Connect with us
Marcin Lepa
Fot. polsatsport.pl

Telewizja

Marcin Lepa – co wiadomo o dziennikarzu Polsatu Sport?

Marcin Lepa to znany dziennikarz Polsatu Sport. Co wiadomo na temat jego życia zawodowego i prywatnego? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Marcin Lepa?

Kim jest Marcin Lepa? To dziennikarz i komentator sportowy od wielu lat związany ze stacją Polsat Sport. Już w dzieciństwie marzył o karierze komentatora sportowego, dlatego na kierunek studiów wybrał oczywiście dziennikarstwo, które ukończył na Uniwersytecie Warszawskim.

Widzom kojarzy się głównie z siatkówką, ale poza tym interesuje go piłka nożna, tenis, kolarstwo, a także amerykańskie rozgrywki NBA, NFL czy MLB. Bardzo dobrze zna język włoski.

Kariera dziennikarska

Marcin Lepa karierę zawodową rozpoczynał w „Przeglądzie Sportowym”. Szybko jednak wybrał pracę w telewizji, a zdecydowały o tym po części zmiany w zarządzaniu gazetą. Poza tym dzięki Romanowi Kołtoniowi i Marcinowi Kalicie dostał propozycję pracy w Polsacie od dyrektora Mariana Kmity.

W telewizji Polsat Sport możemy go oglądać już od ponad 10 lat. Zajmuje się tam głównie siatkówką – przeprowadza wywiady bądź pojawia się w studio, czasami komentuje również mecze. Często zajmuje się również piłką nożną – w szczególności serie A, ze względu na to, że świetnie zna włoski sport.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Jerzy Mielewski. Co wiadomo o znanym dziennikarzu Polsatu Sport?

Pracuje również przy innych dyscyplinach, jak chociażby łyżwiarstwie szybkim czy kolarstwie. W 2021 roku był jednym z komentatorów Tour de Pologne.

Poza tym współtworzy stronę polsatsport.pl, na której często można przeczytać przygotowane przez niego analizy czy podsumowania.

Wiek, rodzina, dzieci

Marcin Lepa ma 42 lata, urodził się w 1979 roku. Pochodzi z Warszawy.

Dziennikarz dba o oddzielanie życia zawodowego od prywatnego, dlatego nie znajdziemy w sieci raczej informacji na temat jego rodziny. Wiadomo tylko, że ożenił się w 2015 roku. Nie wiemy natomiast czy ma dzieci.

Marcin Lepa w mediach społecznościowych

Dziennikarz jest obecny na Twitterze. Znajdziemy go tam pod nazwą @MartiLepa. Profil obserwuje 19,1 tys. osób. Poza tym od 2018 roku wraz z Jerzym Mielewskim współtworzy kanał na YouTubie poświęcony pokazywaniu od kulis polskiej i międzynarodowej siatkówki Prawda Siatki, który obserwuje 43,6 tys. subskrybentów.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top