Connect with us
Marcin Feddek
Fot. polsatsport.pl

Telewizja

Marcin Feddek. Co wiadomo o znanym dziennikarzu Polsatu Sport?

Marcin Feddek to dziennikarz sportowy od wielu lat związany z Polsatem Sport. Co wiadomo na jego temat? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Marcin Feddek?

Marcin Feddek to dziennikarz telewizyjny, reporter, komentator piłkarski. W młodości trenował piłkę nożną, był zawodnikiem Polonii Bydgoszcz. Jego plan pokrzyżowały jednak w dużej mierze kontuzje. Po drugiej operacji kolana zdecydował się zakończyć karierę zawodnika.

Studiował administrację w bydgoskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej. Napisał pracę na dość nietypowy temat pt. „Chuligaństwo na stadionach, a prawo wykroczeń”. Na tej samej uczelni kontynuował studia drugiego stopnia, tym razem na kierunku politologia z dziennikarstwem. Wtedy też zapragnął zająć się zawodowo dziennikarstwem sportowym.

Poza piłką nożną, interesuje się także żużlem. Prywatnie jest kibicem klubu FC Liverpool.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Piotr Kędzierski (@piotrkedzierski)

Kariera dziennikarska

Karierę dziennikarską zaczynał od prasy. Pierwsze kroki stawiał w „Expressie Bydgoskim” w 1999 roku. Dzięki znajomemu trafił do działu sportowego, gdzie zajmował się pisaniem o różnych sportach. Szybko jednak doszedł do wniosku, że nie jest to coś, czym chciałby się zajmować na co dzień.

Los chciał, że w 2002 roku szefem redakcji sportowej w TVP był Robert Wichrowski, który znał Feddka jeszcze z czasów gry w piłkę. Od słowa do słowa został zaproszony do redakcji. Po krótkim testowym skomentowaniu meczu otrzymał pracę. Po trzech latach, kiedy czuł się odsunięty na boczny tor, a także za namową Mateusza Borka, przeniósł się do Polsatu Sport, w którym pracuje do dzisiaj.  Oprócz roli komentatora, zajmuje się także przeprowadzaniem wywiadów i przygotowuje analizy pomeczowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Mateusz Święcicki. Co wiadomo o znanym dziennikarzu Eleven Sports?

Niemal od początku kariery dziennikarskiej jest zawsze blisko polskiej reprezentacji. Jerzy Engel, który w latach 2000-2002 był trenerem kadry, pamiętał Feddka jeszcze z czasów, gdy w Polonii Bydgoszcz trenował jego ojca. Dzięki tej znajomości jako jedyny dziennikarz miał wejście na wszystkie treningi reprezentacji. Od tamtego dnia pracuje przy wszystkich kolejnych drużynach narodowych.

Jest autorem książki „Dekalog Nawałki. Reprezentacja Polski bez tajemnic”. Przedstawia ona kulisy polskiej kadry z lat 2013-2018. Marcin Feddek od początku kadencji Adama Nawałki jako jedyny dziennikarz miał możliwość oglądania zamkniętych treningów kadry i podróżowania wraz z nią. Miał dostęp do informacji zarezerwowanych wyłącznie dla członków sztabu. W książce przeczytamy o metodach pracy selekcjonera, jego decyzjach taktycznych, a także dowiemy się jak od środka funkcjonowała kadra Nawałki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Bożydar Iwanow (@bozydariwanow)

Marcin Feddek. Wiek, rodzina, dzieci

Marcin Feddek ma 47 lat, urodził się bowiem w 1974 roku w Bydgoszczy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Paulina Chylewska - co wiadomo o znanej dziennikarce Polsatu?

Dziennikarz jest związany od wielu lat z Pauliną Chylewską, znaną dziennikarką pracującą od kilku lat w Polsacie. Poznali się w klasie maturalnej, kiedy Chylewska zaprosiła go na studniówkę. Później ich drogi się rozeszły, bowiem kobieta wyjechała do Warszawy. W 2002 roku rozpoczęła pracę w redakcji sportowej TVP. Wkrótce dołączył do niej Feddek, któremu kontuzja przerwała karierę piłkarską.

Para ślub wzięła 23 sierpnia 2003 w rodzinnej Bydgoszczy. Mają dwie córki: Lenę (ur. 2007) i Ninę (ur. 2011).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Paulina Chylewska (@chylewska)

Marcin Feddek w mediach społecznościowych

W przeciwieństwie do wielu innych dziennikarzy, nie tylko sportowych, Marcina Feddka nie spotkamy ani na Instagramie, ani na Twitterze. Na tym drugim medium czesto spotyka się z krytyką, a może po prostu nie lubi mediów społecznościowych. W każdym razie dziennikarza w social media można spotkać jedynie we wpisach innych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Hirek Wrona (@hirekwrona)

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top