Connect with us
Marcelina Rutkowska-Konikiewicz kim jest wiek mąż eleven eurosport
Fot. YouTube / Radio GRA

Telewizja

Marcelina Rutkowska-Konikiewicz. Kim jest piękna prezenterka Eleven Sports?

Marcelina Rutkowska-Konikiewicz to jedna z najpopularniejszych dziennikarek żużlowych w Polsce. Często można zaobserwować ją podczas transmisji PGE Ekstraligi w Eleven Sports. Co wiemy o jej życiu prywatnym i zawodowym?

Kim jest popularna dziennikarka żużlowa? Skąd pochodzi?

Marcelina Rutkowska-Konikiewicz pochodzi z Bydgoszczy, ale związana jest mocno z Toruniem. To tam zakochała się w „czarnym sporcie”. Zaczynała jako podprowadzająca w Apatorze Toruń. Miała również epizody w fotomodelingu. Później chcąc dalej rozwijać się w kierunku żużlowym, postanowiła mówiąc potocznie – pójść w dziennikarstwo. Pierwszy raz podziwiać ją na ekranach podczas transmisji z zawodów żużlowych mogliśmy w 2014 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Anita Mazur. Co wiadomo o pięknej dziennikarce Eleven Sports?

Obecnie pracuje w tej roli dla wielu stacji telewizyjnych. Jest dziennikarką Eurosportu, gdzie relacjonuje m.in. Indywidualne Mistrzostwa Świata, a także prowadzi program „Małe kraje, wielki sport” w Canal+. Do tego współpracuje z Eleven Sports, gdzie zajmuje się żużlową Ekstraligą. Jest sympatyczną reporterką, która ma dobry kontakt z zawodnikami oraz ogromną wiedzę, nad którą pracowała latami. Bydgoszczanka często relacjonuje zmagania z wysokości toru, gdzie wypytuje żużlowców, a także przekazuje atmosferę panującą na stadionie.

Marcelina Rutkowska-Konikiewicz – mąż, dzieci, rodzina

Marcelina Rutkowska-Konikiewicz jest w związku małżeńskim z Janem Konikiewiczem. Mężczyzna to  menedżer sportowy, wiceprezes firmy One Sport organizującej największe wydarzenia żużlowe. Para zaręczyła się w styczniu 2020 roku w niecodziennych okolicznościach, bo podczas meczu NBA. W czerwcu 2021 roku zakochani stanęli na ślubnym kobiercu.

Czy Marcelina Rutkowska-Konikiewicz ma dzieci? Tak! Za sprawą social mediów w styczniu 2022 roku świat żużla obiegła informacja o powiększeniu rodziny prezenterki. W lipcu 2022 roku na świat przyszedł potomek. Jak ma na imię? Syn Marceliny Rutkowskiej-Konikiewicz legitymuje się dźwięcznym imieniem – Milan.

Wykształcenie oraz hobby

Reporterka uczęszczała do IV LO w Bydgoszczy. Później rozpoczęła studia na kierunku geografii. Miały one miejsce na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w jej rodzinnym mieście. Jednak próbowała jeszcze czegoś innego. Dlatego studiowała także na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Tam zgłębiała wiedzę z dziedziny turystyki i rekreacji. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Anna Kozińska. Kim jest dziennikarka TVP Sport?

Poza pracą uwielbia gotować. Szczególnie lubi przyrządzać lekkie, a także zdrowe posiłki. Jako reporterka często przekracza tysiące kilometrów. Jednak mimo to nadal ma ochotę, by odkrywać świat samemu. Dlatego często podróżuje, zwiedzając coraz to nowsze zakątki globu. Była między innymi na Filipinach oraz w USA. Jednak jej główną pasją jest sport w każdym wydaniu. Lubi grać w gry zespołowe, ale także szusować po stokach narciarskich, czy po prostu ćwiczyć na siłowni.

Marcelina Rutkowska-Konikiewicz. Instagram, Twitter, social media

Tak popularna dziennikarka, jaką jest Marcelina Rutkowska-Konikiewicz nie obejdzie się bez social mediów. Fani muszą mieć kontakt ze swoją idolką, dlatego ta prowadzi prężnie kilka profili w internecie. Jej konto na Instagramie to @marcelinska. Na tej platformie obserwuje ją prawie 14 000 osób. Pokaźna liczba fanów śledzi jej wpisy na Twitterze @mr_rutkowska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Filip Kapica. Co wiadomo o dziennikarzu sportowym Eleven Sports?

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top