Connect with us
Marcel Grabowski Gromda
Fot. Instagram @grabekjr

Sport

Marcel Grabowski. Kim jest udziałowiec i syn szefa federacji Gromda?

Kim jest Marcel Grabowski? Znaczny wzrost zainteresowania federacją walk na gołe pięści Gromda i jej szefem Mariuszem Grabowskim tworzy dobrą okazję do tego by poznać jego syna, który jest jednym z dwóch udziałowców tej organizacji.

Gromda – o tym się mówi

Kim jest Marcel Grabowski? Od gali Gromda 7, która odbyła się 10 grudnia 2021 roku, nie pojawiła się żadna informacja na temat kolejnego, ósmego już wydarzenia. Nie mniej jednak w ostatnim czasie o największej federacji organizującej bokserskie walki na gołe pięści jest bardzo głośno.

Wszystko za sprawą kolejnej odsłony konfliktu byłego zawodnika mma Marcina Najmana i dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego. Zrodził się on po tym, gdy Najman zatrudnił do swojej federacji MMA VIP byłego szefa mafii Andrzeja „Słowika” Z. Stanowski nie pierwszy raz skrytykował 44-letniego zawodnika z Częstochowy na ramach swoich programów w Kanale Sportowym.

 

Była gwiazda KSW i Fame MMA nie była mu dłużna. Najman oskarżył dziennikarza portalu Weszło.com o to, że Kanał Sportowy jest patronem medialnym federacji Gromda. To właśnie tam możemy bowiem oglądać wszystkie ceremonie ważenia, a także walki niewliczone w system PPV.

Zdaniem Najmana założyciel organizacji walk na gołe pięści Mariusz Grabowski, którego opisywaliśmy już na ramach portalu Clamor.pl, również ma przestępczą przeszłość. To sprawiło, że popularność jego osoby, jak i samej federacji w internecie po prostu eksplodowała. Jest to więc dobry moment na to, by pochylić się nad być może jeszcze ważniejszą postacią w Gromdzie. Mowa o synu założyciela, którym jest Marcel Grabowski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Mariusz Grabowski. Kim jest właściciel federacji Gromda i Tymex Boxing?

Kim jest Marcel Grabowski?

Mariusz Grabowski zdecydowanie rządzi na polskim rynku bokserskim. To on jest właścicielem najpopularniejszej federacji walk w dużych rękawicach – Tymex Boxing, a także wspomnianej wcześniej Gromdy. 50-letni mężczyzna nie prowadzi jej jednak samodzielnie. Wspólnikiem jest jego syn Marcel, który posiada 30% udziałów w organizacji.

23-latek wszedł do zarządu 17 kwietnia 2020 roku. Oprócz jego i ojca skład tworzy też Paweł Mikołaj Wojnowski, który jest prokurentem firmy. Oznacza to, że zajmuje się reprezentacją spółki podczas podejmowania przez jej zarząd czynności prawnych. Wiadomo o nim to, że poza współpracą z rodziną Grabowskich prowadzi własną kancelarię prawniczą w Lublinie.

Wracając do młodszego z Grabowskich na próżno szukać jego aktywności wykraczającą poza federację walk na gołe pięści. Warto jednak dodać, że to on zajmuje się drogą swojego Instagrama dystrybucją i promocją ciuchów oraz oczywiście wszelakich gadżetów związanych z coraz popularniejszą w Polsce Gromdą.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marcel Grabowski (@grabekjr)

Marcel Grabowski – wiek, partnerka, życie prywatne

Marcel Grabowski przyszedł na świat 18 września 1998 roku w Pionkach w województwie mazowieckim. Oznacza to więc oczywiście, że obecnie ma 23 lata. Od lat jest w związku ze swoją partnerką Patrycją Prawdą, o której jednak nie wiadomo nic więcej. Para sporo podróżuje.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marcel Grabowski (@grabekjr)

 

W wolnym czasie młody Grabowski poświęca sporo czasu na treningi i budowanie sylwetki. Obserwując go w mediach społecznościowych, można zauważyć, że oprócz pasji do sportów walki jest również fanatykiem jazdy na motocrossie.

Współwłaściciel federacji Gromda w mediach społecznościowych

Marcel Grabowski co prawda prowadzi Instagrama @grabekjr, lecz nie może się chwalić niemal żadnymi zasięgami. Obserwuje go nieco ponad tysiąc osób, czyli 1/10 grona jego ojca Mariusza. Dociera on do grona ponad dziesięciu tysięcy odbiorców, dlatego że jest poniekąd twarzą, a przynajmniej najważniejszym filarem kolejnych gal federacji Tymex Boxing oraz oczywiście Gromdy.

Trzeba jednak zauważyć to, że starszy z Grabowskich dużo aktywniej udziela się na swoim medium, ponieważ zamieścił tam prawie pół tysiąca postów. Mariusz Grabowski ma ich na ten moment nieco ponad pięćdziesiąt.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marcel Grabowski (@grabekjr)

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top