Connect with us
Xayoo kim jest wiek waga wzrost rekord
Fot. YouTube / Xayoo

Sport

Marcin „Xayoo” Majkut. Kim jest zawodnik Fame MMA?

Marcin „Xayoo” Majkut to jeden z najpopularniejszych streamerów w Polsce. Teraz mierzy się w oktagonie podczas Fame MMA 19. Co o nim wiadomo?

Kim jest Xayoo? Co wiadomo o zawodniku Fame MMA 19?

Xayoo, a właściwie Marcin Majkut, gdyż tak brzmi jego nazwisko, to prawdziwy człowiek orkiestra polskiego internetu. Pochodzi z Warszawy. Karierę zaczynał od profesjonalnej gry w League of Legends. Jako zawodnik e-sportowy wygrał wiele turniejów w powyższej grze, w tym Mistrzostwo Polski z Kappa Team. Grywał również w barwach mamy lejta, Reason Gaming, Czas Rozliczeń, ekipa z timspika, Team Paper oraz Proxima. Podczas całej swojej kariery e-sportowej brał udział w 25 turniejach i wygrał w nich prawie 9 000 dolarów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Fame MMA 19 - wszystko, co powinniście wiedzieć. Data, miejsce, bilety, ppv

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marcin „Xayoo” Majkut (@xayoo777)

Twitch i konflikt z DisStream

Po 2018 roku postanowił skupić się na tworzeniu treści na Twitchu. Jest charyzmatycznym i zabawnym streamerem, choć jego poczucie humoru często jest specyficzne. Jednak w jego działaniach nie brakuje także kontrowersji. Pokłosiem stylu bycia Xayoo był konflikt z innym twórcą, DisStream. Rozpoczął on się w 2016 roku, a topór wojenny zakopano dwa lata później. Jednak cała sytuacja jest znana, jako jedna z największych dram w polskim internecie, głównie z powodu rozpowszechnienia jej wśród widzów. W 2022 roku Marcin Majkut miał również epizod w karierze rapowej. Tworzył utwory pod pseudonimem Zeju POG.

Rekord polski

Xayoo zostawił trwały ślad w historii polskiego internetu. Dokładnie 14 sierpnia 2021 roku osiągnął rekord w liczbie widzów podczas transmisji na żywo na Twitchu dla indywidualnego kanału użytkownika. Udało mu się przyciągnąć 193 tysiące widzów. Ustanowił tym samym rekord Polski i pobił dotychczasowy, 5-letni rekordowy wynik streamera gry CS:GO, Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Taki imponujący rezultat był przede wszystkim efektem powrotu ulubieńca publiczności do streamowania po ponad półrocznej przerwie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marcin „Xayoo” Majkut (@xayoo777)

Marcin „Xayoo” Majkut. Rekord, wzrost, waga

Marcin „Xayoo” Majkut zadebiutował w strukturach Fame MMA jako uczestnik loży szyderców już podczas pierwszych edycji wydarzenia. Do oktagonu postanowił wejść z okazji Fame MMA 14 w maju 2022 roku. W pierwszym pojedynku zmierzył się z Sergiuszem „Nitro” Górskim. Zawodnicy walczyli w formule K-1. Marcin Majkut zwyciężył już w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut. Walkę na tych samych zasadach stoczył już w sierpniu tego samego roku. Na Fame MMA 15 skrzyżował rękawice z Mikołajem „Konopskyy” Tylko. Wygrał to starcie dzięki jednogłośnej decyzji sędziów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Marcin "The Polish Zombie" Wrzosek. Kim jest zawodnik Fame MMA?

Jaka jest waga Xayoo? Streamer waży w okolicach 70 kg. Ile wzrostu ma Xayoo? Jeśli chodzi o ten parametr, to trzeba przyznać, że Marcin Majkut jest dość wysoki. Ma 183 cm wzrostu.

Xayoo na Fame MMA 19

Na Fame MMA 19 Xayoo zmierzy się z Franciszkiem „Franio” Rusieckim. Rywal Marcina Majkuta to również streamer znany z platformy Twitch. Jest młodszy od Xayoo, a także mniej doświadczony. Do tej pory stoczył jeden pojedynek podczas Fame MMA 15. Wygrał wtedy z Paramaxilem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marcin „Xayoo” Majkut (@xayoo777)

Marcin „Xayoo” Majkut. Ile ma lat?

Ostatnią niewiadomą dla nowych fanów Fame MMA pozostał wiek Xayoo. Otóż popularny streamer urodził się 4 lipca 1997 roku. Z tego wynika, że ma 26 lat.

Xayoo. Instagram, Twitch, YouTube, social media

Kim byłby Xayoo bez social mediów? Najpewniej dużo mniej rozpoznawalną osobą. Dlatego czas na przedstawienie jego kanałów, na których publikuje treści. Jego kanał na Twitchu nazywa się Xayoo_. Obserwuje je prawie milion osób. Zawodnik Fame MMA prowadzi także Instagram. Profil @xayoo777 śledzi blisko 400 000 fanów. Podobna liczba osób obserwuje jego kanał na YouTube – @Xayoo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Mariusz "Hejter" Słoński. Kim jest nowy zawodnik Fame MMA?

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top