipy, a mama opowiadała nam historie i naśladowała postacie. Kanadyjczycy nie tylko mają poczucie humoru, jeśli chodzi o innych ludzi, ale mają też poczucie humoru na temat samych siebie. To moim zdaniem jest najzdrowsze i najwłaściwsze poczucie humoru, jakie każdy może przejawiać„.

Co wiadomo o rodzinie Catherine O’Hary?

Catherine O’Hara urodziła się w Toronto 4 marca 1954 roku. Jedna z jej sióstr, Mary Margaret O’Hara, jest uznaną piosenkarką i autorką tekstów. Byłą członkinią zespołu Northern Lights, do którego należy piosenka „Tears are not enough”.

Mama filmowego Kevina od 1992 roku jest żoną Bo Welcha, amerykańskiego kierownika produkcji. Para ma dwóch synów i obecnie mieszka w Los Angeles.

Mama Kevina z filmu Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku 2022. Filmy i nagrody

Jej kariera obejmuje ponad 30 filmów pełnometrażowych, kilkanaście filmów telewizyjnych, kilkanaście seriali telewizyjnych oraz kilkanaście nagród filmowych i telewizyjnych. Co ciekawe, choć globalnie jest znana głównie jako mama Kevina McCallistera, to cały czas jest w znakomitej aktorskiej formie. Jeszcze kilka lat temu zdobyła dwie kanadyjskie nagrody dla najlepszej aktorki komediowej, a to był… dopiero początek jej kolejnej chwili wielkiej chwały.

Aktorka znakomicie zagrała bowiem w serialu komediowym „Schitt’s Creek” – który w Polsce nie jest przesadnie znany – za co obsypano ją nagrodami. Zdobyła nagrodę Emmy dla najlepszej aktorki komediowej w 2020 roku, a rok później w tej samej kategorii zdobyła Złotego Globa. To jedno z najważniejszych wyróżnień w świecie filmu, więc trudno nazywać ją aktorką, która dorobiła się tylko na udziale w popularnych filmach o Kevinie McCallisterze.

Catherine O’Hara ma również gwiazdę na Canada’s Walk of Fame, otrzymaną w czerwcu 2007 roku.

Cierpi na wrodzoną anomalię i ma swój własny znaczek pocztowy

Aktorka cierpi na „Situs Inversus”, wrodzoną przypadłość, w której organy klatki piersiowej i brzucha znajdują się po przeciwnej stronie niż ta, po której normalnie się znajdują. Jest to niezwykle rzadkie schorzenie, występujące u mniej niż 1 na 10 000 osób i jest ubogie w objawy.

Ponieważ jest tak uwielbiana w Kanadzie, jej wizerunek wydrukowano na jednym z pięciu kanadyjskich pamiątkowych znaczków pocztowych honorujących wielkich kanadyjskich komików. Znaczek pocztowy wydano 29 sierpnia 2014 roku. Pozostałe uhonorowane osobistości, których twarze pojawiają się na tej serii to Jim Carrey, Mike Myers, Martin Short i Olivier Guimond. Zacne towarzystwo.

Czym mama Kevina zajmuje się w 2022 roku?

W związku ze swoim wiekiem 68 lat Catherine O’Hara coraz rzadziej pojawia się na wielkim ekranie. Przede wszystkim ostatnie lata poświęciła wspomnianemu wyżej serialowi „Shitt’s Creek”. W 2017 roku obsadzono ją w roli dr Georginy Orwell w pierwszym sezonie serialu Netflixa  „Serie niefortunnych zdarzeń”.

Jeśli chodzi o najbliższe plany, to w 2023 roku aktorka pojawi się w kinach podczas filmy „Argylle”, w obsadzie którego znajdują się także Samuel L. Jackson czy Henry Cavill.

Trudno też dowiedzieć, czym zajmuje się poza pracą zawodową. Nie prowadzi bowiem żadnego profilu w mediach społecznościowych. Potwierdzoną ciekawostką jest natomiast fakt, że Catherine O’Hara i Macaulay Culkin, a więc filmowy Kevin, cały czas utrzymują kontakt.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top